nowe bazy w supermemo?

Temat przeniesiony do archwium.
Znalazłem ciekawy wątek dotyczący planowanej na wrzesień publikacji nowych kursów przez SuperMemo: http://www.goldenline.pl/forum/supermemo/780696

Może coś drgnie w rozwoju UX?
Ale fajnie... Z niecierpliwością czekam na ten kurs, na 100% go kupię.
Hmm, w takim razie aktualnie raczej już nie ma sensu kupowanie wersji do nauki słownictwa opartych na MSM.
Kupowanie tych wersji nie ma sensu tylko dlatego, że SuperMemo World wycofuje je ze sprzedaży, ale jeśli ktoś jeszcze na nie trafi, to powinien kupić. MSM jest skuteczniejsze jeśli chodzi o naukę. Tylko algorytm powtórek w obu wersjach jest ten sam.
A czemu uważasz, że SM UX jest gorsze od MSM? Algorytm ten sam ==
Z puntku widzenia użytkownika wg mnie jest znacznie lepsze: umożliwia obsługę wielu baz, planuje się ilość nowego materiału, interfejs jest przyjaźniejszy, pojedynczy plik z bazą ułatwia "inną" pracę z komputerem, pojedynczy plik z postępami jest bardzo wygodny do archiwizacji. A SM Mobile jest kolejnym z ostatnich gwoździ.
Z drugiej strony.. Nowy materiał "na czas" był całkiem niezłym rozwiązaniem. W bazach angielskojęzycznych było wygodniejsze "tłumaczenie" na polski. Ale korzystałem z tego tylko przez chwilę (a potem to mnie strasznie denerwowało).

A z innej beczki.. czy na forum są prywatne wiadomości? Duszek: jest z tobą jakiś kontakt?
Kontakt ze mną jest :) [gg] e-mail: [email]

A co do baz...to wg mnie są one o wiele lepsze niż wcześniejsze wersje. Może owszem mają mniej słówek, ale za to do każdego słówka możemy robić aż 5 ćwiczeń (np odpowiedź w myśli, wpisywanie słówka) co wg mnie jest bardzo dobre,
Bazy są dopracowane, jest definicja czytana przez lektora, a jak na nią najedziesz to wyświetla się słówko po polsku.
Przy odpowiedzi lektor mówi słówko, dzięki czemu wiesz, jak się je wymawia.

Dodatkową zaletą - chyba najważniejszą w nowej wersji - do każdego słówka masz przykłady użycia (niestety, lektor ich nie czyta) oraz podane są synonimy i kolokacje.

Wg mnie nowa wersja słownictwa jest o wiele lepsza niż starsza...
Dzisiaj odebrałem paczkę z zamówieniem:

1. "Say It Right" - Multimedialny kurs wymowy angielskiej i Amerykańskiej.
Student może wybrać, którego akcentu chce się uczyć może też porównywać obie wersje.

2. "SuperMemo Intermediate Extreme English". Sprawia dobre wrażenie, ale pod MSM baza mogłaby być nie gorsza, a może nawet lepsza.

Moim zdaniem lepiej uczyć się język, gdy mamy widoczny tekst angielski i polski i słyszymy wymowę lektora. Analizator wymowy mógłby być wywoływany czwartym przyciskiem MSM - Recordera.
"A czemu uważasz, że SM UX jest gorsze od MSM? Algorytm ten sam == "

Algorytm optymalizacji powtórek jest, co prawda, taki sam, ale to tylko jedna z część, które składają sie na proces nauki. Żeby coś powtarać, trzeba tego nauczyć się. W SMUXie są elementy takiej nauki, ale w MSM były lepiej opracowane.
Przykładowow w Bazie "First Steps in English" Można było odsłuchiwać każdą listę słówek nasępująco:

1. Odsłuchiwanie patrząc na tekst polski i angielski;
2. Odsłuchiwanie czytając tylko listę angielską;
3. Odsłuchiwanie czytając tylko listę polską;
4. Odsłuchiwanie lektiora bez widocznych list;
W każdym z tych punktów 1-4 mozna było ćwiczyc nauke poszczególnych wyrażeń.

Po przerobieniu tych ćwiczeń algorytm optymalizacji powtórek wyznaczał najbardziej optymalne terminy powtórek. W SMUX-e nie są tak dobre.

W Supermemo UX miały być wprowadzone elementy ulepszające MSM, niestety, poza aktualizacją programu i baz wszystkie są niedopracowane. Podoba mi się możliwość redakcji fontów: pogrubienie, podkreślenie, kursywa i przekreślenie, ale można tego dokonać tylko dla jednego małego rozmiaru.

Program pozwala wczytywać kilka baz i uczyć sie z nich jak z jednej. Piątka za pomysł, dwója za wykonanie. To użytkownik powinien decydować w jakij kolejnośći chce się z nich uczyć. Nie ma problemu, gdy łączę bazy No Probem 1, No Probem 2 i No Probem 3.
Problem powstaje gdy miedzy nimi zainstaluję No Hay Problema. Można wprawdzie stworzyć osobne profile dla każdego języka, ale to półśrodek.

Nie chcę wykazywać innych niedoróbek. Za bardzo jestem związany emocjonalie z tą firmą. Pisałem bazy dla wsszystkich wersji programu SuperMemo: os SM2 do SM2004 i SM dla Mackintosza. Pisałem też bazy dla SMUXa. Znam bazySM CAE, No problem + Mobilne rozmówki angielskie.
Mam komercyjne wersje wszystkich z wyjątkiem "Forget me not" bazy dla MSM,

Z pełnym przekonaniem twierdzę, że MSM jest programem dużo lepszym od SuperMemo UX.
>1. "Say It Right" - Multimedialny kurs wymowy angielskiej i
>Amerykańskiej.
>Student może wybrać, którego akcentu chce się uczyć może też
>porównywać obie wersje.

Myślę, że ten program by zasługiwał na osobny wątek i informacje - sporo osób tu pyta jak ćwiczyć wymowę, a ten program wydaje się naprawdę niezłym pomysłem - na razie go tylko przeglądałam, ale jeszcze się przyjrzę dokładniej.
Masz rację. Ten program zasługuje na własny wątek. Jego premiera odbyła się w pierwszej dekadzie października, 15 października nie było go jeszcze w EMPIKu warszawskiej Galerii Mokotów. Nie zacznę jeszcze poważnej dyskusji o programie, ktry znam tylko z pierwszych kilku prób.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia