Basic English (American/British)

Temat przeniesiony do archwium.
Na supermemo.net są dwie wersje Basic English - Basic English PL (American)
Basic English PL (American). Jest też wersja pudełkowa Basic English i teraz moje pytanie. Z jakim akcentem (amerykańskim czy brytyjskim) są nagrania w wersji pudełkowej?

Swoja drogą, wie ktoś może czy materiał w Basic English i rozmówkach "Mobilne rozmówki angielskie"/"Rozmówki angielskie (edycja 2005)" pokrywa się? Jest sens kupować obie bazy?

I na koniec jeszcze jedno pytanie (trochę oderwane od tematu). Nie lepiej uczyć się słówek z programu Profesor Henry? Tam każde słówko ma przykładowe zdanie z jego użyciem. A nauka słówek w kontekście jest przecież ważniejsza od nauki samych wyizolowanych słówek.
Z pośpiechu zrobiłem dość istotny błąd w pierwszym zdaniu. Chodzi mi oczywiście o wersje Basic English PL (American) i Basic English PL (British).
Basic English jest bazą, która w swej pierwszej wersji (angielsko-angielskiej) powstała ponad 20 lat temu. Później zastąpiono ją wersją polską (British English) i w tak była sprzedawana, jako wersja pudełkowa. Dopiero w pakiecie Extreme English pojawiła się możliwość zamiany akcentu British English na American English, ale dotyczyło to tylko wymowy, nie zapisu.

Znajdujące się w tym pakiecie bazy Audio-Advanced English i Power English są "zamerykanizowane" zarówno co do wymowy jak i pisowni. Dlatego niektórzy użytkownicy uważali i uważają, że te bazy są błędne, ale to nieprawda. Wystarczy te rzekome błedy sprawdzić w słowniku American English.

Nie wiem czy istnieje baza Basic English dla UX i w jakiej wersji językowej może występować.