Collins Cobuild Advanced Learner's

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.
Wlasnie zakupilem wspomniany w temacie slownik i mam pytanie do uzytkownikow jego wersji elektronicznej.
W ktoryms z tematow ktos napisal cyt.

"Każde sprawdzane słowo możesz wprowadzić do dodatkowego, pomocniczego pliku i później, po zakończeniu rozdziału lub artykułu, który czytałaś testować ile z tyxh słówek zapamietałaś. Jest to trochę podobne do wczesnych wersji SuperMemo. Każde słowo z pliku testowego jest usuwane po kilkakrotnej ocenie 5, ale mozna je znowu wstawić, jeśli pojawi sie ponownie w czytanym tekście i nie będziesz pamietała jego znaczenia"


Nie bardzo tutaj rozumiem o co tutaj chodzi.
Czym jest ten pomocniczy plik-czy jest to slownik podreczny?
A jesli juz wiem jak wprowadzic tam dane slowo to jak sprawic abym mogl je powtarzac.
Jakie jeszcze funkcje ma ten slownik aby moc je w pelni wykorzystac.
Pozdrawiam.
To nie jest słownik podręczny. To jest zbiór słowek do nauczenia się. Jesli kupiłeś ten program legalnie, to powinienes poczytać o tym w instrukcji i helpie. Trudno sobie wyobrazić, że będziesz się uczył słówek ze słownika od A do Z. Najprawdopodobnie, gdybyś tak spróbował, zniecącił byś się przy AB, najpóźniej przy AC. Natomiast metoda nauki, którą opisywałem pozwala uczyć sięprzede wszystkim tych słowek, które są Ci potrzebne i wtedy, gdy są potrzebne. Nie ma w niej algorytmu optymalizacji powtórek jak w SM, ale sprawdzasz i uczysz się słowek wtedy, gdy ich nie znasz, lub gdy ich zapomniałeś. Jeśli będziesz to robił czytając codziennie po 20 stron ciekawej powieści, to YDP Tester będzie równie skuteczny jak SM.
a czy ktos wie jak sie dostac do tak bardzo reklamowanego Collins Bank Of English ktory rzekomo zawiera 500 milionow form fleksyjnych ???
Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że mówicie o dwóch różnych słownikach. Jeden to Collins ang-pol, pol-ang, wydany przez YDP (i tu jest ten tester), a drugi to słownik ang-ang.
Pewnie masz rację. Ja miałem na myśli Collins ang-pol, pol-ang, wydany przez YDP. Ten drugi nie wpadł mi jakoś w ręce. Czy mogłabys podać jakieś blizsze namiary?
Ja wlasnie pisalem o ang-ang.
http://www.ksiegarnia.egis.com.pl/customer/product.php?productid=8&cat=0
Dziękuję, wygląda obiecująco. Zamówiłem. Więcej po poznaniu zawartości.

BJK
Bejotka, jak dostaniesz ten slownik, to moze ty bedziesz wiedziala jak dostac sie do Collins Bank of English.... (?)
.....wiedzial...
Czy chodzi Ci o to http://wordbank.webpark.pl/ ?
"Dziękuję, wygląda obiecująco. Zamówiłem. Więcej po poznaniu zawartości"

Jestem ciekaw wrazen odnosnie tego slownika.
Jest to bardzo dobry słownik angielsko-angielski, szczególnie podoba mi się płytka. Zawiera wymowe nie tylko rzeczowników w mianowniku i bezokoliczników, ale również frazali. Inna zaletą jest to, że mozna z niego korzystać ( z dźwiekiem) bez płytki.
Niestety slownik nie dziala mi bez plytki. Czy mozna jakos obejsc zabeczpieczenie zeby dzialal na dysku twardym?
Pozdrowionka dla wszystkich :)
Słownik Collinsa wydany przez YDP bez płytki działa tylko po zarejestrowaniu go u wydawcy i wprowadzeniu przysłanego w odpowiedzi tradycyjna pocztą hasła. Hasło to moze byc uzyte tylko raz. W celu ponownej aktywacji po np. reinstalacji systemu (po wymianie dysku) należy go rejestrować ponownie.
Temat przeniesiony do archwium.