Praca licencjacka-english gothic novel

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Jestem na trzecim roku filologii angielskiej i czeka mnie pisanie pracy lic. Kilka razy już zmieniałam temat, bo mojej promotorce zawsze coś nie odpowiadało. W końcu zgodziła się na: English gothic novel (wiem że temat jest jeszcze nie do końca sprecyzowany bo nie bardzo wiem do końca o czym pisać). Myślałam żeby przedstawić English gothic novel od początków czyli H. Walpole "The Castle Of Otranto" i na końcu przejść do parodii powieści gotyckiej (J. Austen "Northanger Abbey"). Myślałam żeby też oprzeć się na Mnichu Lewisa albo jakiejś innej wzorcowej powieści gotyckiej. Co o tym myślicie? Mam dwa tygodnie na napisanie wstępnego planu pracy i podanie wstępnej bibliografii a ja nie mam pojęcia jak się za to zabrać... Mógłby mnie ktoś jakiś pokierować? Będę wdzięczna za wszelką pomoc. Pozdrawiam:)
Czesc

Nie wiem jak daleko dojechaliscie z gothic ficion, ale mozsz podejsc problematycznie do tematu. Jedna z mozliwosci moze byc rozroznienie pomiedzy 'horror' a 'terror' w literaturze 18-wiecznej (Walpole, Lewis, Radcliffe) - roznice i zastosowanie 'sublime'. Poza tym wiele osob rozwaza rozne podejscie do gotyku pomiedzy masculine a feminine fiction: tutaj mozesz wziac Lewisa i Walpole i przeciwstawic Radcliffe, Austen i Mary Shelley (a nawet Anne Rice). Ponadto czesc osob fascynuje sie tematem monstrualnosci lub 'abject' w tej literaturze. Wszystko zalezy wiec od Ciebie i Twoich upodoban.

Pozdrawiam
Dzięki za odpowiedź:)Jeszcze mam pytanko czy znasz może jakąś stronę internetową z której można ściągać książki? coś typu englishtips (tą już przeszukałam ale za dużo nie znalazłam). Byłam też w bibliotekach ale tam też zbyt dużo nie ma...
szukaj porzez google- cos tam znajdziesz.
Witam

Zalezy co masz na mysli. Jesli chodzi o primary texts, np. Monk, The Castle of Otranto to mozesz znalezc na:
www.openlibrary.org
http://onlinebooks.library.upenn.edu/search.html

czy tez na stronach Project Gutenberg lub Europeana.

A jesli chodzi o pozycje krytyczne to polecam jstor lub ebsco (jesli masz dostep przez swoja uczelniana biblioteke). Strony, ktore podalem sa polecane jako zawierajace legalne ebooki przez moj uniwerek i nie trzeba sie do nich logowac, a zawarte tam pozycje sa sprawdzone i wiarygodne.

Pozdrawiam

Dziękuję ślicznie:) informacje przez Ciebie podane na pewno mi się przydadzą:) nie jestem pewna czy jest u mnie w bibliotece dostęp do tych dwóch stron które podałaś na końcu ale z tych pierwszych propozycji na pewno skorzystam:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia