SM - wlasna baza - pomozcie kompletnemu laikowi!

Temat przeniesiony do archwium.
Laik ze mnie okrutny i z komputerem nawet srednio sobie radze... Dlatego prosze luidzi dobrej woli o pomoc :) Chcialbym stworzyc wlasna baze SM zawierajaca material z podrecznika do hiszpanskiego. Teraz wiec mam kilka pytan :) Czy SM jest platny? Jezeli tak to ile kosztuje i gdzie go mozna zdobyc (ew. czy istnieje bezplatna wersja i czym sie rozni od komercyjnej - czy np. pojawiala sie jakos dodatek do gazet). Dotychczas mialem do czynienia z SM Speed Up!, chcialbym aby moja baza byla czyms na wzor tego - tzn. czy moge pogrupowac slownicwto tematycznie i czy moge zrobic tak, by pojawialo sie polskie tlumaczenie slowka a nastepnie jego hiszpanski odpowiednik, a ja oceniam jak dobrze to slowko znam (tak jak w SU!) ? Nie zalezy mi na wymowie ani transkrypcji fonetycznej. Pomozcie prosze, bo te informacje ktore znalazlem sa dla mnie napisane jakims kosmicznym jezykiem. Licze na wasza pomoc i obiecuje udostepnic baze dla poczatkujacych jak juz uda mi sie ja zbudowac :)

Z laickim pozdrowieniem
Laik
SuperMemo jest programem komercyjnym i jako taki możesz go kupić w księgarnich językowych i sklepach komputerowych w pakietach SM Basic English, SM Power Words, SM Speedup!, SM Proficiency! i SuperMemo FCE. Są to tzw pakiety firmowe wspomagające naukę języka angielskiego. Na stronie www.supermemo.pl możesz zapoznać się z pełna ofertą pakietów SM, również do innych języków, w tym "Espanol Para Ti" najlepszy na naszym rynku program wspomagający nauke hiszpańskiego. Niezależnie od pakietów firmowych Wydawnictwo PONS ma w swojej ofercie podręczniki z pakieteami SM pt. Angielski w 3 miesiace (dla początkujacych i dla średniozaawansowanych. A od niedawna są do nabycia tzw Szybkie kursy słownictwa: angielskiego, niemieckiego, francuskiego i hiszpańskiego.

Kilka lat temu Magazyn WWW wydał na swojej płytce bazę First Steps in English Dr H. Krzyżanowskiego, w ubiegłym roku była ona wydana równiez na płytkach CD i DVD miesięcznika PC World Komputer. Niezależnie od tego kilka miesiecy temu Dziennik Rzeczpospolita wydał płytke z bazą FCE Words zawierającą ok. 1000 słówek wymaganych na egzaminie FCE. Instrukcję tworzenia bazy SM mozesz znaleźć na stronie firmowej lub w książce Pawła Wimmera "Angielski z komputerem" wydanej przez Wydawnictwo Helion.

W moim przekonaniu najlepiej byś zrobił wzorując się przy tworzeniu swojej bazy hiszpańskiej na FCE Words z Rzeczpospolitej. Jest to baza mała, ale najlepsza metodycznie spośród wszystkich baz komercyjnych wydanych przez Supermemo World.

Nie wspomniałem jeszcze o serii Easy English Plus. Wydawnictwo AmerCom ma w swojej ofercie Magazyn językowy z płytkami SM Easy English Plus Plus i podobny magazyn z kasetami audio Easy Espanol. Ten ostatni może być doskonałym źródłem do bazy hiszpańskiej.