supermemo

Temat przeniesiony do archwium.
Mam takie pytanie czy mozna w tym programie powtarzac sobie przerobiony materiał poza zaplanowanymi powtórkami chodzi mi o to ze jak mam wiecej czasu to z checia powtórzyłbym to lub owo a tu sa tylko powtórki zaplanowane przez program
z góry dziękuje za pomoc
Nie można. To nie miałoby sensu. Jeśli masz trochę wiecej czasu, to poucz się gramatyki, naucz się wiersza na pamięć, przeczytaj 100 stron jakiejś powieści. nauka słówek to nie wiecej jak 10% nauki jezyka jeśli chcesz tylko uczyć się słówek, ucz sie ze słownika.
A nie mozna by w tym celu uzyc funkcji Random test => Memorized? Bedzie sie wtedy powtarzalo, wyrywkowo co prawda, zapamietane juz wczesniej przez nas slowka. Po co jest ta funkcja? No i wlasciwie dlaczego nie mozna powtarzac poza powtorkami? Jak sie ucze inna metoda to robie to w wolnym czasie, niezaleznie czy ostatni raz robilam to tydzien temu czy wczoraj, bez przygotowywania planu nauki i powtorek. Wiec dlaczego z SuperMemo tak nie mozna? Rozumiem, ze mogly by potem wystapic problemy z algorytmem, no ale nad tym to chyba mozna jakos popracowac? Z gory dziekuje.
I jeszcze jedno pytanie mi sie nasunelo. Co sie dzieje z powtorkami, jezeli uzywa sie ww przeze mnie opcji? I tak beda w ten dzien, na kiedy byly zaplanowane podczas nauki (a nie podczas testu), czy moze zostana przesuniete na pozniej? Zakladam, ze to pierwsze, ale jak ktos wie na pewno, to prosze sie podzielic wiadomosciami na ten temat.
>A nie mozna by w tym celu uzyc funkcji Random test => Memorized?

Można, ale istotą programu jest optymalizacja powtórek, jeśli w trakcie stosujesz różne tego rodzaju sztuczki to dodajesz sobie niepotrzebnej pracy. Przy nauce tradycyjnej tego rodzaju powtórki sa wskazane, w programie SuperMemo inteligentny uzytkownik znajdzie sposób na ominiecie algorytmu, ale czy nie lepiej zamiast niepotrzebnych powtórek poczytać np. angielskie anegdotki w necie?