Kursy "No Problem!" vs "No Problem! Plus"

Temat przeniesiony do archwium.
31-43 z 43
| następna
Troszkę nie sprecyzowałem wyżej pytania...Tzn dostałem odpowiedź od producenta, że algorytm w SM UX i MSM jest TAKI SAM.. :)
Zadałeś nieprecyzyjne pytanie lub dostałeś nieprawdiwą odpowiedź. Programy takie jak SuperMemo, Profesor Henry - Słownictwo i LANGMaster mają 2 algorytmy. Algorytm optymalizacji powtórek i algorytm zapamiętywania (po raz pierwszy) słówek. Ten pierwszy (Metoda SuperMemo) jest w programach SuperMemo najlepszy na świecie i jest taki sam w wersjach UX i MSM.

Program zapamiętywania słówek jest najlepszy w MSM, szczególnie w bazach "First Steps in English", "The Next Steps to English", "Angielski w 3 miesiące", "Angielski? No problem!" (bez plusa) i "Rozmówki w miesiąc". Ten z SuperMemo UX bardzo mu ustępuje.
OK wierze wierzę...Nie chce zakładać nowego tematu więc proszę napisz mi jak zrobić w MSM takie coś jak jest w SuperMemo Extreme tzn, że po najechaniu myszką na definicję/słówko po angielsku zmienia się ono na PL a po zjechaniu z niego robi się znów po angielsku...
Wystarczy ustawić parametry w Tools->Options->Language->Collection translation
i zaznaczyć odpowiednio wskaźnik w Tools->Options->Mouse->"On mouse move".

Korzystniej dla skutecznosci nauki jest jednak zaznaczenie "On Shift+klick".
>Właśnie dlatego? Nie rozumiem tej logiki.

Logika ta jest prosta. Jeśli ja udostępnię tę bazę Tobie, Ty swoim uczniom, to wkrótce znajdzie się ona w necie, a ja nie mam prawa do jej publikacji. Właśnie dlatego nie mogę jej udostępnić nikomu.

>... No ale trudno, najwyżej
>sami będą musieli popracować.

I to im bardzo pomoże.
Bejotka napisałem do SuperMemo meila:

"...Proszę mi powiedzieć czym różni się algorytm optymalizacji powtórek i algorytmy zapamiętywania w obu wersjach ?? w UX te 2 algorytmy są takie same jak w MSM czy zostały jakoś zmienione, zmodyfikowane ??"

A w odpowiedzi dostałem:
"Algorytm jest ten sam. Różna jest funkcjonalność oraz wygląd."

Hmmm to komu wierzyć Tobie czy producentowi...??
Niestety algorytm nie jest ten sam. Algorytm optymalizacji Istotą algorytmu optymalizacji powtórek jest takie dobranie odstępów między kolejnymi powtórkami, żeby najbardziej UTRWALAŁY zapamiętany materiał, przy minimalnym jego powtarzaniu.
Dotyczy nauki podczas całego twojego życia.

Algorytm zapamiętywania (nauki) ma za zadanie zapamiętać dzisiaj przerabiany materiał do pierwszej powtórki.

Po wakacjach napiszę na ten temat artykuł.

Niestety tej różnicy nie widzą i nie rozumieją autorzy programu.
Ja też nie widzę i nie rozumiem chyba :) Jakbyś mógł to napisz wcześniej coś więcej na ten temat...Będę bardzo wdzięczny :)
Bejotka nie da się zrobić tego, aby było zdanie tłumaczone po najechaniu myszką...Patrzę, ale w tej Twojej bazie to w opcjach możesz ustawić w "Collection translation" "TRANSLA..." a u mnie tego nie ma..
A w której wersji SuperMemo prbujesz to zrobić? W SuperMemo UX prawdopodobnie tego nie da się zrobić. Poczekaj 10 lat, może wtedy będzie taka możliwość.
W MSM :) ale już sobie poradziłem...
A istnieje taki program, gdzie można by wrzucić jakąś mp3 lub wypowiedź po angielsku a on by napisał co mówią? Nie jestem pewna ale zdaje mi się, że kiedyś trafiłam na coś takiego.
Hmmmm dokładnie porównałem zawartośc kursów no problem i no problem plus. Mimo wszystko wersje z plusem są dla mnie lepsze ponieważ w nim mamy prkatycznie wszystko w SM UX - gramatyke, czytanki, słówka i dużo więcej ćwiczeń nadomiast w wersji bez plusa z MSM mamy tylko czytanki i słówka i nic więcej...

Przynajmniej tak jest w języku angielskim a ostatnio kupiłem rosyjski i jest to samo... :)
Temat przeniesiony do archwium.
31-43 z 43
| następna

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie