LINGWISTYKA

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 105
poprzednia |
Hej! chciałabym zdawac na lingwistyke stosowaną ale w sumie nie wiele o niej wiem! tylko kilka uczelni ja oferuje a nie wszystkie wymagaja egzaminów pismnych!CZY KTOS SIE ORIENTUJE GDZIE JAK I WOGÓLE Z CZYM TO SIE JE!!!???
lingwistyka stosowana jest na umcsie sama mam zamiar tam zdawac a co egzaminu zdaje sie 2 jezyki ustnie(podany jest zakres tematow) i dodatkowo pisemny test z jezyka ktory lepiej znasz
wybacz ale co to jest ta dziwna nazwa???
UMCS=Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej
dzięki za informację...nareszcie....:)
a można wiedzieć coś więcej o tych studiach?bo mnie zaciekawiłyście....:)
to bardzo ciekawe studia! szkolisz sie na nauczyciela czy wykładowce lub na tłumacza np do unii:) ale oczywi scie wiele firm tez poszukuje ludzi po tym kierunku! zdajesz dwa języki i teraz w zależności: Warszawa-dwa pisemnie i ustnie! Poznań- oba ustnie! Lublin-pisemnie i ustnie z tego który wolisz i ustny z drugiego! piękne studia...
aha czyli generalnie po takich studiach mogę być nauczycielem....mmmm.......to mnie to raczej nie interesuje......
Sluchajcie, serdecznie odradzam wam lingwistyke stosowana na UW! ( Lingwistyki w Polsce sa dwie- w Warszawie i w Poznaiu). Istnieje pewien mit o Ling na UW i nie wiadomo skad sie wzial. W rzeczywistosci poziom nauczania jest tam fatalny, czlowiek po studiach wynosi wiedze,z jaka tam przyszedl. znam przyklady wykladowcow, których gramatyka jest gorsza niz ucznia przecietnego licealisty. Warunki sa tam fatalne- zajecia odbywaja sie goracych nieklimatyzowanych piwnicach, brak jest podstawowego wyposazenia. Nie wiem, dlaczego nikt sie tym jeszcze nie zajal. Lepiej zdac na jakas filologie ( np filologia ang na UW), a potem jseli chce sie byc tlumaczem, zrobic jakis kurs.
czesc,ja studiuje lingwistyke na umcs w lublinie,jak potrzebujesz info to pisZ: [email]
g... prawda...jest na kilku uczelniach a nie tylko w wwawie i poznaniu...ja studiuje ja w lublinie wiec jak widzisz jest i 3 miejsce...gratuluje wiedzy:)
ps.spo tym MOZECIE a nie musicie byc tlumaczami...ale sobie za duzo nie obiecujcie bo jest zaje***** ciezko i nna tlumaczy moga isc tylko najlepsi...smiac mi sie chce jak patrze na ludzi ktorym zdawalo sie ze znaja jezyk a teraz sie mecza niesamowicie...jak ktos chce info to po raz kolejny podaje maila: [email]
czesc,mam prosbe Ludzie napiszcie mi gdzie znaleźć zagadnienia na egzamin ustny Jezyk angielski.jezyk niemiecki/lingwistyka stosowana/dzieki z gory/
ps.zlitujcie sie
aga
niech mi ktos cos konkretnie powie o egzaminach bo ja zdaje do wawy i lublina i nie chce sie zbytnio ponizyc -chodzi o pozim zwlaszcza
No wiec mam pytanie odnosnie tego własnie kierunku.Co moge robic po takicg studiach ?Czy pozostaje mi tylko zawod nauczyciela ???
Czy jest ktoś kto studiuje lingwistykę w Bydgoszczy na AB?Jeśli tak to napiszcie jaki jest poziom i czy warto iść na ten kierunek.Mój mail to [email]
po tym kierunku raczej zostaje się tłumaczem, ewentualnie można dodatkowo wyrobić sobie uprawnienia pedagogiczne w zakresie 2 języków
ja chcialam powiedziec, ze jest jeszcze lingwistyka w bydgoszczy i jest ona na dobrym poziomie. Niestety snoby ze stolicy uwazaja, ze swiat sie kreci wokol nich... Ale rowniez serdecznie odradzam ten kierunek. Ja koncze 3 rok o specjalizacji translacja i nie mam czasu na wyjscie do kina. Studiowanie tego kierunku wiaze sie z porzuceniem zycia towarzyskiego, bo caly czas sie spedza jak nie na zajeciach to w bibliotekach... zawsze pozostaje satysfakcja, ale czy tak naprawde o to chodzi?
„Articles ?” What are articles? Never heard of them! –rzekł jeden z wykładowców angielskiego na ILS-ie, zapytany o to czy w liczbie słów w wypracowaniu uwzględniane są „articles.” I choć szczęki nam opadły i z hukiem uderzyły o wykładaną postsocjalistycznym linoleum podłogę, to ostatnim tchnieniem, podtrzymywani resztkami nadzieji, wydukaliśmy: a, an, the... Załapał. „Articles” będą uwzględnione, a my uratowani. A propos ratowania, na fasadzie budynku ILS-u (który w zasadzie mogłby uchodzić za nieoficjalne muzeum socjalizmu) powinien widniec napis: „Ratuj się kto może” –prztłumaczony na kilka języków oczywiście . Takie sytuacje powtarzają się na ILS-ie zatrważająco często. Udziałem studentów jest wszechobecna paranoja. Słowa klucze do ILS-u to bezproduktywność i nuda. Aha, jeszcze socjalizm, począwszy od wyglądu budynku, poprzez kilometrowe kolejki po wszystko aż po praktyki stosowane wobec studentów (spróbujcie chociażby załatwic cos w sekretariacie dla studentów, che che...). Drogi męczenniku niedoli: znasz język, ale nie za dobrze? A może po prostu stękasz a nie mówisz? Nie martw się – i tak mówisz lepiej od większości wykladowców. Na ILS-ie i tak się nie zbłaźnisz bo języka nie używa się w ogóle – ani w mowie ani w piśmie. Ani be ani me. Ani kukuryku. Zamiast zapiać, można najwyżej zalać, pałkę. Albo zawyć, z rozpaczy a potem zalać pałkę. Pomódlcie się za męki moje i innych studentów ILS-u a modlitwę zakończcie tymi oto słowy: I uchroń nas panie od zła wszelkiego, teraz i na zawsze i na wieki wieków - Amen. [email]
jestem po egzaminach w warszawie (niem ang), niestety nie było mi dane zaszczycić swoją obecnością egzaminów ustnych:) (może to i dobrze?)
co do egzaminów - angielski dla mnie kosmiczny, miałam wyjść w trakcie i już na następne nie prrzychodzić; niemiecki taki sobie, nawet nie było źle.
Tak czy inaczej nic z tego. Ale widzę wpisy na temat ILS i nie rozpaczam że się nie udało:)
PS naprawdę jest aż tak źle?
Tak , tak - ten kto układał tegoroczny egzamin z angielskiego na ILS rzeczywiście musiał mieć nieprzeciętną fantazję ... :/ Proszę powiedzcie coś jeszcze na ten temat - robi się coraz bardziej interesująco :) Tak właściwie po tym co przeczytałam mam wrażenie , że ten mój cały pomysł z lingwistyką był mocno chybiony ... ;) Phi , ale co tam , przynajmniej mi nie będzie żal jeśli nie znajdę swojego nazwiska na liście przyjętych (przyszłych męczenników...) :)
Ja w tym roku zdawalam na UW wlasnie na lingwistyke, jakims cudem udalo mi sie z pisemnych 73/120 zdobyc, ustne poszly nieco lepiej: 102/120, ale mimo wszystko z wynikiem 175/240 to chyba raczej marne szanse na dostanie sie mam... Mimo wszystko mam dwa pytania: czy wie ktos moze, kiedy bedzie wiadomo, kogo przyjeli, a kogo nie? I tak czysto teoretycznie, zakladajac ze sie dostalam (jaaaasne... csss to tylko zalozenie)..... Zdawalam angielski i hiszpanski i rozumiem, ze te jezyki bede w takim wypadku kontynuowac, ale chcialabym tez zaczac nauke niemieckiego, czy jest taka mozliwosc? ( [email] )
hej, marzylam o lingwistyce cala czwarta klase, koniecznie chcialam studiowac na UW. Dostalam sie i niesamowicie sie ciesze, ale komentarze jakie tu padly nieco zbily mnie z tropu... ale wyboru nie mam bo zdawalam tylko na to i jeszcze na jez. specjalistyczne, wiec lingwistyka bedzie juz chyba lepszym wyborem.
p.s. czy te studia sa bardzo pracochlonne?
Ciekawe forum.. a to dlatego ze za rok ja planuje tam zdawac. tzn sie na UW na 100%. tam wiem wszystko co i jak, tematy rowniez sa mi znane. a czy wie ktos ile tam jest osob na 1 miejsce ? i jak jest w lublinie i poznaniu ?
chodzi mi o egz wstepne, kiedy sa, jak wygladaja i skad moge zdobyc tematy ustnych. bardzo prosze o info jesli ktos takie posiada.. moj mailik to [email] bede bardzo wdzieczna !!!
możesz mnie dokładniej poinformować o tematach zajęć, co można robić po lingwistyce itp , itd. Będę bardzo wdzięczna. Z góry dziękuję.

