Anglistyka na UŚ

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Czy ktoś z państwa orientuje się jaki był w zeszłym roku próg na filologię angielską specjalizację "tłumaczeniowa z chińskim" i "język biznesu"?
Strona UŚ podaje jedynie liczbę chętnych na jedno miejsce. Czy może zagląda tutaj ktoś, kto studiuje i wie ile mniej-więcej wypada mieć % żeby zniszczyć konkurencję ;) ?

Przy okazji, napiszcie proszę czy jesteście zadowoleni z tego kierunku, można się sprawnie nauczyć chińskiego?
dołączam się do prośby ;) interesuje nie jednak bardziej specjalność kultura-media-translacja. jakie są wasze opinie? naprawdę wystarczy tylko pięknie zdać ang. rozszerz.?
http://irk.us.edu.pl/listy/
;)
o, jak miło ;D rozumiem, że po przeliczeniu dodajemy też pkt. z ustnej?
Bardzo dobra wiadomość!
Angel2303, dziękuję, nie widziałem wcześniej tych statystyk.
kurczę, ta stronka juz nie działa ;// najprawdopodobniej będe miałą ok. 247 pkt. pamięta ktoś czy to wystarczy, żeby spokojnie się dostać?
Ja kończę teraz pierwszy rok tłumaczeniówki z chińskim i powiem tak : powodzenia. Ogólnie jak patrzyliście na listę to zauważycie, że wzięli więcej osób niż te podane 20 czy 25. A to dlatego, że po pierwszym, drugim semestrze ponad połowa mówi pa-pa. Nauka chińskiego idzie bardzo intensywnie, i to ogólnie tym się martwisz ( przynajmniej na pierwszym roku ) masz 7 razy 1,5 godz. w tygodniu. Ogólnie, chińczyków jest 4 i jedna polka. Teraz ma się zmienić i chyba będzie 3 chińczyków i 2 polaków, chociaż to nie jest jeszcze pewna informacja. Jakkolwiek poziom chin. jest bardzo wysoki musicie przygotować się na to, że panuje tu pewna samowolka XD, co sprowadza się do tego, że bardzo trudno o wgląd do ocenionych prac, zamiast powiedzieć z czego piszemy jest odp. ''all we learned '' itd. Dużo osób oblewa i naprawdę trudno poprawić. Dodatkowo są średnio chętni do pomocy, poprawę jak ułożą to daj Boże, może akurat wystrzelasz. Odpadniesz ? Trudno.
Dobra, trochę nastraszyłam XD. Jest więcej takich małych rzeczy, ale ogólnie kierunek polecam. Dostajesz po dupi@, ale coś z tego później jednak chyba masz. Jeżeli chcesz się nauczyć chińskiego, tutaj dasz radę, naprawdę, tylko nie będzie to łatwe. Polecam, i być może do zobaczenia , powodzenia na rekrutacji !
Sleepless aleś mnie nastraszyła! Składam papiery w tym roku na ten kierunek i jestem pełna wątpliwości czy sobie w ogóle poradzę. Zawsze uczyłam się bardzo dużo i jestem gotowa na ciężką pracę, ale z drugiej strony nie chcę zgnić w książkach. Nie wiem nawet czy się dostanę.
Witam,
W przyszłym roku piszę maturę i teraz dopiero widzę ile pracy mnie czeka, jeśli chcę się dostać na filologię ang. Interesuje mnie kierunek kultura-media-translacja, na który jak sprawdzałam, było bardzo wielu chętnych, a tylko 50 miejsc. Trochę mnie to martwi. Ale od września jak zacznę korepetycję to może zdążę. Jest ktoś tutaj, kto studiuje na tym kierunku i mógłby mi coś niecoś o nim opowiedzieć? Czy jest możliwość nauki drugiego języka od podstaw, czy tylko na tłumaczeniowych? A i jeszcze jedno pytanie, czy jest potrzebna jakaś inna matura niż z angielskiego? Pani w szkole nastraszyła, że potrzebny jest również rozszerzony polski, ale na stronie uś nic takiego nie znalazłam. Tylko na forach, ale jakby z poprzednich lat. Proszę o pomoc :)
Cytat: whataya
Witam,
W przyszłym roku piszę maturę i teraz dopiero widzę ile pracy mnie czeka, jeśli chcę się dostać na filologię ang. Interesuje mnie kierunek kultura-media-translacja, na który jak sprawdzałam, było bardzo wielu chętnych, a tylko 50 miejsc. Trochę mnie to martwi. Ale od września jak zacznę korepetycję to może zdążę. Jest ktoś tutaj, kto studiuje na tym kierunku i mógłby mi coś niecoś o nim opowiedzieć? Czy jest możliwość nauki drugiego języka od podstaw, czy tylko na tłumaczeniowych? A i jeszcze jedno pytanie, czy jest potrzebna jakaś inna matura niż z angielskiego? Pani w szkole nastraszyła, że potrzebny jest również rozszerzony polski, ale na stronie uś nic takiego nie znalazłam. Tylko na forach, ale jakby z poprzednich lat. Proszę o pomoc :)

znajomy studiuje KMT na UŚ i ma jako drugi język niemiecki od podstaw. Z tego, co wiem, to nie miał wyboru
na KMT jest możliwość nauki niemieckiego i francuskiego od podstaw ;)
Cytat: irmusiek
na KMT jest możliwość nauki niemieckiego i francuskiego od podstaw ;)

a też racja ^^ zapomniałam, że on po prostu nie dał sobie wyboru ^^
100% ustny, 96% rozszerzony - moge być spokojna prawda???? bo zaczynam schizować..
Tak, możesz być spokojna.
Temat przeniesiony do archwium.