Angielski - jedna specjalizacja to dziś za mało

Temat przeniesiony do archwium.
Hello,
Od ubiegłego roku praktycznie na wszystkich uczelniach obowiązują specjalizacje łączone np - język + język ( ang + niem) etc. Absolwenci uzyskują uprawnienia do nauczanie dwóch przedmiotów. Niestety ja - starej daty, nie załapałem sie na takie cudo gdyż wprowadzono to dokładnie rok później po rozpoczęciu moich studiów licencjackich. Przedemną natomiast jeszcze studia uzupełniające .
Pytanie - Czy na SUM można zrobić kwalifikacje do nauczanie drugiego języka czy bede zmuszony podjąć drugie studia bądź też bede musiał robić jakieś durne "kursy kwalifikacyjne" ???
Z ofert edukacyjnych różnych uczelni wynika, że tak. Widziałam np. na WSHE w Łodzi studia uzupełniające magisterskie: j. angielski + j. rosyjski (można zacząć od 0)
Nie, jednak nie :-((. Sprawdziłam to przed chwilą: http://www.wshe.lodz.pl/_kierunek.php?j=pol&id=3
witam:)
mam pytani, kiedy rozpoczelas studia, ze Ciebie ta specjalizacja nie obejmie?? i na jakiej uczelni studiujesz-ja na WSL i jestem na 2roku, no i nas wlasnie powiadomili ze musimy to nadrobic, jak sie to ma do dzialania prawa wstecz itd?
pozdrawiam