Nauka przez film DVD - co sądzicie ?

Temat przeniesiony do archwium.
Przeglądając w EMPIK-u programy do nauki języka angielskiego, zauważyłem taką
pozycję "Język angielski The return of the Phantom Cat + DVD
Interaktywny kurs dla początkujących" . Jest to film DVD kryminalny z dialogami angielskimi wraz z polskimi napisami i komentarzami wraz z książką.
Co sądzicie na temat tego programu ?? czy ktoś z Was może sprawdzał jak to "działa" w praktyce ?? Nie jest to drogie ale czy warto ? Czy metoda jest efektywna?? Pozdrawiam!
Brzmi ciekawie. Jeśli wypróbujesz, napisz proszę komentarz.

Moim zdaniem powinno być więcej tego typu materiałów. Filmy, całe seriale specjalnie do nauki lub tylko opracowane. Dlaczego nie?
Na stronie http://www.amercom.com.pl/ można zamówić wiele takich filmów, np 27 płyt z filmami na podstawie powieści i opowiadań Conan Doyle-a, Agaty Christie i wiele innych.

Kiedyś były w kioskach, obecnie niektóre też są, ale nie obserwuję ich.
I korzystałeś z tej ofery? Jaka jest Twoja ocena?
No właśnie nie korzystałem, chciałem sprawdzić czy ktoś już korzystał
i jakie ma o tym zdanie
W jednym z magazynów komputerowych była dołączona płyta DVD z filmem "Pies Baskerville'ów". Powieść znam od 100 lat, więc treść nie zrobiła na mnie wrażenia, ale przygotowanie filmu, jako pomocy do nauki języka było świetne.

Z menu można było wybrać wersje oglądania z lektorem z napisami i oryginalny dźwięk z filmu.

Oglądając film (3 razy) z dźwiękiem w takiej kolejności można nauczyć się rozumieć "po angielsku".

Jeśli po pewnym czasie powtórzymy oglądanie filmu w wersji oryginalnej zaczniemy uczyć sie "myśleć po angielsku".
ad Bejotka

Czy mógłbyś coś bliżej napisać o przygotowaniu materiałów? Jakiego rodzaju ćwiczenia były dołączone?
To jest płyta przeznaczona głownie do odtwarzania na DVD playerze, zatem nie ma ćwiczeń właściwych programom komputerowych. Z "Menu" możesz wybrać oglądanie oryginału (bez dubbubgu i napisów) oglądanie filmu z napisami i oglądanie z dubbingiem.
>To jest płyta przeznaczona głownie do odtwarzania na DVD playerze,
>zatem nie ma ćwiczeń właściwych programom komputerowych. Z "Menu"
>możesz wybrać oglądanie oryginału (bez dubbubgu i napisów) oglądanie
>filmu z napisami i oglądanie z dubbingiem.

To na czym polegało przygotowanie tego filmu do nauki języka? Bo takie opcje jak podajesz są dostępne praktycznie w każdym filmie (oprócz dubbingu, ale po co to komu).
>No właśnie nie korzystałem, chciałem sprawdzić czy ktoś już
>korzystał
> i jakie ma o tym zdanie

Ja pytałam BogdanaK, który tu podał linka do jakiejś oferty, czy sam z niej korzystał.
Przede wszystkim na tym, że jest. Początkujący może mieć kłopoty ze zrozumieniem dialogów w oryginale. Przy pierwszym oglądaniu bardziej właściwy jest dubbing. Przy drugim można słuchać w oryginale, ale jeśli nie wszystko będzie zrozumiałe można obejrzeć film z napisami. A potem na przemian napisy, oryginał, napisy oryginał ...

Dubbingu już nie zalecam. Uznaje generalną zasadę, że mówionego języka obcego nie należy mieszać z mówionym ojczystym.

Filmiki z ćwiczeniami sa w kursie BBC English Plus, również na stronie Amercomu.
Muchos gracias :)

Ale myślałem, że może dołączony jest zeszyt z ćwiczeniami albo sama płyta jest przygotowana bardziej pod naukę języka.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia