O PWSZ-ach (głownie Tarnów)

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 36
poprzednia |
Czy te szkoły śa dobre? NIestety tylko tam dostałam się na filologie angielską, tzn do Tarnowa. Czy wie ktoś coś o tej szkole? Jaki poziom? Może lepiej byłoby za rok zdawac na jakiś uniwerek a rok przemęczyć tu? I jeszcze jedno- jest jakieś prawdopodobieństwo że dostanę się potem bez problemu na dzienne magisterskie (lub ew. zaoczne) czy to też ma jakieś większe znaczenie gdzie się wczesniej uczyłam?
PWSz to sa dobre szkoly. Podaje siebie jako przyklad: PWSZ Elblag (licencjat), potem UWr (mgr uzup) i za kilka dni rozpoczynam studia doktoranckie,

pzdr.
skoro Mr Julek tak mówito musi być prawda:) dzięki za uspokojenie mnie bo już myslałam że to niezbyt dobrze że tam włąsnie się zdecydowałam. A studiowałes na dziennych czy zaocznych?
u mnie na studiach jest dziewczyna, ktora przez rok - tak jak ty sie nie dostala na uniwersytet - studiowala wlasnie na PSZ w Tarnowie. Byla super z historii, transkrypcje miala w malym palcu i latwosc w mowionym angielskim. Za drugim razem dostala sie na uniwersytet ale niestety na wieczorowe! ale z tego co rozmawialismy w grupie to TAM byl w miare wysoki poziom!

niestety, z tym dostawaniem sie po licencjacie na SUM dzienny to jest roznie. wlasnie byla u mnie kolezanka, ktora studiowala na NKJO UJ i tydzien temu zdawala na SUM na UJ. Z kilku osob z NKJO nikt sie na dzienne nie dostal chociaz byli to sami piatkowi uczniowie. Za 2tyg ma egzamin na AP w Krakowie i ma nadzieje, ze tam sie zalapie!
Studiowalem dzienne na PWSZ, potem dostalem sie na dzienne na mgr uzup na Uni Wro, w miedzyczasie, na 4 roku studiow, a dokladniej na 1 roku mgr uzup. skonczylem podyplomowke z przekladu i teraz, dokladnie tydzien temu przyjeto mnie na studia doktoranckie.

Wydaje mi sie ze rodzaj szkoly nie do konca determinuje poziom wiedzy danej osoby.

Ja z PWSZ, no przynajmniej z mojego roku, jestem jedyna osoba, ktora, majac PWSZotowska przeszlosci, dostala sie na studia dr.

pzdr.
prawda jest taka, ze zawsze liczy sie to co ktos opanowal a nie szkola! jednak czasem szkola najwidoczniej za malo wymaga bo w konfrontacji ze studentami po innych kolegiach piatkowe osoby przegraly... wiec czasem te WYMOGI sa nbyt niskie... niestety! ale zycze alles gute:)

a do Mr.Julka - czy duzo ludzi jest chetnych na studia doktoranckie dzienne? i jak wyglada u was egzamin? bedziesz miec teraz zajecia ze studentami czy raczej sam bedziesz ZNOW studentem?:)
bylo 130 osob, na 60 miejsc, ale doliczylem sie, ze przyjeli znacznie mniej niz 60. to byla rozmowa - egzamin - czasami jechano po kandydatach na maxa - po mnie na szczecie nie i udalo mi sie obronic moje pomysly i tezy.

chyba bede cos miec ze studentami, modle sie zeby to nie byla fonetyka zadna, ani literatura.

pzdr
Czesc:) tak sie sklada ze ja tez rozpoczynam studia w PWSZ w Tarnowie od pazdziernika:) w sumie mialam dylemat czy wybrac Akademie Świetokrzyska czy wlasnie PWSZ i zdecydowalam ze tu zostane w swoim miescie.. ta szkola zajmuje w rankingu 3. miejsce wsrod wszystkich PWSZ-tow!! poza tym slyszalam bardzo duzo pochlebnych opini o niej i o anglistyce.. poziom jest bardzo wysoki i sa wykladowcy z UJ..
Z tego co wiem duzo osob wlasnie z tej szkoly dostaje sie potem na mgr uzupelniajace na UJ (nie wiem tylko czy dzienne czy zaoczne).
Hm jak bys chciala pogadac to napisz :) [gg] e-mail: [email]
Pozdrawiam! :-)
a ktora PWSZ jest druga? bo pierwsza wiem:)


pzdr.
a ktora PWSZ jest pierwsza? bo trzecia wiem :)
no wlasnie tez jestem ciekawa rankingu, ja sie wybieram na PWSZ Krosno i slyszalam ze jest czwarta w rankingu :)
To jaka jest pierwsza??:P bo ja nic nie wiem. A ja ide na PWSZ Wloclawek... (na pewno nie w czolowce;] )
PWSZ Elblag


pzdr.
na 2. miejscu jest PWSZ w Legnicy...
Aha. Dzieks. Pozdro;]
A moge wiedziec gdzie mozna zobaczyc ten ranking PWSZ`ów?
http://www.pwsz.elblag.pl/strona.php?id=293&lang=pl

pzdr.
Ooo dzieki;)) nie spodziewałam się tak szybkiej odpowiedzi;))
No to gratulacje dla Elbląga;] Widze ze Wloclawka w ogole na liscie nie ma ehh. co za zycie;)) moze sie jeszcze podniesie poziom;] POZDRO dla wszystkich studentów PWSZ;)
Wiesz, ale PWSZ w Elblagu wygrala nie dlatego, ze Instytut Pedagogiczno-Jezykowy jest taki rewelacyjny - w calej strukturze uczelni to najslabsza jednostka. PWSZ w Elblagu wygrala, bo ma rewelacyjny Instytut Informatyki Stosowanej i Instytut Politechniczny - Instytut Ekonomiczny tez jest calkiem niezly. Ale wszystkie filologie i pedagogika nie sa najwyzszych lotow.

pzdr.
Aha... u nas we Wloclawku PWSZ ma tylko 6 kierunkow.. (bo szkola istnieje dopieo od 3 lat) o informatyce to mozna pomarzyc.. dlatego najlepsza jest filologia.. i tylko ona jest na w miare dobrym poziomie a reszta to tak sobie.. ;] Ale i tak sadze ze PWSZ to dobre szkoly (jakbym tak nie sadzila to bym poszla gdzies na zaoczne na uniwerek..).
no jedak sie pomylilam, PWSZ Krosno ma piate miejsce :]
mam pytanie do studiujacych fil ang na PWSZ dziennie (gdziekolwiek) Probowaliscie pogodzic takie studia z praca...? chcialabym studiowac i jednoczesnie pracowac w barze, ale nie wiem czy wyrobie, w koncu nauka najwazniejsza:)
W Elblagu jest cos kolo 12-14 kierunkow i specjalnosci, a informatyka jest naprawde bardzo dobra.
Tez uwazam, ze PWSZ sa szkolami niezlymi. Ja konczylem taka szkole, i czesto sie balem, ze ja jestem kiepski w porownaniu do studentow uniwersytetow - tak zreszta czesto powtarzali studenci uniwersytetow. A jednak udalo mi sie po PWSz dostac na dzienne uzup, wyjechac na stypendium, dostac sie na studia doktoranckie.

Z drugiej strony, uwazam, ze nie powinno sie tworzyc wiecej PWSZ - bo juz w tej chwili jest ich za duzo.

pzdr.
Sama nie wiem jak to jest bo dopiero zaczne nauke na PWSZ.. ale z tego co wiem z opowiadan znajomych to u nas na filologii angielskiej trzeba niezle zasuwac.. bo jak ktos nie daje rady to odpada.. filologia jest bardzo pracochlonna.. wymaga wielu wyrzeczen i poswiecenia.. trzeba sie przykladac by nie zostac w tyle.. wiec nie wiem czy jednoczesna praca to dobry pomysl.. chociaz to zalezy od szkoly.. a takze od tego czy na ile czlowiek jest bystry i wytrzymaly... by pogodzic obie rzeczy.
Pozdro.
Oczywiście najgorzej o pwsz mówią studenci uniwerków - no bo to przecież jaki to oni nie mają poziom ....buehh a prawda jest taka jest taka że nawet o osławionych uj , uw ,itp. krążą negatywne opinie , aha żeby nie było nie chce nikogo obrażać. I pamiętajcie to nie od rodzaju szkoły zależy jaką dostaniecie prace ale od was samych i od tego jakim jest sie człowiekiem , najlepszym przykladem jest tutaj mr julek - chociaz teraz powinien zmenć nick na dr julek :P
p.s. pwsz włocławek nie znalazła sie w rankingu , gdyz uwzględniano tam tylko uczelnie , które "wypuściły" jeden albo dwa roczniki absolwentów.
o przepraszam bardzo1 ja studiuje na uj i sie przeciez dobrze o PWSZ w Tarnowie wypowiadalam! :) bo kolezanka z roku tam studiowala i w prawdzie na dzienne sie nie dostala, ale na 1.roku byla najlepsza z nas wszystkich z fonetyki, historii i pnjo po PWSZ w Tarnowie!
bez przesady, doktorem moze bede za 4 lata, na razie jestem mgr, ale tez nie bede zmienial nicka, choc latwiej byloby sie przyzwyczaic do mgr Julek:)))

pozdrawiam

p.s. Firenze, Ciebie serdecznie sciskam:)))
waw!!!!!!!!!
supedzieki!!!!!!!!!
:)
a ty wiesz,ze zalozylam specjalnie dla ciebie watek dzis???:):):)
do firenze :) To było takie moje spostrzeżenie natury ogólnej , bo niestety tak z reguły jest :)
wiem, wiem ale rozwodze jedna pare w tlumaczeniu i nie mam za wiele czasu:/ next week to sie, mam nadzieje, zmieni i bede mogl czescie i czytac i pisac na forum!

pzdr
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 36
poprzednia |

« 

Pomoc językowa

 »

Studia językowe