Czy egzaminy są trudne?
Kasia

mój e- mail: [email]
ja niestety nie studiuję lingwistyki, trochę wiem o tym kierunku bo się nim interesowałam i chciałam studiować go na UW, ale stwierdziłam,że chyba nie mam szans. Przejrzyj opinie o lingwistyce na tej stronie np. Beware of ILS (ILS - instytut Lingwistyki Stosowanej). A poza tym odsyłam cię do strony instytutu na UW: www.ils.uw.edu.pl Pozdrawiam
Mam wielka prosbe: czy ktos moze mi wytlumaczyc co to jest jez.specjalistyczne? Gdzie mozna studiowac ten kierunek i co sie zdaje na egz.wstepnych? Jakie sa perspektywy pracy po tych studiach? Bede bardzo wdzieczna za jakiekolwiek informacje na ten temat.
Katedra języków specjalistycznych mieści sie przy UW (czy gdzieś jeszcze - tego nie wiem). Zdaje się dwa jęz. spośród angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego - jeden pisemnie i ustnie, drugi pisemnie. Z tego co wiem KJS kształci raczej tłumaczy, ale na to pytanie muszą odpowiedzieć studenci. Bye bye
Zachęcam do odwiedzenia strony Inst. Lingwistyki Stosowanej na UW: www.ils.uw.edu.pl
no więc tematy możesz sobie kupić na browarnej ils, podobnie z pisemnymi.
Życzę xci powodzenia na egzaminach bowiem cholernie trudno się tam dostać. Ja mam Proficiency i na egzaminie dostałam 24/60 z anglika, testy są astralne i to jaką dostaniesz punktację zależy od widzimisię szanownej komisji. Egzaminy są w czerwcu. Zdaje się w dwóch językach. W tym roku było 13 os/1miejsc. Tak jest na UW
ja bym ci jednak radziła języki specjalistyczne. Kasia.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 105
poprzednia |