filologia ? nie nie :/

Temat przeniesiony do archwium.
hej mam pytanie jakie studia wybrac tzn kierunek zeby nie uczyc sie tyle o tych kulturach i historiach jak na filologii ? jak wiecie powiedzcie mi tez gdzie sa takie kierunki w polsce dzieki z goryy : *:)
NKJO chociaż i tam tego troche jest, no ale chyba mniej
idź na informatykę ;)
włókiennictwo
wsjo poznan:) tam sie nie przemeczysz
LINGWISTYKA!!!!!!TO JEST KIERUNEK....SMAM CHETNIE BYM NA TAKIM POSTUDIOWAŁA ALE TRZEBA MIEĆ MATURĘ Z CO NAJMNIEJ 2 JĘZYKÓW!!!!!
NO NIESTETY ( CHOC TEGO NIE ROZUMIEM) JEST TYLKO NA KILKU UCZELNIACH: UW, UAM, U MCS w Lublinie no i na paru prywatnych uczalniach jak szkoła w Krakowie...kurcze nie pamiętam chyba im. Tischnera...

tez miałam taki problem jak Ty bo mni też nie interesuje literatura, historia i kultura(choc to okazało się ciekawe...) USA i GB ale poniewaz nie miałam matury z dwóch języków wybrałam NKJO Cieszyn( odrzucająć UŚ i UJ)
czy załuję??
cóż mam( a raczej nie mam) to co chciałam czyli :dużo literatury itp. jest owszem, ludzie nawet z tego komisy mają( ale to moim zdaniem juz szczyt), nie jest to jednak w tak dużych ilościach jak na typowej filologii.
typowej nauki języka jest więcej...ale poziom....ja byłam na początku w szoku...bo FCE (a ja wówczas zdawałam CAE)pocieszam się tak
zawsze to jakas dla Ciebie powtórka..i co powtórzysz dwa razy...lepiej sie utrwali!!!
drugi rok CAE
trzeci CPE
czwartego dzięki Bogu nie ma:)
możesz iśc na uniwerek ominąwszy to co Cię nie interesuje
z tego co wiem na SUMie raczej nie ma literatury(przynajmniej na UJ)
jest za to łacina;D
ok dzieki za odpowiedzi a co powiecie na lingwistyke stosowana ? nie wiem na czym to dokladnie polega albo czym sie rozni anglistyka od filologii :P zalezy mi na prawde zeby zaczac sie uczyc jezyka a nie kultorowki p.s. wlokiennictwo mnie nie krecii hehe ;D rybactwo bardziej :P:P
i jeszcze cos takiego jak kolegium jezykow obcych co to jest ? :P
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia