Help:) kjs vs UW anglistyka

Temat przeniesiony do archwium.
Stoję przed dylematem: w tym roku ukończyłam kolegium i uzyskałam tytuł licencjata UW, udało mi się również dostać na zaoczne studia uzupełniające na UW (anglistyka) i tu pojawia się ale... nie jest to szczyt moich marzeń. Zawsze chciałam zajmować się tłumaczeniami i stąd postanowiłam zdawać na języki specjalistyczne (to we wrześniu). I tu właśnie pojawiają sie schody. Do 4 sierpnia muszę złożyć dokumeny na filologię, a wśród nich dowód wpłaty na poczet czesnego - 490 zł. Pytania: Czy wpłata ta jest zwrotna, czyli jak się dostanę na języki specjalistyczne to oddadzą mi te pieniądze? Czy ktoś jest na korymś z tych kierunków i może podzielić się ze mną opiniami na ich temat? I wreszcie czy rozmowa na języki specjalistyczne jest trudna? Z góry dziękiuje
Moje GG just in case :-) 1238235
come on, co wam zależy - podzielcie się uwagami :)
Rozmowa na kjs - zdaje się że na stronie kjs-u są podane tematy rozmowy, więc można się dobrze przygotować. Czy trudna? Ja powiedziałam, co miałam do powiedzenia, chwilkę rozmawialiśmy (ale nie odbiegając od wylosowanego tematu), dostałam mały feedback i do domu. No a w październiku z powrotem już jako student(ka). U mnie miły pan z komisji zwracał szczególną uwagę na wymowę (na inne rzeczy pewnie też, tylko jakoś nie było okazji o nich dyskutować) - do końca życia nie zapomnę, gdzie się stawia akcent w jednym ze słów.
A co do tej opłaty na anglistyce - nie wiem.
dziękujęza odpowiedż, mam jeszcze prośbę: napisz mi jakie są toje odczucia, czy warto, czy czujesz że się rozwijasz, czy jest się ciężko utrzymać na studiach? Npisz mi jeszcze jeśli możesz gdzie studiowałaś wcześniej:)POzdrawiam
Studiowałam tam gdzie ty. I tak, uważam, że warto. Jeśli bardziej interesuje cię praktyczna strona języka, a nie wkuwanie historii i literatury - idź na tłumaczeniówkę. Ja na anglistyce bym poległa. A tutaj (KJS) po roku możesz się już jakoś ukierunkować (chodzi o rodzaj tłumaczeń) - część zajęć wybierasz sama.
Carpedijem dzieki za odpowiedz. Miło by było jednak gdzyby i inni studenci zechcieli podzielić się swymi uwagami.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa