ciekawostka

Temat przeniesiony do archwium.
To ja tak trochę prowokacyjnie wrzucę taki screenshot:

http://yfrog.com/7g22145751j

To dopiero pierwsza wersja, nie przechodzą jeszcze dźwięki i specyficzne elementy z MSM, ale powolutku...
W supermemo powinni zwolnić swoich rozleniwionych programistów i zaoferować ci bardzo dobrze płatną pracę :)
Proponuje, by nie obrażać na forum nikogo, zwłaszcza pracowników SMW. Krytykujmy programy, nie ich autorów. Ja zawsze twierdziłem, że SuerMemo w wersji MSM zasługuje na 5, a SuperMemo UX na 3-.

Na to jaki on jest bardzo duży wpływ mieli betatesterzy. Młodzi, niedoświadczeniu ludzie byli przekonani, że jeśli będą krytykować, to nie dostaną programu za darmo. Jestem przekonany, że SMW powinien wysyłać finalny produkt tylko tym betatesterom. którzy wykazali błędy programu i baz.

Duży wpływa na jakość programu mieli też użytkownicy, którzy nie znając innych programó i innych wersji SM wypisywali tu peany na temat SuperMemo UX, np. Duszek.

Jest jeszcze jedna sprawa, SuperMemo UX nie jest programem do wspomagania nauki słówek. To druga próba stworzenia programu-kompleksowego podręcznika do nauki języka. Jako taki spisuje się bardzo dobrze, tylko nieznacznie ustępuje EuroPlusom.
Cóż programy są takie jak je stworzą ich autorzy. Nie to znaczy, że muszą tworzyć programy doskonałe. Jednak kiedy pracownikom tej firmy nie chce się nawet odpowiadać na korespondencję to krytyka wydaje mi się uzasadniona.

Tym bardziej, że to użytkownicy programów i wypowiedzi na forum nakręcają sprzedaż komercyjnych baz. Sam nieraz zachęcałem do korzystania z SM. W końcu komentarze czytają też osoby nie zalogowane na forum. Poza tym moja krytyka jest konstruktywna i zmierza do tego aby program był coraz lepszy.
Nic konstruktywnego w twoich postach nie zauważyłem.
Bo w tym wątku nic konstruktywnego nie napisałem. Ale każda moja i innych uwaga dotycząca usprawnienia SM i wtyczek mogłaby być wzięta pod uwagę również przez firmę robiącą SM. Poza tym zgłaszałem swoje uwagi mailem do tej firmy i nie dostałem odpowiedzi. Cóż, pozostaje się cieszyć, że w ogóle udostępniają jakąś darmową wersję.
Przyznaję, moja uwaga nie powinna się odnosić do programistów tylko do kierujących tą firmą, albo obsługi klienta, albo PR-owców...
W każdym razie niezależnie od tego jaka jest ich polityka produktowa dobrze by na tym wyszli gdyby usprawnili ten program.
Zresztą taka dyskusja prowadzi do nikąd...
>... Ale każda moja i
>innych uwaga dotycząca usprawnienia SM i wtyczek mogłaby być wzięta
>pod uwagę również przez firmę robiącą SM. Poza tym zgłaszałem swoje
>uwagi mailem do tej firmy i nie dostałem odpowiedzi. Cóż, pozostaje
>się cieszyć, że w ogóle udostępniają jakąś darmową wersję.

Rzeczywiście należy się cieszyć, że SMW udostępnia darmową wersję swojego programu. Nie jest natomiast prawdą, że nic nie robią w sprawie jego usprawnienia. Użytkownicy wersji komercyjnych otrzymują poprawki i programu i baz, z których korzystają.

Nie powinieneś się spodziewać, że każda zgłoszona przez Ciebie propozycja poprawki zostanie natychmiast zrealizowana. Pisanie programu to dość skomplikowana sprawa, bardzo często jedna niedopracowana poprawka więcej psuje niz poprawia.
Bejotka...Znam inne programy, znam MSM, Profesora Henrego, pakiety typu Euro plus, Tell me more itp...

I bez urazy, ale nie rób z siebie jakiegoś "speca"...dla mnie SM UX jest o wiele lepsze od MSM. MSM to idiotyczna zabawka, masa funkcji niepotrzebna dla 99% użytkowników...

Nie wiem o co Ty się burasz...przecież w MSM i UX jest ten sam sposób, który wyznacza powtórki, ten sam algorytm it (pisałem do SMW i mi odpowiedzieli). Więc nie wiem o co CI chodzi ? O to, ze może zacząłeś się uczyć w MSM i nie możesz przenieść bazy i postępów do UX czy co... ?

Eh momentami czytając Twoje posty zastanawiam sie czy ktoś Ci nie płaci za propagowanie MSM i zastanawiam się dlaczego zawsze jesteś na "nie" do UX...Skoro bazy które są w MSM (Ang no problem) są też w UX< tyle że w UX jest więcej ćwiczeń...ale nie w UX to są one do dupy...w MSM są super...to jest Twoje myślenie, ale nigdy nie widziałem jeszcze żadnego, dobrego argumentu za MSM (nie licząc tego, że w MSM masz więcej f-kcji nie używanych pzez 99% osób)
"Bejotka...Znam inne programy, znam MSM, Profesora Henrego, pakiety typu Euro plus, Tell me more itp..."

I co z tego wynika?

"I bez urazy, ale nie rób z siebie jakiegoś "speca"...dla mnie SM UX jest o wiele lepsze od MSM. MSM to idiotyczna zabawka, masa funkcji niepotrzebna dla 99% użytkowników..."

To nie ja, to Ty robisz z siebie "Speca". SM UX może być dla ciebie lepsza od MSM, dla mnie SM UX, to nieudana próba napisania lepszej wersji MSM.

"Nie wiem o co Ty się burasz...przecież w MSM i UX jest ten sam sposób, który wyznacza powtórki, ten sam algorytm it (pisałem do SMW i mi odpowiedzieli)."

Owszem algorytm wyznaczania powtórek jest ten sam, ale to wcale nie znaczy, że SM UX lepiej uczy.

Pisałem kiedyś już o tym. Proces nauki skłąda się z dwóch etapów:

1. Wprowadzanie nowych informacji do tzw. "pamięci krótkotrwałej", w SMUX ten etap jest rozwiązany na 2- , w MSM na 4, a w bazach "First Steps in English" i "The Next Steps to English" na 5. Na 4+ oceniłbym ten etap w bazach "Angielski? No problem!" (dla MSM), "Angielski w 3 miesiące" i "Angielskie rozmówki w miesiąc". W innych bazach ten etap nie został świadomie rozwiązany, ale zawsze można przejrzeć elementy, których chcemys ie danego dna nauczyć w trybie redakcyjnym.

"Więc nie wiem o co CI chodzi ? O to, że może zacząłeś się uczyć w MSM i nie możesz przenieść bazy i postępów do UX czy co... ?"

To prawda, że uczę się w MSM, ale nie widzę sensu w przenoszeni zawartości baz i procesu nauki do SM UX.

"Eh momentami czytając Twoje posty zastanawiam sie czy ktoś Ci nie płaci za propagowanie MSM i zastanawiam się dlaczego zawsze jesteś na "nie" do UX...Skoro bazy które są w MSM (Ang no problem) są też w UX< tyle że w UX jest więcej ćwiczeń...ale nie w UX to są one do dupy...w MSM są super..."

Zabawne, czytałem wiele postów, w których zarzucano mi, że jestem etatowym pracownikiem SMW, albo co najmniej pisze swoje posty jako zlecenie od tej firmy.
Nie nie jestem pracownikiem SMW, nie piszę postów na czyjekolwiek zlecenie.

To prawda. W bazie "No Problem +" jest wiecej ćwiczen, ale wszystkie dałoby się zrealizować, może nie tak ładnie, ale jednak) W MSM. Poza tym wiele z tych ćwiczeń jest nieprzemyślanych, wiele zawiera błędy. W MSM można by to było łatwo poprawić, nawet w procesie nauki.


"... ale nigdy nie widziałem jeszcze żadnego, dobrego argumentu za MSM (nie licząc tego, że w MSM masz więcej f-kcji nie używanych pzez 99% osób)".

Dla mnie najważniejszą cechą MSM jest możliwość korygowania danych nie tylko w osobnym przebiegu edycyjnym, ale również w procesie nauki. To bardzo ważne. Baza profesjonalna może zawierać błędy w bazach SM UX jest ich więcej niż w bazach MSM, ale nie tylko dlatego warto poprawiać dane w bazach komercyjnych. Inteligetny użytkownik zawsze znajdzie jakieś dodatkowe znaczenie słowa lub wyrażenia będące w bazie. W MSM może to łatwo wprowadzić w SM UX nie.

99 % użytkowników nie używa wszystkich funkcji z MSM, nie oznacza to, że są one niepotrzebne. Program ten był pisany z myślą o inteligentnych użytkownikach, którzy znajdą w nim wszystko co potrzebują, niestety wiele spośród twoich 99 %, to tzw klickdioci, którzy chcą, by program ich nauczył. Ja uważam, że 99% użytkowników MSM, to jednak inteligentni ludzie i w swoich bazach wykorzystują wiele z tych, niepotrzebnych twoim zdaniem funkcji.

I jeszcze jedno. Ja nigdy nie napisałem, ze SM UX jest zły, ja pisałem tylko, że MSM jest lepszy od niego.

Napiszę więcej, dla mnie SM UX jest programem, dzięki któremu SuperMemo World ma szanse konkurować z EuroPlusami, od TMM już jest leepszy, pod warunkiem, że ktoś dokona rzetelnej profesjonalnej analizy MSM i SM UX, dzięki której powstanie wersja MSM +.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia