konfiguracja SM

Temat przeniesiony do archwium.
Mam SM Advanced English Speed up!. Proszę mi powiedzieć w 2 słowach, co zrobić, żeby zacząć korzystać i nie popełnić jakiegoś głupiego błędu na starcie. Program ma full opcji, a ja chcę po prostu zacząć codzienną naukę...
Z góry dziękuję!
Jeśli pracujesz w trybie "Professional" powinieneś na początku wykonać "Reset" bazy, żeby sięgając do historii mieć prawidłowo ustawiony początek nauki. Raz na tydzień powinieneś robić eksport procesu nauki i zabezpieczać go poza głównym folderem SM. Jeśli pracujesz w trybie "Beginner" nie musisz nić robić.

Jeśli to Twój pierwszy kontakt z programem SuperMemo, to powinieneś jednak kupić "Basic English" i przerrobić go tak jak wcześniej pisałem. Raz jako bazę angielsko-polską, drugi angielsko-angielską. Dopiero wtedy jest sens rozpoczynać pracę z bazami dla zaawansowanych.

Możesz też zacząć od bazy Rozmówki angielskie w miesiąc, kosztuje taniej (19,90) ale nie ma wersji angielsko-angielskiej.

Jesli już zaczniesz pracę z Speedup! musisz wiedzieć, że SuperMemo wymaga codziennej pracy, nawet w weekendy, Boze Narodzenie i Wielkanoc.

Kolejna sprawa: bardzo starannie ucz się wymowy, nigdy nie wprowadzaj więcej niż 20-30 nowych wyrażen dziennie. Wkrótce z powtórkamia będziesz miał ponad 100.
aha, dziękuję!
a czy lepiej jest korzystać z opcji Random, czy iść po kolei, działami?
Z opcji Random będziesz mógł korzystać po przerobieniu całej bazy, zresetowaniu jej i ponownym przystąpieniu do nauki. Gdy robisz to po raz pierwszy ucz się sekwencyjnie, ewentualnie wybierając bardziej interesujące Cie działy w sposób opisany w nr 6/2005 magazynu Komputer Świat.

« 

Pomoc językowa

 »

Studia językowe