profesor henry, problem z kopiowaniem bazy

Temat przeniesiony do archwium.
Mam problem, przekopiowalam powtorki do innego komputera i wszystko pieknie oprocz slowek wlasnych, w ogole ich nie czyta. Moze chodzi o system? wczesniej byl xp, w drugim komputerze windows 7. Czy ktos moze pomoc?
mysle ze to nie problem windows 7 bo wlasnie wczoraj tez przegrałam powtorki z xp na windows7. ale nie wiem jak to jest z własnymi słowkami bo takich nie tworzyłam.
Jest jakis inny sposob, jesli nie czyta tych slowek, skopiowania tego? Mam bardzo duzo przydatnych slowek dopisanych do bazy i naprawde bardzo zalezaloby mi na tym zeby ich nie marnowac.
na stronie edgarda (http://www.jezykiobce.pl/faq.php) jest taka informacja:

2. Jak utworzyć kopię samodzielnie dodanych słówek i ćwiczeń (Profesor - Słownictwo)?

W tym celu należy skopiować pliki znajdujące się w katalogu: katalog_instalacji_programu/db/nazwa_bazy, czyli: "cwa_su.txt", "sbusr.txt". W tych plikach zapisane zostały słówka i ćwiczenia Użytkownika.
bardzo dziekuje. Mam jeszcze jeden problem. W netbooku 10 calowym nie ma mozliwosci aby przewijac obraz w Profesorku? Normalnie nie mam z tym problemow, na wszystkich stronach i w programach da sie przewinac, ale w Henrym przy przegladaniu bazy slowek niestety nie mam juz mozliwosci wczytac cwiczenia, edytowania slowka lub rozpoczecia nauki.
Przez to nie moge w ogole pracowac z Profesorem bo wpisywanie nowych slowek i komentarzy jest niemozliwe, po prostu obraz jest uciety, musi byc jakies rozwiazanie na to.
No dobrze, jak nie wiecie jak mozna mi pomoc to jak myslicie, gdzie mozna szukac informacji na ten temat, to dla mnie naprawde wazne. Pisalam do Edgarda ale tez nie odpowiada.
Nie wiem jakiego netbooka masz, ale na moim eeePC 1005 wystarczyło zmienić sterowniki od karty graficznej u ustawić rozdzielczość 1024x768 (standardowo mogłem ustawić max 1024x600 i program się nie uruchamiał)

Na tym forum:
http://forum.eeeuser.com/viewtopic.php?id=83256

Masz link do tych sterowników i opis co i jak. Warto spróbować, może się uda.

Powodzenia :)
Miałam ten sam problem z netbookiem (MSI Wind). Udało mi się go rozwiązać poprzez użycie programu, który umożliwia zmianę rozdzielczości (sterowników do karty graficznej wolałam nie ruszać - mam po prostu program, który włączam w razie potrzeby i w którym wybieram odpowiednią rozdzielczość (i albo mam możliwość przewijania, albo całość jest skalowana do rozmiaru ekranu). Niestety jestem teraz przy innym komputerze i nie mogę podać konkretnej nazwy programu - jeśli jest Ci nadal potrzebny, napisz.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia