Lingwistyka stosowana, co?gdzie?jak?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej!
Jestem w pierwszej klasie liceum. Chciałabym studiowac lingwistyke stosowaną. Jak dotąd zdązyłam sie zorientować, ze ten kierunek jest tylko na kilku uczelniach, a tak naprawdę "warto" studiowac go w Warszawie ze względu na prestiż uniwersytetu. Może ktoś z Was studiuje na UW? Może lepiej studiowac za granicą, jelsi tak to gdzie?
Jesli chodzi o moje umiejętności, to:
z angielskiego przygotowuje się do CAE
z francuskiego zdaje w czerwcu Delfa B2 a w przyszłym roku Dalfa
ucze sie 4 lata niemieckiego i zamierzam z niego również zdac maturę
od września ucze sie również włoskiego i łaciny...
Czy ktos kompetentny i zorientowany moze powiedziec mi jakie sa moje szanse?
Wiem, ze trzeba miec zdaną maturę z 2 języków na poziomie rozszerzonym, ale test kompetencji - czy jest trudny?
mam dużo więcej pytań...dajcie znac , jęsli wiecie cos na ten temat....
( w razie czego mój mail : [email]
Z góry wielkie wielkie dzięki!!!:)
radzę zacząć od wpisania słowa lingwistyka w wyszukiwarce na tej stronie.

Jezeli chodzi o angielski, to zdanie cae w I klasie daje solidne podstawy do osiagniecia odpowiedniego poziomu na koniec liceum.
no coz:) przejrzałam wsyztsko co tylko mogłam na ten temat:)
wiem na czym polegają te studia , wiem mniejwięcej jak wygląda rekrutacja na UW....ale teoretyczna troszkę mnie nie satysfakcjonuje:)
przeciez na forum wypowiadali sie studenci ils. Podawali takze link do forum studentow ils.
a ja mam pytanie innej natury

powiedzmy, ze pojde na KJS albo lingwistyke stosowana. Powiedzmy, ze sie dostane. Powiedzmy, ze jakims cudem przetrwam te studia

w jakim jesyku pisze sie prace magisterska? w pierwszym? drugim? w obu? najpierw w pierwszym, potem sie tlumaczy? ;) polowe tak a druga inaczej? bo zakladam, ze nie po polsku ;)
co do KJS to pisze się magisterkę w 1. języku. Nie dam głowy, chyba można też pisać magisterkę po polsku. Opcja ta jest jednak sporadycznie wybierana.
Hej! Jestem studentem filologii angielskiej, właśnie specjalności lingwistyka stosowana, w Wyższej Szkole Lingwistycznej w Częstochowie i muszę powiedzieć, że to był bardzo dobry wybór.

Zresztą sprawdź sama - www.wsl.edu.pl
da się na lingwistyce stosowanej połączyć angielski z japońskim?rn:)
takie cudo mozesz tylko na etnolingwistyce na UAM w Poznaniu
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Studia językowe