nie rozumiem

Temat przeniesiony do archwium.
o co chodzi w tym temacie eseju:"avoidance of the dogmatic" ??? czy on jest w ogole poprawny??
chodzi o to, żeby nie pisać w tonie kategorycznym - nie przedstawiać swoich poglądów jako jedynie słusznych.
ja.23 -
Napisz gdzie studiujesz -
terri, to chyba bez większego znaczenia gdzie studiuję. Po raz pierwszy spotkałam się z takim tematem eseju, a uwierz mi, sporo esejów napisałam jak dotąd. Nie mam pojęcia jak to ugryźć. Pozdrawiam
moze tak:
what are dogmatic views?
emphatic in expressing opinion, authoritative, positive, as though precluding any possibility of doubt.
how are they expressed?
by the use of particular words or phrases.
why should we avoid them? every sentence should leave the possibility that there are studies, (of which we may not be aware) that disprove the point we are making.
avoidance of the dogmatic to jeden z rozdzialow z ksiazki Robina Macphersona "English for Writers and Translators". To praktyczny poradnik, jak pisac po angielsku.
terri, mag, dzięki za wskazówki. btw. skoro to tytuł rozdziału książki o pisaniu, jest sens zadawania pisania eseju na ten temat?! hmmm dziwne, jak dla mnie:-/
mg
>terri, mag,

Roznie Cie tu juz nazywali ( raz ladniej, raz mniej ladnie), ale magiem to jeszcze nie byles.
To_ja, przecież się poprawiłam...zwykła literówka ;) nie chciałam:D
>przecież się poprawiłam...zwykła literówka ;) nie chciałam:

Alez mnie sie to bardzo podoba.

mg nie czytaj!

Chyba tak zaczne, od dzis, do niego mowic.
no to okej:) w sumie masz racje, fajnie wyszło;)
to_ja,

i jak Coben, przeczytany?
ja własnie skończyłam 'gone for good', mam dwie w zapasie, ale zaczęłam inną, żeby mi się nie myliło. Bo z reguły jak skończe, od razu zaczynam drugą i juz zdarzylo mi się zastanawać a co z tym czy tamtym, i potem okazywało sie, ze ten czy tamten by w tej poprzedniej książce... :-)
>to_ja,
>
>i jak Coben, przeczytany?

Przeczytany i musze sobie wypozyczyc nastepnego. Nie znalam go, a to co skonczylam bylo dobre. Czyli mam nastepnego autora, ktorego ksiazki musze przeczytac wszystkie. Nie ma ich chyba duzo. Do 2000 roku napisal ich tylko siedem, a nie wiem czy wszystkie zostaly przetlumaczone.
A i zajrzyj do "bendy bus". Jak rozbijac tematy, to wszystkie ( nie wiedzialam, ze tu weszlas i pytanie zadalam tam).
btw. skoro to tytuł rozdziału
>książki o pisaniu, jest sens zadawania pisania eseju na ten temat?!
>hmmm dziwne, jak dla mnie:-/

to jest m.in. tytuł rozdziału.
Esej mógłbym napisać - o tym, że człowiek nie jest wszechwiedzący i trzeba unikać wyrażeń wskazujących na zbytnią pewnośc siebie itp. - Terri o czymś takim napisała.
co do bendy bus, juz napisałam.
w sprawie cobena, napisał 13 ksiażek. Nie wiem ile z nich przetumaczono na j.włoski. Tu masz tytuły http://www.harlancoben.com/static/novels/

Te nowsze wszystkie juz przeczytałam, poza najnowsza, którą obiecała mi La Belle, tylko coś czasu nie moze naleźć. Z tych początkowych nie mam dwóch. Szkoda, ze nie czytasz po ang, bo mogłybyśmy sie umówić
mg, no okej, już rozumiem. Tylko jest też inna sprawa. Esej ma byc typu for&against, tylko że zadający napisanie eseju powiedział, że mamy w nim wyrazić swoja opinię(strongly)...więc czegos tu nie rozumiem. Skoro to jest esej typu for and against, nasza opinia może być przedstawiona tylko w 'concludin' p.', czyz nie? pzdr.
To_ja - fajnie, że Ci się Coben podobał.
A czy tak książka jego którą przeczytałaś to była z serii o Myronie Bolitarze? Bo ja te właśnie najbardziej lubię:)

Iwono - @ puka do drzwi:)
>Szkoda, ze nie czytasz po ang, bo mogłybyśmy sie umówić

Tez zaluje, ale juz poczynilam kroki i od pojutrza podchodze po raz 85 do nauki. Na zachete kupilam sobie "The teeth of the tiger" ( Clancy). Tylko to bylo w wersji angielskiej i wloskiej - a musze miec podpore do zrozumienia. Postawilam na biurku i mnie drazni. Jeszcze mi brakuje tego bata, ale niestety tego nie da sie zalatwic.

Dobranoc
To bylo: "Tell no one". Bohater: doktor Beck.
Dzieki za autora.
Dobranoc
a nie, koniecznie przeczytaj coś gdzie jest Myron - bo gdzie on jest to jest i jego przyjaciel Win, który jest hmmm....'super' bohaterem:D
to_ja - a ja bym chciała znać włoski. uczyłam sie hiszpańskiego, ten też bardziej chciałabym poznać, ale czasu juz na to nie mam niestety

La Belle - odpisałam i nawet z załacznikiem poszło :)

ja również mówię dobranoc
Mam zaczac od: "DEAL BREAKER"?

Teraz naprawde ide juz spac. wstaje o 6.00

Dobranoc
no to trzeba znalezc jakies argumenty 'za', np. ze taki pryncypialny, bezkompromisowy ton zm,usza innych do zaakceptowania naszych racji itp. i np. polityk nie moze dac do zrozumienia, ze sie waha.
mg, dziekuje. Pomogłeś mi:) troche się rozjaśniło;) dobrej nocy!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Nauka języka