problem z supermemo ux

Temat przeniesiony do archwium.
mój problem wygląda tak:

zainstalowałam program sm ux i przez kilka dni z niego korzystałam i było super. potem próbowałam doinstalować plugin, który miał zamieniać q/a i po włączeniu sm ux, włączeniu trybu edycji i próby edycji czegoś w lewej kolumnie np. nazwy nowego rozdziału zaczął pojawiać się komunikat: System.argumentException: czcionka "verdana" nie obsługuje stylu "regular", po czym program automatycznie się wyłączał i trzy razy pokazywał komunikat, że " system.InvalidOperationException: zmodyfikowano kolekcję. nie można wykonać operacji wyliczania."

więc próbowałam odinstalować cały program i zainstalować go raz jeszcze, ale to nie dało oczekiwanego rezultatu, co prawda mozna dodawać nowe słowka, ale nadal przy probie edycji nazwy w tej kolumnie po lewej wyświetlany jest komunikat: System.argumentException: czcionka "verdana" nie obsługuje stylu "regular".
nie da się również pobrać najnowszej aktualizacji sm ux, bo mój komputer się buntuje i go wyłącza.

mam windows xp he, gdyby to coś zmieniało

i zupełnie nie wiem, co z tym teraz zrobić. program mi się spodobał, no a tu taka przykra niespodzianka. będę bardzo wdzięczna za pomoc.
SuperMemo UX ostatnio zaktualizowało się do nowej wersji i od tego momentu mam takie same błędy jak ty - przy tworzeniu własnej bazy do języka rosyjskiego (nie korzystam z wtyczek) ciągle się wywala...Więc sądzę, że to jest coś z programem a nie z wtyczkami.
Potwierdzam, że prawdopodobną przyczyną są zmiany w UX. Po ostatniej aktualizacji wtyczki mi pokazują dziwny komunikat "proszę najpierw uruchomić Ux". Może spróbuj wrócić do wersji instalacyjnej, bez upgrade. Jeśli robisz np. bazy w Excelu to możesz łatwo pozamieniać QA, a potem importować bazę. Poza tym jeśli program ci tworzy plik error.log to wyślij go do mc2.
Jeszcze dodam, że jak traficie na zestaw wersji wtyczek i wersji programu, które wam razem dobrze działają to lepiej zróbcie sobie backup. Lepiej korzystać ze starszej wersji niż wcale :). Ja właśnie tak robię, sprawdzam co nowego, a jak mi nie działa to wracam do starszej wersji i mogę dalej normalnie pracować.
_MC2 powinien przestać się bawić wtyczkami, a napisać program od nowa, po dokładnej analizie programu SuperMemo MSM. UX prędzej czy później padnie !!!!
dzięki za wszystkie odpowiedzi!
pytanie ostatnie - czy bazy utworzone w supermemo ux przeniosę do sm2006?
Raczej się nie da. Poza tym jaki to ma sens? Lepiej poczekaj, aż mc2 upora się z problemem. Bawienie się z template w tą i z powrotem w starszych wersjach jest niezwykle upierdliwe. Bo chyba pod tym względem MSM nie różni się od sm 98.
Nie będziesz miała automatycznego dodawania wymowy w znakach IPA czy dźwięków. Nie warto. No chyba że robisz prostą bazę typu QA, wtedy i Anki jest dobry.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa