Brak głosu w Speed up!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Mam problem, bo zainstalowałem baze Speed up i nie mam dzwieku. Nie wiem co jest i prosze o rade. Jeszcze jedno mnie zdziwiło, mianowicie jak nie wsadze płyty to i tak program działał i podsuwał słówka normalnie tylko w okienku zaawansowanym(z opcjami) nie migłem nic zrobic-jak to mozliwe?
Jeśli instalowałeś z oryginalnej płytki, to dźwięku musi być. Ale może być kilka powodów dla których ich nie słyszysz. Np nadużywałes komputera dla strzelanek i wskurzony ojciec wyłączył go. Możesz też mieć wyciszone do zera nagłośnienie.

Jest jeszcze jeden powód, pewne programy przechwytują całkowicie sterowanie kartą dźwiękową i nie oddają go dopóki są w tle (np. słownik PWN Oxford).

Najlepiej przed uruchomieniem pakietu Speedup! przeładuj system operacyjny.

SuperMemo bez płytki powinno chodzić poprawnie, ale bez dźwięku i grafiki. Jego poziom nie ma tu żadnego znaczenia.
Niestety mam to samo.Po przerobieniu prawie 9 000 słówek miałem kilka dni przerwy.Zastosowałem opcję Mercy i rozłozyłem powtórki na następne dni.
Wszystko szlo ok do czasu gdy pracujac z programem pojawił wyskoczył jakiś błąd.
Po zastosowaniu opcji "ulecz" wszystko bylo ok do czasu gdy po ktorym z kolei słowku zniknął mi głos lektora,zaznaczam ze dzwiek towarzyszacy pojawianiu sie slowka jest obecny.
Wszystkie ustawienia sydtemu sa takie same,nie instalowalem zadnych nowych programow,dzwieku nie mam sciszonego.
Nie wiem co mam z tym zrobic.Zainstalowac program od nowa? A jesli tak to jak to zrobic aby zachowac dotychczasowa baze.
Już pisałem o tym jak przeinstalować program bez utraty procesu nauki. Musisz wyeksportować proces nauki File->Export->Learning process... do zewnętrznego wobec SupemMemo folderu. Przeinstalować SM i zaimportować z powrotem proces nauki.

Sprawdź jednak przed tem ścieżke dostępu do plików dźwiękowych Tools->Options->Zakładka Data access->Secondary storage

W tym miejscu powinien być adres dostępu do sciezki plików dźwiękwych bazy Speedup na płycie CD.

Nie znam konfiguracji Twojego komputera, jaśli masz np. urządzenia CD i DVD, to takie "braki dźwięku" będą Ci się pojawiać zawsze, gdy pomylisz sie wkładając płyte.
Dzieki-juz sobie dałem rade z moim dzwiekiem. Poprostu program miałem zapozyczony i nie zwróciłem uwagi na drugi dysk CD:). Czy mógłbym jeszcze dowiedziec jak zlikwidowac opcje która sprawia ze po najechaniu na zwrot angielski strzałka gdy ukaze mi sie tłumaczenie na polski i klikne lewym klawiszem to pojawia sie mozliwosc edycji tekstu. Chciałbym to wyłaczyc by uniknac przypadkowego zedytowania elementów bazy.
Masz to w opcjach. Czytaj je.
Ok juz mam:). Sory za kłopot i dzieki za rade.
Jeszcze mam takie pytanie, czy da sie w Słownictwie 5.0 Profesora Henrego zapisac stan nauki. Bo wiem jak to zrobic w Speed up ale o takiej mozliwosci w przypadku Profesora H. nic nie znalazłem. Za pomoc bede wielce wdzieczny:)
@kinio 1215rna raczylas/es przeczytac faq zawarty w pomocy do programu? dostepne pod klawiszem f1, jest tam wszystko dosyc jasno opisane.
W związku z brakiem głosu postanowiłem od nowa zainstalowac program i podczas instalacji programu pojawia mi się hasło "Bład podczs instalacji kodeka mp3".
Głosu jak nie było tak nie ma....
Temat przeniesiony do archwium.