SuperMemo No Problem! -- różnica między + i nie +

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć.
Mam dwa kursy z plusem: rosyjski i angielski. Już po kupnie stwierdziłem, że jednak bardziej wolę klasyczne SuperMemo, a nie SuperMemo UX. I teraz mam pytanie - czy następną część mogę kupić już bez plusa? Czy materiał jest ten sam? Czy 2. bez plusa to kontynuacja tego 1. z plusem?


PS Przed chwilą dzwoniłem do SuperMemo World i pan powiedział mi, że wersja bez plusa zawiera tylko książkę i nagrania mp3. Nie zawiera programu SuperMemo i w ogóle nie wykorzystuje tej metody. Spytałem dwa razy, bo nie dowierzałem. Co za niekompetencja...
Trudno mi uwierzyć, że ktoś Ci tak odpowiedział. Wersja bez plusa zawiera podręcznik, program SuperMemo w wersji MSM i nagrania MP3. Wersja z plusem zawiera ten sam podręcznik, program SuperMemo w wersji UX i te same nagrania MP3.
Z powodzeniem możesz kontynuować naukę z wersją bez plusa, ale musisz wiedzieć, że baza do tej wersji jest trochę uboższa.

Niestety nie wiem, czy można jeszcze te wersję nabyć. Supermemo World zapowiedział, że wycofuje się z rozwijania SuperMemo MSM.
Mnie też było trudno uwierzyć. Dziwne, może pan po prostu mnie nie zrozumiał... albo odebrał ochroniarz.

Dzięki za odpowiedź. Wersję bez plusa widziałem jeszcze w jakimś sklepie internetowym za 30zł.
Tak, zgadza się, jest bez plusa na http://poliglota.net.pl

Jeśli tak piszesz, to chyba powinienem się spieszyć ;)

PS Wiesz może czy to co napisałeś o podobieństwie wersji + i bez + odnosi na pewno również do rosyjskiego?
Nie wiem, mam tylko obie wersje angielskiego i tylko jedną (bez plusa) do hiszpańskiego.
A więc było w tym trochę racji. Napisałem do SM World to samo pytanie - i Pani odpowiedziała mi to samo, co ten Pan przez telefon.

Zacząłem drążyć temat... i na tym stanęło:

(...)
Tak - dokładnie jak pan pisze - wydane zostały 2 wersje bez plusa. Jedna z Multimedialnym SuperMemo, a druga bez programu w ogóle. (...) Poza tym jest wersja z plusem, która została wydana w SM UX.
Cyt.: "Tak - dokładnie jak pan pisze - wydane zostały 2 wersje bez plusa. Jedna z Multimedialnym SuperMemo, a druga bez programu w ogóle. (...) Poza tym jest wersja z plusem, która została wydana w SM UX."

Ja napisałem tylko, że wydane zostały tylko dwie wersje:

Bez plusa, z programem MSM;
Z plusem, z programem SuperMemo UX.

W wersji bez plusa w bazie są program MSM, dialogi, słownictwo i śladowa ilość ćwiczeń, oraz nagrania MP3.

W wersji z plusem są Program SuperMemo UX, dialogi, słownictwo i ćwiczenia gramatyczne.

To jest n-ta wersja pakietu SM oparta na tym samym podręczniku, dlatego może mogą Ci się wydawać trochę małoprecyzyjne moje oceny. Wersji bez plusa.
To "pan" było skierowane do mnie :)

Wkleiłem, co napisała mi w mailu Pani z supermemo.

Są trzy wersje no problem (wg tego maila):

1. Bez plusa z MSM.
2. Bez plusa z żadnym programem.
3. Z plusem z UX.
A czym rozni sie hiszpanski no hay problema od espanol para ti?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Praca za granicą

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie