SM UX ulepszenia

Temat przeniesiony do archwium.
Może zaapelujemy jako forumowicze, w sumie dość liczna społeczność, do firmy SM aby się aktywnie włączyła do procesu ulepszania SM UX. Ja już wysłałem do nich maila i zachęciłem ich też do dyskusji na tym forum. Może jak się więcej osób zwróci do nich z tym apelem to zareagują. Wtyczki są świetne, ale coraz częściej odnoszę wrażenie, że programowi przydały by się bardziej radykalne ulepszenia.
Apelować sobie można ale na modyfikacje trzeba mieć kasę- na nowe rozwiązania softwarowe i dla osób , które mają je przeprowadzać-przede wszystkim dla programistów.Bez tego można sobie tylko narzekać i niczego to nie zmieni.
I nie przesadzajmy- to forum nie jest tak liczne,żeby wystarczyć za jakąkolwiek grupę nacisku.Jeśli producent będzie się z kimś liczył to z kupującymi oprogramowanie dużymi firmami , które sporo płacą za licencje dla wielu użytkowników.I jeśli ktoś może stanowić skuteczną grupę nacisku to to właśnie tacy klienci.
Może warto zachęcić firmę do korzystania z funduszy unijnych na innowacje albo z pomocy Fundacji Rozwoju Nauki Polskiej?
Bo bez wkładu finansowego ciężko będzie coś zmienić.No bo kto miałby to robić?
Studenci informatyki w ramach wolontariatu?
Jeśli to ma mieć sens to musi to zrobić programista z doświadczenie z tego typu produktami, a on nie zrobi tego za frajer.
Nie chodzi o grypę nacisku. Chodzi o zwrócenie uwagi. A firma zyskuje na tym tyle, że udoskonala swój produkt. Wiesz ile firmy płacą za badania marketingowe?
A tu maja to za darmo. Więc na pewno im się opłaca taka, w sumie nie zobowiązująca do niczego współpraca.
Zyskują na tym chociażby tyle, że forumowicze mogą im podsuwać pomysły, jak chociażby ten twój. No i taka otwarta dyskusja na forum mogła by być argumentem, dowodem na to, że taka firma rzeczywiście może się przyczynić do rozowju nauki.
Poza tym bez przesady wynagrodzenia programistów nie sa aż tak wysokie, żeby firmy nie było na nie stać. I tak już pewnie jakiegoś zatrudniają. Zresztą na pewno by się znalazła grupa młodych programistycznych entuzjastów chociażby w kręgach akademickich, która by mogła się wykazać swoimi talentami. Wszystko jest kwestią chęci i zaangażowania.
Dokładnie. Teraz to liczy się tylko kasa! Pomysł dobry ale wydaje mi się, że będzie trzeba trochę poczekać.
Czarno widzę taki apel. Moje doświadczenia na tym polu są takie, że w przypadku SuperMemo trudno się nawet doprosić aby firma na bieżąco poprawiała znajdowane w programie błędy.
Nie wierzę, że taki apel zmieni cokolwiek - wydaje mi się, że jest to związane z modelem biznesowym, jakie przyjęło SuperMemo World.

Wystarczy popatrzeć w tej chwili na ich produkty: UX to fajny program, jak się korzysta z gotowej bazy danych. A tworzenie własnych baz? Niby można, ale bez dodatkowych narzędzi to droga przez mękę. Cała "para" idzie w wersję internetową, gdzie model biznesowy jest znacznie lepszy.

Generalnie: SMW zauważyło, że nie da się zrobić pieniędzy na samym programie (mówię o wersji UX). Dlatego jest on darmowy. Nie inwestują w jakiekolwiek opcje importu, tworzenia własnych baz, przeniesienia starych baz, bo im to się zwyczajnie nie opłaca. UX to wersja do pracy z gotowymi bazami danych. Istnieje co prawda specjalistyczny edytor do baz UX, ale kosztuje ponad 1700 zł.
Dla mnie kierunek firmy jest jasny: wydać co jakiś czas nową bazę, którą sprzedadzą. Drobne, kosmetyczne zmiany w programie. Duży nacisk na wersję internetową, bo tam łatwiej wyciągnąć od klientów pieniądze. Rozwijanie programu UX w kierunku starego SM po prostu się nie opłaca.
"Moje doświadczenia na tym polu są takie, że w
>przypadku SuperMemo trudno się nawet doprosić aby firma na bieżąco
>poprawiała znajdowane w programie błędy."


Niestety, ale to jest prawda...Ponad rok temu wysłałem do SuperMemo kilka e-maili z uwagami, mieli poprawić - między innymi np miała być synchronizacja SM UX z SM na WindowsMobile..ale do dzisiaj nic nie zrobili...
>Dokładnie. Teraz to liczy się tylko kasa! Pomysł dobry ale wydaje mi
>się, że będzie trzeba trochę poczekać.

Liczy się kasa bo przecież to praca , którą ktoś musi wykonać.
Dlaczego ktoś miałby robić to za darmo?
Wszyscy narzekają na niskie zarobki i wykorzystywanie pracowników no ale ono skądś się bierze.M.in stąd,że oczekujemy,że wszystko będzie dobrej jakości i najlepiej darmowe.A przecież to wewnętrznie sprzeczne oczekiwania.Albo coś jest darmowe i proste albo dobre, bardziej wyrafinowane i trochę kosztuje.
Czy to oznacza,że ważna jest tylko kasa? Nie, to oznacza,że za dobrą pracę się płaci.I tyle.
A jeśli liczycie na wolontariat to możecie najwyżej promować podobnego rozwiązania w ramach open source i może jakiś pasjonat napisze wam program dla własnej satysfakcji.
@mc napisał

"Istnieje co prawda specjalistyczny edytor do>baz UX, ale kosztuje ponad 1700 zł."

no to się z rzucamy i po sprawie, chyba, że ktoś na $ śpi, to mógłby za sponsorować ;p tylko kto na nim będzie pracować ? Proponuję zrobić ankietę
>Nie chodzi o grypę nacisku. Chodzi o zwrócenie uwagi.
Tym właśnie z definicji zajmują się grupy nacisku.Opinia publiczna jako taka jeśli dąży do uzyskania rozwiązań zgodnych ze swoimi oczekiwaniami to jest grupą nacisku.
>A firma zyskuje
>na tym tyle, że udoskonala swój produkt. Wiesz ile firmy płacą za
>badania marketingowe?
Tak wiem ile i nie jest to tyle ile sądzisz.Wydatki idą głównie na reklamę, nie na badania.Mało tego,często wyniki badań są zamawiane pod oczekiwania zleceniodawcy.Po to,żeby móc powiedzieć,że badania wykazały coś pozytywnego o naszej działalności.Jak sądzisz po co innego uczy się socjologów i marketingowców z takim naciskiem na manipulację wskaźnikami statystycznymi i ich ważenie? W statystyce każdą rzecz da się przedstawić na 1000 różnych sposobów.
Marketing niewiele ma wspólnego z ulepszaniem czegoś co już się sprzedaje.
Raczej z kreowaniem popytu na coś, czego tak naprawdę nikt nie potrzebuje.
>A tu maja to za darmo. Więc na pewno im się opłaca taka, w sumie nie
>zobowiązująca do niczego współpraca.

Współpraca byłaby gdybyś sam podjął się dokonania modyfikacji programu.
A ty liczysz na to,ze ktoś zrobi to za ciebie dla ciebie.
>Zyskują na tym chociażby tyle, że forumowicze mogą im podsuwać
>pomysły, jak chociażby ten twój. No i taka otwarta dyskusja na forum
>mogła by być argumentem, dowodem na to, że taka firma rzeczywiście
>może się przyczynić do rozowju nauki.

Firma ma niestety przede wszystkim cele komercyjne a nie edukacyjne.
>Poza tym bez przesady wynagrodzenia programistów nie sa aż tak
>wysokie, żeby firmy nie było na nie stać. I tak już pewnie jakiegoś
>zatrudniają.
Programiści mają jedne z najwyższych oczekiwań finansowych w całej branży IT.
Ci już zatrudnieni nie wykonują żadnej dodatkowej pracy za darmo.
Zresztą na pewno by się znalazła grupa młodych
>programistycznych entuzjastów chociażby w kręgach akademickich, która
>by mogła się wykazać swoimi talentami. Wszystko jest kwestią chęci i
>zaangażowania.
Skoro tak to próbujcie zachęcić pasjonatów z open source.
Ale oni jeśli coś stworzą to pod Linux'a i stworzą o ile poradzą sobie z tym,że pewne rozwiązania nie są ogólnodostępne i są chronione prawem autorskim i patentowym.
Ja też chciałabym np. żeby ktoś poprawił sterownik do mojej drukarki bo źle współpracuje z najnowszą wersją Acrobat Reader ale sam sterownik jest własnością HP i nikt nie może go legalnie zmodyfikować a HP narazie nic nie robi w tym kierunku choć ilość niezadowolonych użytkowników tego urządzenia jest dość spora.
>Wystarczy popatrzeć w tej chwili na ich produkty: UX to fajny program,
>jak się korzysta z gotowej bazy danych. A tworzenie własnych baz? Niby
>można, ale bez dodatkowych narzędzi to droga przez mękę. Cała "para"
>idzie w wersję internetową, gdzie model biznesowy jest znacznie
>lepszy.

Cóż, zawsze twierdziłem, że MSM jest pod każdym względem lepszy od UX. Myślę, że SMW wróci do niego, podobnie jak wrócił z Geniusza do SuperMemo.

To prawda, MSM po 1000 drobnych poprawek wymaga napisania od nowa, ale to łatwiejsze od rozwijania "Full Recall Eleganta".
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Studia za granicą