Wyznaczanie powtórek - Profesor Henry

Temat przeniesiony do archwium.
Od razu przepraszam jeśli było gdzieś odpowiedź ale szukałam i znalazłam tylko pytanie podobne do mojego, które nie spotkało się z odzewem. A zatem, przy każdej partii słówek jest taki kwadracik "nie wyznaczaj powtórek" - czy jeśli się to zaznaczy słówka są uznawane za przerobione i pomijane w dalszej nauce czy traktowane są przez program jak słówka których się jeszcze nie uczyłam (jakbym nic z nimi nie robiła)? I drugie pytanie - czy da się zaznaczyć pojedyncze słówka tak, by program je pomijał i nie wyznaczał dla nich powtórek ani nic?
1. kwadracik "nie wyznaczaj powtórek" - jeśli się to zaznaczy słówka są uznawane za słówka, których się jeszcze nie uczyłaś (jakbyś nic z nimi nie
robiła) - tzn. nie wchodzą do trybu nauki, możesz to sprawdzić zapisując sobie ile jednostek masz do nauki, i robiąc ćwiczenia z tą opcją - nic się nie zmieni
2. da się zaznaczyć pojedyncze słówka tak, by program je pomijał i nie wyznaczał dla nich powtórek ani nic - trzeba je przenieść do kosza, to jest opisane w pomocy
Miało być tzn. nie wchodzą do trybu powtórek...
No rzeczywiście jest :P Dziękuję !!
Ja to rozumiem inaczej. Jeśli zaznaczam wskaźnik "nie wyznaczaj powtórek", to daję sygnał,że dane słowo znam na tyle dobrze, że nie chcę się tego więcej uczyć. Nie wyrzucam go do kosza, bo byc może ja, albo mój brat zechce tego słowa w przyszłości uczyć się.
Kurczę, to jak to w końcu jest? Bo jeśli byłaby możliwość niewyrzucania słówek, kiedy nie chcę żadnych powtórek, to chyba bym wolała tak robić... Zawsze można ustawić jakiś nierealny interwał dla słów umiem - ale to nie ma większego sensu, bo zaśmieca pamięć i na dodatek nie pozwala nam zostawić słówek które umiemy, ale wolelibyśmy przypomnieć sobie za jakiś czas. Ale właściwie nawet jeśli usuwanie słów to jedyny sposób, to to jeszcze nie tragedia... :)
Albo umiesz albo nie. Poza tym te usunięte można przywrócić. Przeczytaj dokładnie pomoc.
Idea algorytmów optymalizacji powtórek, które są w programach takich jak PH i SuperMemo polega na tym, że każda powtórka pozwala daną informację zapamietac na dłużej. Stąd odległości między powtórkami wydłużają się coraz bardziej, przykładowo pierwsza powtórka danego słowa nastąpi za 3 dni, druga za 7, trzecia za dwadzieścia, a piętnasta za 100 LAT. Okresy międzypowtórkowe mogą zależeć od wielu czynników, np oceny, prędkości odpowiedzi oraz od pewnego współczynnika zapamiętywania, który program oblicza i modyfikuje przy każdej sekcji. Dlatego nie warto bawić się w ustawianie lub nie obliczania powtórek.

Ucz się systematycznie, codziennie, zawsze wykonuj wszystkie powtórki, a przekonasz się, że wcale nie są tak dokuczliwe.
Hm, potrzebne mi to jest tylko do tych całkiem "początkujących" słów, bo na razie chciałabym przejść bazę (na razie 1&2), robiąc więcej niż 100 słów dziennie i wyczyścić ją ze wszystkich, które już umiem i raczej do końca życia nie zapomnę ;D Jak np. słowo "be" którego obecność w powtórkach jest marnowaniem czasu. (W tym wypadku chyba nawet Ty się ze mną zgodzisz ;)
>Hm, potrzebne mi to jest tylko do tych całkiem "początkujących" słów,
>bo na razie chciałabym przejść bazę (na razie 1&2), robiąc więcej niż
>100 słów dziennie i wyczyścić ją ze wszystkich, które już umiem i
>raczej do końca życia nie zapomnę ;D Jak np. słowo "be" którego
>obecność w powtórkach jest marnowaniem czasu. (W tym wypadku chyba
>nawet Ty się ze mną zgodzisz ;)

Trzeba mieć bardzo silna motywację, żeby wytrzymać tempo 100 słów dziennie. Pamiętaj, że w pracy z programami Profesor Henry i SuperMemo program będzie Ci podawał pierwszą, drugą, trzecią, ..., n-tą powtórkę. Prawdopodobnie już po miesiącu osiągniesz 150 powtórek dziennie, a po 3 miesiącach 300.
Przyjmij tempo 1 - 2 zadawanych przez PH grup słówek i wykonuj wszystkie powtórki. Ucząc się nowych słówek, powtarzaj na głos wszystkie zdania przykładowe aż do perfekcyjnego opanowania wymowy. To pozwoli Ci w ciągu roku nauczyć się 3[tel]słówek i nauczy rozumieć i używać je w zdaniach.
Vera Birkenbihl uważa, że nauka (samych) słowek powinna być zakazana. Nie do końca się z tym zgadzam, ale trochę racji ma.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Business English

 »

Pomoc językowa