UŚ-anglistyka-sosnowiec

Temat przeniesiony do archwium.
Interesują mnie studia tłumaczeniowe, dlatego chciałabym zapytać ten kierunek. Czy warto? Dużo pracy? CZy byłaby możliwość studiowania jednocześnie drugiego kierunku?
A tak na marginesie, chiałabym się tam przejechać, popytać, to jak mogę dojechać na Żytnią z centrum KAtowic?(autobusem)

z góry dzięki za odpowiedzi :-)
>Czy warto?

jak najbardziej polecam:)

>Dużo pracy? CZy byłaby możliwość studiowania
>jednocześnie drugiego kierunku?
ooj mozliwosc niby zawsze jest, ale nauki jest duuuuzo i trudno sie wyrobic.
tylko nie wiem czy mowimy o tym samym, bo ja o dziennych mgr, profilu tlumaczeniowym;)

> jak
>mogę dojechać na Żytnią z centrum KAtowic?(autobusem)
prosciutko;) musisz wsiasc pod Empikiem(kolo stacji pks-u) w autobus nr 154, 805, 40, 813 (staja na przystanku kolo empika,a przystanek ten jest najblizszy stacji pks)
Na Pogoń: 40 (pod Empikiem, przystanek najbliżej PKS); 807 (trochę szybszy - pod Empikiem - przystanek obok); 154 - w niektórych godzinach (chyba pod wieczór) staje pod Empikiem, rano nie - staje np. na Korfantego ( to w ogóle taki "Katowice Tour" - objeżdża wszystkie zakamarki - zatrzymuje się przy Placu Sejmu Śląskiego (polonistyka) i na Warszawskiej (o rzut beretem od Bankowej i rektoratu) - jedzie od Ligoty aż do Żylety w Sosnowcu (i dalej), zbiera wszystkich studentów i często jest overcrowded (zwłaszcza rano - wtedy nie jest przegubowy, hi hi)). Powrotna trasa 154 jest krótsza - wiedzie przez ul. Mickiewicza (nie pod Empik) i pod dworzec główny. Na 813 się nie znam. Miłych podróży - ech, kawał życiorysu...
Aha, jeszcze wysiadanie w Sosnowcu: 154 i 40 - przystanek na Orlej (za zakrętem, najlepiej zapytać kierowcy), 807 - też na Orlej, ale pod kościołem (trzeba się trochę wrócić, przejść na drugą stronę, skręcić w jedną z bocznych uliczek - Żytnia jest równoległa do Orlej).
wielkie dzięki :-)))
czy nie wie któś na jakim poziomie trudności stoi niemiecki na programie tłumaczeniowym angielski-niemiecki?(a może jest wykładany od początku)
serdecznie proszę o odpowiedż
Niemieckiego od początku na pewno nie uczą, ale poziom podobno nie jest jakoś szczególnie powalający. Słyszałam opinie, że można się trochę na tym niemieckim poobijać.
czy na US są SUM zaoczne o spec. tłumaczenie??? Bardzo proszę o informację. Szukałam w necie ale nic takiego nie znalazłam :(((
mam pytanko: ciezko sie dostac?? mam problemy z polskim,a trzeba zdawac na rozszerzeniu..... ile trezba miec minimum % zeby miec jakies szanse?
ja mialam z polaka rozsz. 73 % i wystarczylo. Wszystko zalezy od tego na ile zdasz angielski ustny i pisemny. Liczyli to tak: 0,5 razy ang. pisemny rozsz. + 0,3 razy polski pisemny rozsz. + 0,2 razy angol ustny rozsz. i to wszystko razem razy 0,6. Maksymalnie mozna miec 60 punktow. W tym roku na tlumaczeniowke z niemieckim przyjmowali chyba od 29 punktow a na nauczycielski nie pamietam szczerze mowiac... :)
Przyjmowali oczywiscie od 49 punktow a nie 29, pomylilo mi sie ;)
kurczee... dawno nikogo tu nie było.. ale mam nadzieje że ktoś zauważy... takie pytanie mam. Chciałabym dostać sie na filologie angielską... chce zdawać rozszerzoną mature z angielskiego, ale podstawe z polskiego. Mam jakąkolwiek szanse sie dostać?? oczywiście zakładając że matura z angielskiego pujdzie mi dość dobrze... Bardzo mi zależy na tym kierunku.
naprawdę, spróbuj zdać rozszerzony polski! nawet jakbys zdała go słabo, to i tak wyszłabyś na tym lepiej, niż osoba która zdawała tylko podstawę. niestety, przy rekrutacji na uś biorą pod uwagę wynik z rozszerzonego polskiego, więc warto go zdawać!
Dzięki wielkie! to musze się teraz nad tym zastanowić;) jeszcze mam jedno pytanie. czy biorą pod uwage tylko rozszerzony angielski i polski (tylko pisemny?) czy jeszcze jakieś przedmioty??
no tak... zapomniałam dodać że interesuje mnie kierunek filologia angielska tłumacz z językiem arabskim.
na wszystkie specjalności anglistyki na uś (oprocz jezyka biznesu, bo tam chyba tylko angol sie liczy, ale to jest nowa specjalnosc i sie nie orientuje za bardzo) biora pod uwagę przy rekrutacji rozszerzony polski pisemny (30%?)rozszerzony angielski pisemny(50%?) i rozszerzony angielski ustny (eeee wynikałoby że 20%:d)

naprawdę zdaj sobie rozszerzony polski, to jest mus!:)

pozdrawiam i trzymam kciuki.
No to już zdeklarowałam rozszerzony Polski;) teraz sie przugotowywać... dzięki za odpowiedź:)
Nie ma sprawy:) Bardzo dobra decyzja! Życzę powodzenia.
ile trzeba mieć minimum % z angola i poloka rozsz. żeby sie dostać na jakikolwiek kierunek na anglistyke na uś? Prosze napiszcie szczerze...
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa