Filologia Angielska Studia - Pomoc

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, chciałbym prosić was jako doświadczonych użytkowników o pomoc. Otóż ostatnimi czasy zadecydowałem, że wybieram się na studia językowe w moim regionie (dokładnie do Zielonej Góry). Wybrałem Filologię Angielską, gdyż mam już solidne podstawy w tym właśnie języku. Jednakże mam małą znajomość dot. specjalizacji na moim uniwerku. Otóż DOCELOWO chciałbym być tłumaczem a do wyboru mam specjalizacje :
-EDUKACJA INTERKULTUROWA,
-GENDER STUDIES I TOŻSAMOŚĆ PŁCI,
-KOMUNIKACJA TRANSKULTUROWA,
-RELACJE MIĘDZYNARODOWE,
-SPECJALNOŚĆ DZIENNIKARSKA,
-SPECJALNOŚĆ NAUCZYCIELSKA,
-TRANSLATORYKA,
-ZARZĄDZANIE DOKUMENTACJĄ I INFORMACJĄ.

I właśnie tutaj pies pogrzebany, gdyż nie wiem którą wybrać by mieć większe szanse w firmach zajmujących się tłumaczeniem ( Na logikę wybrałbym translatorykę, jednakże nie chcę popełnić błędu i wolę się skonsultować z osobami, które się na tym znają). Po drugie, czy dobór specjalizacji jest rzeczą konieczną?. Z góry dziękuję za wszelkie porady!
no tak, translatoryka to nauka o tłumaczeniach, a więc taka specjalizacja lepiej przygotuje do zawodu tłumacza.

Wybór specjalizacji jest z zasady konieczny, ale nie zawsze trzeba wybierac już na pierwszym roku. Czy na UZ specjalizację wybiera się już przy rekrutacji?
Ja wybieram się na 1 rok, to od razu przy potwierdzeniu chęci przystąpienia do studiów mam rubrykę na specjalizację, także DOMYŚLNIE jej wybór jest chyba konieczny :). Poza tym czy wie ktoś może jak to jest na uniwerku w ZG?, jak tam z poziomem?. Przy rekrutacji uzyskałem 80pkt, dosyć biegle mówię i składnie piszę... nie chciałbym zawalić.Dzięki za odpowiedź :).
Być może specjalizacje są oferowane na póxniejszych latach, a kandydaci wybierają je orientacyjnie, bo lista przyjętych jest podana dla całego kierunku FilAng bez podziału na specjalizacje
Hmm no tak, też racja ale z tego co widziałem rozplanowanie zajęć na 1 roku jest również zależne od wybranej specjalizacji, także możliwe, że jakieś cząstkowe nawiązania specjalizacyjne wdrążane są już podczas 1 roku studiów.
możliwe. Dla mnie przyjmowanie na tak wąskie specjalizacje ludzi po maturze jest przedwczesne.
Specjalizacje na UZ zaczynają się od 2 roku (na filologii również). UZ na automatyce zbierał deklaracje na specjalizacje pod koniec 1 roku. Chyba, że coś w tym roku pozmieniali.
edytowany przez Karasu7: 28 lip 2013
Temat przeniesiony do archwium.