Profesor Henry czy Supermemo

Temat przeniesiony do archwium.
Który z tych programów jest lepszy. Sprawdzałam już wersje demo profesora i dlatego zastanawiam się nad kupnem. A wy co myślicie?
Poczytaj wcześniejsze wątki. Skorzystaj z wyszukiwarki.
Prawdą jest to, co mój przedmówca napisał. Na temat tych dwóch programów jest bardzo dużo postów, nie ma tam jednak rzetelnej analizy obu programów.
Rozumiem, że prosisz o porównanie SuperMemo i Profesor Henry - Słownictwo.
Trudno jest je porównywać ponieważ PH jest programem wyspecjalizowanym w nauce słownictwa, a SuperMemo jest uniwersalnym pakietem do nauki wszystkiego, w tym słownictwa.

Znam oba programy od ich pierwszych wersji, przez co najmniej 10 lat za lepszy uważałem SuperMemo. Jednak z czasem moja ocena zaczęła się zmieniać.

Dziś za lepszy program do nauki słówek uważam Profesor Henry - Słownictwo, przemawia za tym większa ilość ćwiczeń dla każdego słówka oraz fakt, że każdemu słowu towarzyszą co najmniej dwa, a czasami nawet pięć zdań przykładowych z jego użyciem. Przy czym każde z nich jest nagrane. Wymowę każdego zdania można przećwiczyć.

Przewagą SuperMemo od pierwszej jego wersji była możliwość łatwej edycji, która pozawalała każdemu użytkownikowi poprawiać i uzupełniać bazy profesjonalne (nie ma programu, nawet najlepszego, w którym nie można znaleźć jakiegoś błędu), każdy użytkownik mógł też stworzyć dla siebie wartościową bazę, która dorównywała bazom profesjonalnym. Świadczy o tym fakt, że na ogłoszony kilkanaście lat temu konkurs na najlepszą bazę SM, wpłynęło około 800 baz, z których dwieście zostało wydanych w pakiecie SuperMemo Mega MiX.

SuperMemo pozwala na stworzenie baz - podręczników, które uczą wszystkich sprawności językowych, takimi bazami są, a właściwie były: Video English, Cross Country, First Steps in English, The Next Steps in English i Angielski? No problem!

Większość z nich przeszła do historii, pozostała jedynie English i Angielski? No problem! Plus. Zawiera trochę więcej ćwiczeń, ale ustępuje skutecznością bazom First Steps in English i The Next Steps in English.

Przez wiele lat, praktycznie od początku istnienia SuperMemo na naszym rynku sztandarowym produktem Supermemo Worldu była baza, która początokowo nazywała się Advanced English, a później Extreme English. Uczyła nie tylko znajomości znaczenia i wymowy słówek (w wersji amerykańskiej) ale również "myślenia po angielsku".

Nowe bazy pod tą samą nazwą (4 poziomy) Extreme English ustępują starszej wersji.

Dlatego odpowiadając na twoje pytanie radzę kupić oba programy Profesor Henry Słownictwo i SuperMemo Angielski? No problem! oraz wyszukać w sieci starszej wersji SuperMemo porównania ich i nauki wg własnej oceny.
A ja polecam przyjrzeć się darmowym odpowiednikom typu Anki czy Mnemosyne, które nie dość ze są za darmo to w niektórych aspektach przewyższają PH i SM.

Oczywiście mają one i swoje wady, baza supermemo Extreme to 40 000 wyrazów wątpię czy komuś uda się kiedykolwiek samodzielnie zbudować taką bazę dla tych programów ale.... czy potrzebna jest nam taka baza? Powyżej kilku tysięcy wyrazów zwykle czytamy płynnie po angielsku i tworzymy sami bazy z napotykanych wyrazów, które są nam potrzebne, w języku co do którego niektórzy szacują, że posiada około miliona wyrazów ani próba wkucia 40 tys albo 80 tys nie przyniesie pożądanych rezultatów natomiast nauczenie się 10 tys które są najczęściej używane (wyrazy które napotykamy w filmach, prasie, książkach) da na pewno pożądane efekty.

Co do łatwości budowania bazy moim zdaniem Anki zajmuje miejsce numer 1. Co do formy przyswajania słówek PH jest super ponieważ atakujesz wyrazy z kilku różnych kątów (pisanie, czytanie w obie strony, przykładowe zdania dają ci realne podejście do możliwości użycia wyrazu). Co do najefektywniejszego spędzania czasu na nauce słownictwa to moim zdaniem program fiszki 1.0 (http://www.programosy.pl/program,fiszka.html) da ci więcej niż Anki, SM i PH razem wzięte, no chyba, że możesz siedzieć przed kompem ile chcesz, ale większość ludzi ma limitowaną ilość czasu a fiszki pozwolą wykorzystać to do ostatniej kropli.

I zaufaj mi nie potrzebujesz mega skomplikowanych algorytmów, żeby nauczyć się słówek, dowolny prosty algorytm do fiszek zwyczajnie działa.
Mi się bardzo podoba Profesor Henry - bardzo atrakcyjna szata graficzna (wbrew pozorom to nie jest takie obojętne, bo nauka jest dużo przyjemniejsza w przyjemnym otoczeniu, żaden program mnie do tej pory tak nie zainteresował, bo nie podobał mi się wygląd, a w tym przypadku nie mogę się oderwać), poza tym podoba mi się system uczenia tam, sposób wprowadzenia nowego materiału (od najprostszych zadań do najtrudniejszych) no i system powtórek, który jest rewelacyjny. Do tej pory nie udało mi się nigdy tyle zapamiętać. Ponieważ uczę się na kursie jeszcze - wybieram sobie z bazy sama słowa, których chce się nauczyć, no i jeśli na kursie poznajemy tez inne znaczenie danego słowa, to mogę je sobie dopisać.
Mam nadzieję, że pomogłam i nie powtórzyłam za bardzo tego, co już o programie w innych watkach było mówione.
Ogólnie polecam Profesora! :)
Dzięki wielkie za wszystkie opinie, to naprawdę miło kiedy ktoś tak rzetelnie odpowie na twoje pytanie. A co do tematu to zamówiłam Megapakiet Profesor Henry mam nadzieję, że będę zadowolona :)
Mam pytanie co do supermemo.
Zainstalowałem program i nie wiem dlaczego ale podczas nauki zamiast słówek z różnych działów lecą po kolei zaczynając od living creatures czyli pierwszego dział. Wie ktoś może jak to zmienić?
Z góry dziękuje za pomoc.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia