UŚ, prog. nauczyc. , 2 język

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś ze studentów UŚ mógłby mi powiedzieć jak jest z drugim językiem na programie nauczycielskim? Czy w ogóle jest?
A jeśli tak to czy niemiecki to jedyna opcja? :-(
Tylko ta mała nieścisłość delikatnie mąci moją ogromną radość z powodu rozpoczęcia studiów na Żytnej :-)
Witam kolege z grupy byc moze:)
Z tego, co slyszalam, do wyboru jest niemiecki badz portugalski.
jesli bedziecie mieli mozliwosc wyboru portugalskiego - polecam. ale z tego co wiem, dr Szczesniak (bo on wlasnie prowadzi ten lektorat) w tym semestrze bedzie jeszcze siedzial w Brazylii (chyba ze go do Stanow znowu zawialo) - wiec nie wiem czy bedziecie mieli mozliwosc wyboru...
Oh, to niech go przywieje z powrotem...
Również witam kolegę ze studiów i Ciebie też Natchniuza ;-) Do zobaczenia za dwa tygodnie!!!
See ya :)

BTW: widzieliscie ten swistek powieszony na drzwiach instytutu?:D
Cos w stylu, prosimy nie pisac, nie dzwonic, nie pytac, nie oddychac i tak wam nie udzielimy zadnej informacji dot. rozpoczecia roku oraz planu zajec:D ROTFL. Trzeba bedzie tam pojechac 30. wrzesnia, bo wtedy jakies rzekomo super extra wazne informacje maja tam wisiec.
Świstka nie widziałam bo mam niestety fatalny dojazd do Sosnowca. Ale gdyby ktoś kto będzie tam 30-go lub kto mieszka blisko Żytniej byłby tak dobry i napisał na forum co tak mega ważnego ogłosili to I'd be grateful :-)
Też witam kolegów i koleżanki z grupy :) Skąd jesteście?
Ja mieszkam w okolicach Bielska-Białej i Żywca. A wy?
Domyślam się że Ty Bart też mieszkasz daleko skoro szukasz/łeś współlokatora/rki do mieszkania w innym temacie (o ile osoba o tym nicku to właśnie Ty). Ja niestety nie jestem zainteresowana bo w sobotę wprowadzam się do DS4 na Lwowską 2 w S-wcu i też nie mam jeszcze nikogo do pokoju...Mam nadzieję że nie wyląduje z osobą konfliktową i robiącą non-stop z pokoju Dom Schadzek, spelunę czy dyskotekę jak już niektórzy na tym forum się skarżyli.
BTW jeśli ktoś z DS4, obojętnie z jakiego kierunku i roku również szuka kogoś do pokoju to proszę o maila pod adres [email] najpóźniej do piątku 30-go września.
Wiecie może czy jest już gdzieś dostępny plan zajęć?
Ja mieszkam w okolicach Bielska-Białej i Żywca. A wy?
Domyślam się że Ty Bart też mieszkasz daleko skoro szukasz/łeś współlokatora/rki do mieszkania w innym temacie (o ile osoba o tym nicku to właśnie Ty). Ja niestety nie jestem zainteresowana bo w sobotę wprowadzam się do DS4 na Lwowską 2 w S-wcu i też nie mam jeszcze nikogo do pokoju...Mam nadzieję że nie wyląduje z osobą konfliktową i robiącą non-stop z pokoju Dom Schadzek, spelunę czy dyskotekę jak już niektórzy na tym forum się skarżyli.
BTW jeśli ktoś z DS4, obojętnie z jakiego kierunku i roku również szuka kogoś do pokoju to proszę o maila pod adres [email] najpóźniej do piątku 30-go września.
Wiecie może czy jest już gdzieś dostępny plan zajęć?
(Sorry że moja odp wkleiła się 2 razy ;-))
ja jestem z Raciborza.
Ja też bym się chętnie dowiedziała co z tym planem (człowiek by się chciał psychicznie przygotować;)). Niestety w necie jest tylko plan na zeszły rok i jakoś nikomu się nie spieszy, żeby dodać nowy...

Zresztą to nic dziwnego-z wynikami też nas długo trzymali w niepewności. Że już nie wspomnę o zmienionych terminach examów;) ktoś tam postanowił nauczyć nas cierpliwości...

Pozdrowienia dla wszystkich przyszłych Anglistów:] jak coś będziecie wiedzieli to dajcie znać:)
Planu nie bedzie w Internecie.
Na drzwiach IJA wisi kartka, ze mamy tam przyjechac 30. wrzesnia, bo beda wywieszone jakies arcywazne informacje.
Na tej samej kartce napisano rowniez, zeby ich do tego czasu o nic nie pytac, nie dzwonic, nie przychodzic i nie liczyc na to, ze jakies info pojawia sie w sieci.
Ehhh, Zytnia mode on.
No tak... zapomniałam, że oni mają najwyraźniej jakieś problemy z obslugą komputerów;) wyniki też długo wpisywali.

Nie lubię tak załatwiać spraw na ostatni moment:( cóż, trzeba się będzie przyzwyczaić.

Dzięki, że mnie oświeciłaś - przynajmniej już nie będę codziennnie wchodzić na ich strone;)
Droga Anglofilko,
DS4 na Lwowskiej 2? Wygląda na to, że bedziemy miały ze sobą wiele wspólnego...Ja również mam zamiar się tam wprowadzić...mam tylko parę obaw- okazało się, że można niestety przyjechać tylko w weekend, co mi nieco komplikuje plany...być może się spotkamy...a jeżeli chodzi o wszelkie informacje i sprawy techniczne, ja wiem tyle, ile mi mówi pani dyżurująca w dziekanacie przez telefon i zapewniam was, że jest to niewiele...:-( Ale najbardziej zastanawia mnie to spotkanie w pon. 3 października w celu wręczenia indeksów...napisali, że odbędzie się to "na spotkaniu z opiekumami roku w Sosnowcu", ale nie mam tam nic na temat godziny, miejsca itp. Jeżeli znacie bliższe szczegóły i jesteście na bieżąco, piszcie, ja również chętnie się włączę w dyskusję, jeżeli czegoś się dowiem...
Pozdrawiam przyszłych anglistów- tłumaczów, nauczycieli, kulturoznawców...:-)
A mieszkam niedaleko Częstochowy, niestety dojazd zajmuje mi prawie 1,5 godziny i dlatego zdecydowałam się zamieszkać w akademiku...czy ktoś byłby w podobnej sytuacji i zakwaterowany w pobliskim bądź tym samym :-) domu studenckim w Sosnowcu? Może znajdzie się jakaś życzliwa dusza...;-)
Pisalam juz o tym... Na Zytniej wisi kartka, ze oni nie beda udzielac zadnych informacji i ze jakies bardzo wazne info maja byc wywieszone 30. wrzesnia w IJA.
Update ;-)
Krótka rozmowa telefoniczna z panią z dziekanatu i...wszystko się zgadza :-) Studenci pierwszego roku anglistyki mają się niezwłocznie stawić w piątek 30 września br. o godz. 12.00- wtedy będą podane blższe informacje na temat rozpoczęcia i wręczenia indeksów...
Pozdrawiam jescze raz...:-)
Ze strony internetowej UŚ (pt. inauguracje na wydziałach):

Wydział Filologiczny
4 października godz. 12.00, Katowice, Sala Koncertowa Górnośląskiego Centrum Kultury w Katowicach, pl. Sejmu Śląskiego 2
Bezpośrednio po inauguracji odbędzie się szkolenie BHP dla studentów I roku studiów dziennych z wpisem do indeksu
Indeksy należy odebrać 3 października:
1. na spotkaniu z opiekunami lat w Sosnowcu – kierunek filologia (wszystkie specjalności)
2. w Dziekanacie Wydziału Filologicznego w Katowicach, pl. Sejmu Śląskiego 1, w godz. 8.00-15.00
kierunki: kulturoznawstwo (pok. 111)
filologia polska – uzupełniające studia magisterskie (pok. 110)
filologia polska – jednolite studia magisterskie (pok. 108)
informacja naukowa i bibliotekoznawstwo (pok. 108)
filologia – specjalność filologia klasyczna (pok. 102)
3. w Dziekanacie Ośrodka Dydaktycznego w Rybniku – kierunki: filologia polska, filologia – specjalność romańska

Ale chyba i tak warto tam pojechać w ten pt.
Kate120, ale co to za spotkanie? Po prostu wywiesza te informacje o 12 czy jak?!
Droga Natchniuzo, z tego, co wiem, to ma to być specjalne spotkanie dotyczące spotkania w poniedziałek :-)...tyle mi powiedziano, i informacje mają być podane po godz. 12.00...a więcej się niestety nie dowiedziałam...wygląda na to, że wszyscy cierpimy na "niedoinformowanie" :-( A przynajmniej ja czuję się dyskryminowana...Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości? :-)
przyzwyczajcie sie - tak bedize przez kolejnych 5 lat :) :P a w piatek podobno maja plan wywiesic :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Studia językowe