Uwr-studia uzupelniajace

Temat przeniesiony do archwium.
kto zdawal na uwr na studia uzupelniajace?kto sie dostal?jak wygladal egzamin?prosze o wpisy.
ja zdawalem. ja sie dostalem. ja je ukonczylem :)

pzdr.
Mr Julek napisz cos wiecej.
wiecej....


ale tak naprawde to co chcesz wiedziec? ja wiem, ze na bank masz mnostwo pytan - sprecyzuj je a ja odpowiem jak bede potrafil.

pzdr.
Mr Julek mam 2pytan:1)czy sa jakies egzaminy na te studia magisterskie?jak tak to z czego?Czy dostaja sie tez ludzie z prywatnych szkol?
1. Wystarczy wejsc na strone www.ifa.uni.wroc.pl - tam wszystkie szczegoly. Egzamin to rozmowa kwalifikacyjna na podstawie przedlozonego konspektu pracy badawczej z wybranej dziedziny.
2. Trzeba miec licencjat. Nie jest wazne, jaka szkole skonczyles
pzdr
wlasnie nie moge tego znalesc na stronie uni.wroc.gdzie to jest?
mam juz.dzieki za podanie strony:-)
na stronie uni.wroc mozesz szukac jeszcze miesiacami i dalej nie znajdziesz, bo tego tam nie ma (jest tylko link). Polecam prosta metode: zaznacz adres, ktory przed chwila napisalem, kliknij prawym przyciskiem myszy, wybierz 'kopiuj', po czym wklej w pasku z adresami i ... voila!
Podpisuje sie czterema konczynami, jezykiem lewym uchem i prawym okiem pod postem kolegi. Wszystko na stronce jest. I licencjat jest wymagany - mozesz miec ukonczony Uniwersytet Opolski, Gdański, Wałbrzyski, czy Przemyski, mozesz miec ukonczona wyzsza szkole gastronomii i filologii - ZAWSZE musisz miec licencjat z jezyka angielskiego lub filolologii angielskiej.
pzdr.
hej! a czy ci, ktorzy zrobili licencjat na UWr maja jakies pierwszenstwo?
nie
Ja nadal obstaje za tym ze licencjat w college*u a magisterka na uniwerku :)
czyli zwala sie nagle masa ludu i trzeba sie jakos przez nia przebic? a czy miejsc na uzupelniajace jest wiecej niz na licencjacie na UWr?
jest wiecej miejsc na uzupelniajacych niz na licencjackich. W sumie, dzienne+wieczorowe, chyba cos kolo 180 osob.

pzdr
a czy wszyscy z licencjakich na UWr dostaja sie na magisterskie? mam jeszcze pytanie-gdzie wg Ciebie(i moze jakis rankingow, ktorych nie moge nigdzie znalezc) jest wyzszy poziom na anglistyce- na uniwerku lodzkim czy wroclawskim?
NIE WSZYSCY

LODZKI
>a czy wszyscy z licencjakich na UWr dostaja sie na magisterskie? mam
>jeszcze pytanie-gdzie wg Ciebie(i moze jakis rankingow, ktorych nie
>moge nigdzie znalezc) jest wyzszy poziom na anglistyce- na uniwerku
>lodzkim czy wroclawskim?

Osobiscie nie wiem, czym anglistyka w Lodzi mialaby sie szczegolnie wyrozniac. Moim zdaniem roznice poziomow anglistyk na duzych uniwersytetach nie sa znaczne. Duzo wazniejsze jest miejsce studiowania: Wroclaw i UWr sa bardziej znane poza Polska niz np. Uniwersytet Slaski, mimo ze anglistyka na US zatrudnia wiecej samodzielnych pracownikow naukowych. Istotne sa takze stosunki miedzy kadra a studentami, kontakty zagraniczne, a przede wszystkim miasto w ktorym studiujesz, jak bedzie Ci sie tam studiowalo i jak bedziesz mogla spedzac czas poza uczelnia. Rankingami zyje sie przed rozpoczeciem studiow, potem najwiecej zalezy od Twojej wlasnej pracy i motywacji.

Jak wspomina Mr Julek, nie wszyscy ze studiow licencjackich na UWr dostaja sie na magisterskie. Musza przejsc przez takie same egzaminy i rozmowy jak absolwenci kolegiow. Ale maja duzo latwiej i wiedza czego sie spodziewac, bo przez pierwsze 3 lata mieli zajecia z osobami, ktore prowadza egzaminy.

Pzdr.
anglistyka to nie tylko dydaktyka, to tez badania, a w lodzi sa swietne projekty, no i poza tym maja tam rewelacyjna kadre - mnostwo samodzielnych no i kilka gwiazd: prof. Lewandowska-Tomaszczyk, prof. Salska, prof. Cap, prof. Maszewska.

pzdr.
dzieki za opinie:). ja dopiero zaczynam studiowanie anglistyki, dostalam sie do Lodzi(tylko tam zlozylam papiery na anglistyke), w zasadzie troche przypadkiem, bo moj koronny kierunek we Wroclawiu nie wypalil. Myslalam nad przeniesieniem sie do Wrocka po jakims czasie(bo mam tam liczna rodzine, znajomych, a studia we wrocku to rodzinna tradycja i juz od 11 lat "nastawialam sie" na to wlasnie miasto), ale z tego co widze to nie za bardzo mi sie to oplaca... a jak ogólnie przedstawia sie ranking anglistyki na uniwerkach-pytam juz z ciekawosci. jeszcze raz dzieki i równiez pozdrawiam:).
To takze zalezy od Twoich zainteresowan, czy bardziej Cie pociaga literatura czy jezykoznawstwo. Im wieksza uczelnia, tym wiekszy wybor, bo przeciez mozesz chodzic na zajecia albo kontaktowac sie ludzmi takze poza swoim instytutem. Na UWr mialem najlepszego promotora jaki mogl mi sie trafic, wiec bylem zadowolony.

Najpradopodobniej nie miales juz zajec z legendarnym prof. Cyganem?
pzdr.
Ta odpowiedz powyzej byla do Mr Julka. :)
Nie mialem z nim zajec ale mialem te ogromna przyjemnosc sluchac Jego wykladu. Dla mnie Mistrz IFA.

Drugim Mistrzem jest jeden doktor z jezykoznawstwa - dyskurs. Jego tez podziwiam za wszystko, co robi dla IFA i w IFA.

pzdr.
Ten drugi mistrzu jest dosyc "kontrowersyjny" ;), ale nie mialem z nim nigdy do czynienia.
ja z nim mam bardzo duzo do czynienia i uwazam, ze to jedna z najwazniejszych i naukowo najlepszych osob w IFA. Dzieki niemu jest teraz ok. 60 miejsc zagranica. I strasznie sympatyczny z niego czlowiek!

pzdr.
Dobrze o tym wiedziec. :)
pzdr.
Hej aczy są na uni wroc mgr uzupełniające zaoczne pliz odpowiedzcie szybko
Zaocznych nie ma.
pzdr.
:)
czesc Mr Jólek, pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.