NKJO

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałbym zapytać się, czy żeby dostać się na NKJO (żeby w ogóle przystąpić do rekrutacji), to trzeba zdawać na maturze jakiś dodatkowy przedmiot (oprócz angielskiego oczywiście) ?
Jeśli tak, to jaki?
Jeśli zdaję angielski, to wystarczy tylko poziom podstawowy?
Głównie chodzi mi o NKJO w Rzeszowie.
HELP.!
Raczej nie, ale z tego co wiem, to w tym roku kolegia już nie prowadzą rekrutacji, bo do 2015 roku mają zostac wchłonięte przez większe uczelnie w poblizu, czy jakos tak.
Ale to już w ogóle nie będzie kolegiów, czy nie będą funkcjonowały osobno, ale zostaną włączone do uniwersytetów.?
nie bedzie w ogóle. teraz je wygaszają i do 2015 roku mają zniknąć, dlatego juz zamkneły rekrutację. ale żeby uzyskac pewność, napisałbym po prostu do tego nkjo, który Cię interesuje i się od nich dowiedział.
akurat dzisiaj rozmawialiśmy z wykładowcą na ten temat i sprawa wygląda tak:
w tym roku był ostatni nabór do nkjo-ów. nie wiem jak w innych miastach, ale we Wrocławiu zostanie ono wchłonięte przez uniwersytet. aktualny rocznik jest ostatnim który ma możliwość studiowania w tej szkole. chodzą też plotki, że nkjo ma się przekształcić w szkołę prywatną, ale to nie jest pewna informacja.
My we Wrocku mamy dobrze, bo pod UWr podchodzimy;P Gorzej np. z NKJO w Legnicy, którego UWr nie chce i muszą chyba pod PWSZ w Legnicy 'podpiąć'. No a PWSZ dobrej reputacji nie ma.
Do tych do do NKJO się pchają. Dajcie sobie spokój z tą anglistyką. Za dużo nas jest / bedzie na rynku. Każdy będzie się zmagał z brakiem pracy po anglistyce bo na posadę w szkołce i nauczanie tam nie macie szans chyba że macie rodziców w szkole.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa