Supermemo - problem - wolno chodzi

Temat przeniesiony do archwium.
Własnie zakupilam i zainstalowalam program Supermemo AE Speed up i nie wiem czemu, ale program chodzi straasznie wolno, zacina sie. Na pojawienie sie nastepnego slowka musze czekac z kilkanascie sek. Wczesniej mialam tez inny program supermemo i takiego problemu nie bylo. czy ktos wie co z tym zrobic ?
UP UP

Też mam podobny problem. Może ktoś życzliwy pomoże? Jestem fanką uczenia się słówek z Supermemo (pamięta ktoś jeszcze SuperMemo 7.4?), ale ostatnio strasznie się zniechęciłam. Po przeinstalownaiu komputera Advanced English Proficiency działa tak tragicznie wolno, że nie da się uczyć. Przeszukałam internet i dalej jestem bezradna. Dodam tylko, że przedtem pod Windowsem XP program działał bez zarzutu, teraz (też pod XP) wszystko nabrało żółwiego tempa.

Może ktoś z "Memomaniaków" coś mi doradzi?
..."Po przeinstalownaiu komputera"...

Mogłabyś to bardziej sprecyzować?
Rzeczywiście, na niektórych nie najnowszych komputerach z wolną stacją DVD program może wolno pracować. Proponuję przekopiować z DVD na twardy dyski podfolder "elements" i ustawić odpowiednio parametr "Data access" w
Tools->Options
Bardzo dziękuję za pomoc- program działa dużo szybciej.

Jeśli chodzi o "przeinalslowanie"- miałam na myśli generalne porządki- formatowanie dysku i ponowną instalację Windowsa.

bejotko/-ku, bardzo dziękuję za cenną radę- teraz mogę znów zacząć się normalnie uczyć. Mam jeszcze jedno pytanie- czy da się jakoś zsynchronizować definicje dźwiękowe z definicjami pisanymi? Teraz najpierw mogę usłyszeć definicję dźwiękową, a definicja pisana i grafika pojawiają się albo bezpośrednio albo w parę sekund po jej wybrzmieniu. Nie jest to wielki problem, ale dla wzrokowca jest trochę uciążliwe. Może jakaś rada na to?

Jeszcze raz dziękuję za cenną wskazówkę- muszę przyznać, że odetchnęłam z ulgą, bo już mocno mi brakowałao codziennej nauki i odpytki z "powtórki".
hi kinga. mialem to samo, najpierw kilka sekund czekania (3-4sek) potem definicja mowiona i w koncu pisana. jedyne co musialem zrobic to wylaczyc noda lub zrobic w wyjatkach wyjatek od supermemo, pzdr
>... Mam jeszcze jedno pytanie- czy da się jakoś
>zsynchronizować definicje dźwiękowe z definicjami pisanymi? Teraz
>najpierw mogę usłyszeć definicję dźwiękową, a definicja pisana i
>grafika pojawiają się albo bezpośrednio albo w parę sekund po jej
>wybrzmieniu. Nie jest to wielki problem, ale dla wzrokowca jest trochę
>uciążliwe. Może jakaś rada na to?

Wydaje mi się, że można to zrobić, ale ten proces będzie bardzo żmudny, i trzeba go przeprowadzać dla każdego elementu osobno.

Poza tym ja uważam, że najważniejszy jest właśnie dźwięk. Zazwyczaj, np na ulicy, przede wszystkim słyszymy jakieś zdanie, a prawie nigdy nie możemy tego zdania przeczytać.
hey. to nie jest problem zadnej synchronizacji (bo supermemo jest idealnie zsynchronizowane) tylko spowolnienia programu. w moim przypadku program byl spowolniony przez program antywirusowy (nod). w tym przypadu rozwiazania sa dwa, albo wylaczenie noda podczas korzystania z supermemo lub co prostsze dodanie w nodzie supermemo do wyjatkow od skanowania (efekt ten sam) tak aby supermemo nie bylo skanowane podczas korzystania z niego. przed zrobieniem tego wygladalo mniej wiecej tak - 3-4 sekundy czekania na definicje dzwiekowa a po jej zakonczeniu pojawienie sie def. pisanej. po wylaczeniu noda wszystko dziala razem w ulamku sekundy....pzdr
bejotko i kasny- dziękuję za rady. Rzeczywiście okazało się, że za wolną pracę programu odpowiadały wolna stacja DVD i antywirus, który wszystko tak dokładnie sprawdzał.
Przepraszam, że odzywam się tak późno, ale nie jestem informatykiem i trochę mi zajęło dojście do tego, jak wyłączyć Supermemo spod skanowania.

Teraz program chodzi jak złoto, więc jeszcze raz wielkie dzięki.

A taka myśl na marginesie - fajnie, że są ludzie, którzy pomagają innym :)
Czy ktoś z Was miał taki problem:

Po najechaniu kursorem na treść pytania nie pokazuje się polskie tłumaczenie.
Wcześniej wszystko było ok.
Opcje ustawione są prawidłowo.

T.
hej - a przybliż z jakim kursem masz problemy? możesz też zawsze zapytać na Forum SuperMemo - http://www.supermemo.net.pl/forum, możesz zgłosić też problem technikom, pomogą na pewno.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie