profesor henry - jednostki do nauki

Temat przeniesiony do archwium.
witam, piszę z pytaniem dotyczącym wyznaczania racjonalnej ilości jednostek do nauki w profesorze henrym. jak dotąd używam programu supermemo ux do nauki angielskiego a elementów do nauki mam wyznaczone 30 i powtórki są w ilościach bardzo przystępnych. na forum natknęłam się na wypowiedź, sugerującą jak wiele jednostek dziennie powinien wyznaczać sobie użytkownik programy supermemo w zależności od zasobu posiadanego przez niego słownictwa. ciekawa jestem jak wygląda to w PH, gdyż z opisu wynika że jest tam znacznie więcej ćwiczeń a chciałabym zakupić program do nauki języka niemieckiego - profesor klaus jednakże nigdzie nie mogę znaleźć sugestii odnoście ilości materiału na dzień i byłabym wdzięczna jeśli ktoś mógłby wypowiedzieć się na ten temat bo zakładam że profesor henry i klaus w strukturze są identyczne...
W Profesorze materiał do nauki jest podawany w małych partiach od 6-12 słów/wyrażeń. Student sam powinien wybrać sobie ile takich partii chce się uczyć. Jednak jest pewna różnica w stosunku do SM. W PH do każdej partii słówek wykonuje się 7 różnych ćwiczeń. W związku z tym na początek powinna Ci wystarczyć jedna partia. Potem, w miarę nauki możesz ja zwiększać, jednak przekroczenie ilości 3, to przesada. Może zniechęcić do nauki.
serdecznie dziękuję za wyjaśnienie :)
jeszcze mam jedno pytanie... jaka jest najodpowiedniejsza wartość interwału w prof 6.0 dzięki której jednostka pojawia się z zakładce "materiał opanowany"? domyślnie ustawione jest na "gdy interwał jest większy niż 6 dni".. powinno się to zmienić na jakiś dłuższy okres czasu czy pozostawić bez zmian?
?