Nauka - profesor xxx czy supermemo

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie!

Chciałbym się uczyć języka niemieckiego samemu (JĘZYK TUTAJ NIE MA ZNACZENIA, chodzi o metode, dlatego pisze na forum jezyka angielskiego, bo pewnie duzo ludzi uzywa tez tego programu do nauki angielskiego). Miałem 3 lata w liceum, lecz nic z tego nie pamiętam - więc przypuścmy, że chcę się uczyć od postaw (i poźniej analogicznie wykorzystać to do innych języków np. hiszpańskiego czy włoskiego).

Jaki program jest skuteczniejszy do nauki Profesor Klaus czy Niemiecki Kein Problem + (supermemo ux). W sklepie widziałem, że super memo ux ma książeczkę w sobie oprócz płyty do nauki,
ale za to Profesor w wersji 6 ma opcję drukowania fiszek co może być bardzo pomocne po przerobieniu materiału - wydrukować i przyswajać fiszki (w wersji 5 nie było tej opcji i było ciężej, bo lepiej odświeżyć sobie słowa poza programem, aniżeli tylko w programie je widzieć).

W Profesorze odstraszało mnie to, że gramatyka jest w jako osobna aplikacja, ale może tak lepiej?

Co osobiście polecacie? A może jakiś inny program?

Dziękuje za informacje
"Profesor Klaus - słownictwo" jest programem wspomagającym naukę słownictwa i jako takie przeważa nad wieloma bazami SuperMemo ponieważ każde słowo prezentuje z kilkoma zdaniami przykładowymi.

"Niemiecki Kein Problem" (Z wersją supermemo ux) to kompleksowy kurs języka niemieckiego i jako taki nadaje się do samodzielnej nauki języka.

Proponuję byś przerobił cały kurs Kein Problem, a później doskonalił znajomość jezyka korzystając z wszystkich profesorów.
Co znajduje się w tej książeczce dodawanej do plyty angielski no problem/niemiecki kein problem?

PS jeżeli chodzi o nauke angielskiego to zakonczylem ją maturą rok temu na poziomie intermediate. Czy jeśli chciałbym tylko uczyć się słówek to lepszy profesor henry, czy może supermemo speedup?
Moim zdaniem szkoda pieniedzy na SM Speedup!. To tylko podzbiór bazy "Audio Advanced English" z pakietu "Extreme English".

Weź pod uwagę, że "SM Speedup!", "SM Proficiency!" i "Extreme English" to bazy angielskie z akcentem American English. Profesor Henry ma akcent British English.
Poza tym PH podaje wszystkie słówka z przykładami w zdaniach. Pisałem już o tym poczytaaj!!!

 »

Egzaminy