TWP KRAKÓW

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 43
poprzednia |
juz prawie podjąłem decyzje co do mojej dlaszej edukacji po maturze i myślę że bedzie to w TWP KRAKÓW :D na mojej liscie było jeszcze AP ale mysle że szkoda kasy na wpisowe bo jest ok 15 osób na jedno miejsce ale nie oferują innego trybu jak tylko dzienny. O tym że TWP jest OK już wiem :D teraz interesują mnie bliższe informacje... co do atmosfery, ludzi którzy tam studiują i jaki polecilibyście mi tryb studiów?? dzienny byłby spoko bo pewno jest więcej młodych ludzi... :D a jak wygląda rekrutacja na dzienne?? wiem, że decyduje kolejność zgłoszeń ale czy to wszystko?? organizują może Dni Otwarte?? niektórzy mówią, ze to jest prywatne kolegium i na przyjęcie ma wpływ kolejnośc zgłoszeń to pewno jest marne i za wiele sie tam nie można nauczyć. jadnak sądze że to nie jest prawda. tylko że nie mam na to konkretnych argumentów :/ wiem tylko tyle że uczy tam większość wykładowców z AP to wydaje mi sie że poziom powinien być wyrównany bo AP przeciez cieszy sie renomą. słyszałem coś o jakimś stypendium za granicą... mogłby ktos napisac na czy to polega?? jeżeli jest jeszcze coś o czy powinienem wiedzieć a nie ująłem tego powyżej to prosze napiszcie!! z góry dzięki za każdą informacje!! pozdrawiam
hej to moze ja napisze jeszcze pare rzeczy;)
1. twp = swietny wybor:)
2. tryb - zdecydowanie dzienny, wiecej sie trzeba uczyc ale to przeciez o to chodzi, mlodzi ludzie, natomiast zaocznych studentow traktuja ulgowo bo wiekszosc z nich jest juz nauczycielami..
3. kolejnosc zgloszen tak, ale z pewnoscia poziom NIE jest marny, uczyc sie trzeba tyle co na AP..
4. nawet jezeli dostanie sie osoba srednio umiejaca angielski ktora na dodatek nie lubi sie uczyc to na pewno nie dotrwa do konca roku.. wiem bo widzialam takie osoby na moim roczniku - juz dawno sa na innych uczelniach..
5. stypednium za granica to nic innego jak Socrates Comenius, kolega niedawno wrocil z takiej wymiany - przez pol roku byl we Wloszech i tam pracowal w szkole, uczyl innych angielskiego..
Wybierając tryb studiów musisz się zastanowic ile czasu możesz przeznaczyc na chodzenie na uczelnie, a ile na pracę w domu.Jestem na wieczorowych wtorek-czwartek. Uczymy się z tych samych książek i materiałów co dzienni,najczęściej piszemy te same quizzy, tylko godzin zajęc mamy mniej. Stąd musisz się wiecej przygotowywac sam. Oczywiście nie mówię o dobrowolnej pracy, po każdych zajęciach dostajemy dużo do zrobienia w domu np. z jednego przedmiotu piszemy krótki, choc wcale nie prosty quizz co czwartek. Dodatkowo, jak nie chodzisz na psychologię czy pedagogikę to musisz do egzaminu przygotowac się sam. Obecnie, żeby zaliczyc pedagogikę bez chodzenia trzeba napisac 3 eseje z przypisami na podane tematy,konspekt zajęc, a przychodząc na egzamin miec w głowie streszczenie wybranej z listy ksiązki...prócz tematów, które były przerabiane na zajęciach...coś ok. 17.Zaręczam, że jest co robic.
Tak czy tak nikt się nie utrzyma, kto się nie uczy...mamy taką jedną artystkę w grupie...zdolna...ale właśnie ma komisa...
czyli program studiów zaocznych czy wieczorowych wcale się nie różni od tych dziennych... poda ktos choć jedną zaletę studiowania tam dziennie?? jak narazie to widzę że tylko trzeba wiecej płacić bo i czesne i zakwaterowanie :/ to chyba lepiej wieczorowe albo zaoczne i mieć tylko dwa dni szkoły, wtedy moża podjąć sie jakiejś pracy. sorry... znam jedną zaletę -> "życie studenckie" :D jeszcze jedno, wiem że to może wydawać sie dziwne ale ma dla mnie znaczenie jacy tam są ludzie. czy bede miał jakiś rówieśników czy same dorosłe osoby które robią już któryś tam z kolei kierunek?? chciłbym mieć sie tam do kogo odezwac :/ czyli na którym trybie będzie więcej ludzi którzy w tym roku piszą maturę?? jak jest któś kto sie tam wybiera w tym roku albo ktos kto studiuje na twp i zachciałby odpowiedzieć na kilka moich pytań to zapraszna na gg : 880523!! pozdrawiam
eh no cóż ja polecałabym ci studia dzienne jeśli chcesz bardzo dobrze opanować język. i na wieczorowych materiał jest mimo wszytsko troszkę okrojony i musisz więcej pracować w domu więc nie wiem czy to się bardziej opłaca. na dz.zajęcia są codziennie ale my akurat mamy od 8 30 do 13-15 więc czasu jest potem sporo i jeśli jesteś w miarę zorganizowany ,zalezy ci na nauce i masz zdolności jezykowe starczy ci czasu na wszystko( imprezy kino itd)no i ludzie są świetni (przynajmniej na dziennych)jesli teraz zdajesz maturę to będziesz miał większość osób z twojego rocznika ew. rok dwa lata starszych bo na wieczorowych sprawa już wyglada inaczej- tam są ludzie którzy albo są już anuczycielami albo wybrali anglistykę jako drugi kierunek. Więc na pewno lepiej się dogadasz z ludzmi na dziennych.
hej ludzie!! piszcie wszystko o TWP co sie pownino wiedziec wybieracją tam. sami przynacie że strona www jest bardzo uboga :/ a pani sekretarki juz nie chce męczyć, wkoncu ludzka cieprliwość sie skończy :D teraz interesuja mnie lektoraty z drugiego jezyka. jakie języki sa do wyboru?? na którym roku sie to zaczyna?? jaki jest ich poziom?? i czy na studiach wieczorowych i zaocznych tez to jest?? no i cos o wykładowcach... na których trzeba uważac?? wiem że nie ma eliminatora od listeningów z AP to spoko :) generalnie czy są ludzcy i czy może traktują jakos gorzej, czy podkreślaja to że nie dostało na panstwowe uczelnie?? chociaz słyszałem że na TWP wcale nie jest ławto... i sa ludzie którzy odpadają :/ byłem tam ostatnio ale dane mi było zwiedzic tylko korytarz i sekretariat :D wiem że to może wydawac sie głupie ale chciałbym wiedziec jak wyglądaja sale wykładowe. chodzi mi o to czy jest na czym siedziec i czy trzeba uważac na spadający z sufitu tynk?? pytam bo moja znajoma będąc w ciąży nie miała na czym usiąść na UJ :/ a taka renoma!!!! to kolegium jest prywatne więc powinno byc spoko :D wciąż nie wiem jak tryb wybrać?? ale chyba zaoczne bo będę mógł się podjąć jakiejś pracy. dzienne raczej odpadają... wolałbym wieczorowe na AP. zresztą zobacze... mam jeszcze troche czasu. a tak na marginesie to mógłby mi ktos dac linka na stronę gdzie znajdę egzaminy wstępne na AP?? chciałbym sie sprawdzić!! prosze piszcie!!! tutaj albo na moje [gg] albo na maila [email]
z góry wielkie dzięki!!!!
pozdrawiam
Witaj:) w tym roku również zdaję maturę i też chciałabym się dostać na AP, a jeżeli nie uda się to może prywatne, tak jak Ty:) bądź Lublin/ Kielce.
Z przyjemnością dowiedziałabym się coś więcej od studiujących na owych uczelniach:)
Pozdrawiam
ponawiam temat :D już jest po maturce... i jak poszło tak poszło, nie ma co płakać!! ale o AP mogę zapomnieć!! nie ubolewam za bardzo z tego powodu bo obawiam sie ze po pierwszym roku i tak znalazłbym sie na TWP :D prof. Bentke chyba by mnie nie polubił :/ więc zostaje TWP!! mam pytanko: od kiedy mozna składac papiery?? i czy jest jakiś próg min zeby sie tam dostać?? tz. wogóle to nie wiem czy taki jest bo wiem że jakiś wpływ ma kolejność zgloszeń. czy zatem jak złoże papiey pierwszy, zdam ang rozszerzony to znaczy ze sie dostałem?? dzięki za każde info!! pozdrawiam :D
jeśli masz rozszerzony angielski i w miarę szybko złożysz papiery będziesz przyjęty- as simple as that:)
czyli kiedy te papiery?? wiesz może?? czy tez uważasz że po AP to jest najlepsza szkoła w kraku?? oczywiście jeżeli chodzi o anglistyke. dalej nie wiem co z trybem. czy jest sens pakowac kase w dzienne?? ja nie mieszkam w krakowie wiec do czesnych musze jeszcze doliczyc utrzymanie. tak sobie pomyslałem ze pierwszy rok dobrze by było sobie zrobic własnie systemem dziennym bo pierwszy rok to praktycznie sama praktyczna nauka. a czy byłaby mozliwośc zmienienia systemu po pierwszym roku na zaoczny?? jeżeli ktoś studiuje lub studiował na TWP i ma ochotę pogadać o tej szkole to tu jest moje [gg] (zazwyczaj na niewidocznym) ...mam tyle pytań że nawet nie wiem od czego zacząć. pozdrawiam
http://www.twp-krakow.net/warunki.htm tam masz wszystko o terminach składania papierów i myślę, że to jest bardzo dobra szkoła i poziom nie odbiega od ap(mamy wykładowców z ap i z uj) no i np. z fonetyki mamy dokładnie takie same testy jak oni, więc jak ktoś sobie nie radzi tam u nas też by sobie nie poradził:D i to dobry pomysł żeby zacząć w dziennym trybie bo codziennie masz pnja i łatwiej jest się uczyć jeśli wszystko masz na bieżąco. a na zaoczne możesz zmienić w każdej chwili; u nas dziewczyna po 2 miesiącach się przeniosła więc z tym nie ma problemu
na tej stronie jest tylko do kiedy można składac papiery a nie ma od kiedy!! :/ ja chcę jechać w pierwszy dzień :D chyba jednak muszę tam zadzwonić... tylko to tez mogę tylko we wtorki lub czwartki. pana od fonetyki miałem okazje poznać... byłem na jago zajęciach na dniach otwartych AP :) mam nadzieje że wszyscy wykładowcy sa jak p. Okas :D
hej. musze przyznać że zainteresowałeś mnie tą szkołą :) i postanowiłem, że złoże tam papiery. co do terminu składania podań to przecież jest napisane w warunkach przyjęć że można to robić do 24 lipca 2007 r :)
tak... do 24 lipca. ale jak bedzie wiecej chętnych niż mijesc to decyduje kolejność zgloszeń :D
hej! ja z kolejnym pytaniem :D wraz z podaniem muszę złożyć zaświadczenie od lekarza i tu moje pytanie. moge iść do rodzinnego czy koniecznie do medycyny pracy?? wybiera się tam ktos w tym roku?? jak tak to zapraszam na gg. a jak ktos kto tam studiuje i ma ochotę podzielic sie wrażeniami to tez zapraszam :) pozdrawiam!!
ps. tam na stronie TWP jest do pobrania to zaświadczenie i sa dwa czyli trzeba mieć dwa wypełnione czy wsytarczy jedno???
ps2. trzeba też dołączyć ksero dowodu osobistego i moge to sobie skserować w domu czy muszę miec potwierdzenie że jest zgodne z oryginałem??
z zaświadczeniem możesz iść do lekarza rodzinnego, ja już nie pamiętam czy potrzebne były 2 ale na wszelki wypadek niech wypełni jedno i drugie, a co do ksera dowodu to chyba możesz sobie w domu zrobić,w każdym razie w tamtym roku nie wymagali potwierdzenia od notariusza:)
byłem dzisiaj u lekarza rodzinnego i niestety muszę sie udac do medycyny pracy :/ lekarz rodzinny nie ma do tego uprawnień. a na tym zaświadczeniu chodzi o jakieś konkratne zaburzenia a nie o ogólną zdolnośc do nauki. dała mi jakis świstek ale to raczej nie wystarczy :/
to troszkę dziwne, bo ja nie miałam takich problemów. poszłam do rodzinnego i od razu miałam wszystko załatwione. jakoś nie robił problemów, ale cóż lekarze są różni...
witam!! chciałbym nawiązać kontakt z osobą studiująca zaocznie na TWP. jest to dla mnie bardzo ważne!! osoba o niku joana.ko wiem że jest jadną z nich więc jeśli byś mogła sie ze mna skontaktować na gg to byłbym bardzo wdzięczny!!! jeżeli są inne osoby które studiują bądź tez studiowały zaocznie na TWP to zapraszam. potrzebuję kilka wskazówek i odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. moje [gg] często niewidoczny więc piszcie :) z góry bardzo dziękuje!! pozdrawiam.
tez dostałam sie do NKJO TWP Kraków ale boję sie o to czy sobie poradzę..... nie wiem co robić, nie wiem czy nie zrezygnować.. proszę napiszcie ile mieliście procent z matury rozszerzonej??jaki tam jest poziom??
hej

czy może mi powiedzieć ktoś ze studiujących w TWP KRK jak wygląda sprawa z nauką drugiego języka???
[wpis usunięty]
ja właśnie planuję wybrać się na tą uczelnię zaraz po maturze.. Mógłbyś mi wyjaśnić o co chodzi z tym tytułem licencjata po studiach??Bardzo zaskoczyła mnie twoja opinia bo do tej pory wszystkie osoby chwaliły to kolegium..
Co Ty za bzdury wypisujesz, jasne że nie studiujesz w TWP, bo raczej pracujesz w maglu. Ukończyłam TWP kilka lat temu, i mam jak najlepsze zdanie o tej szkole i wykładowcach. Do Lublina też radzę zadzwonić , a dowiesz się , że licencjat na UMCS (TWP jest pod opieką dydaktyczną tej uczelni) zdaje praktycznie 100% studentów , większość na ocenę bardzo dobrą. Jest to szkoła , która z 11 szkół będących pod patronatem UMCS osiąga co roku najlepsze wyniki.Wykładowcy pochodzą tylko z AP i UJ, także pan Szerocki , który jest pracownikiem dydaktycznym, a nie naukowym na AP. Jeżeli chodzi o prof. Misztala, który jest także kierownikiem historii i kulturoznawstwa na anglistyce AP, to życzę Ci, żebyś miał choć jedną tysięczną jego wiedzy, kultury etc. Skąd Ty bierzesz te informacje, że nie ma tam doktorów? Idźże człowieku i zobacz kto tam pracuje.
[wpis usunięty]
Otrzymałam dyplom ukończenia kolegium, zdałam licencjat na UMCS na bardzo dobry, ukończyłam studia magisterskie na AP, zaczęłam studia doktoranckie i nigdy nie zapłaciłam ani jednej dodatkowej złotówki za egzamin, bo wszystko zdawałam w pierwszym terminie. Wystarczy się uczyć, ot co. Dodam, że nie pracuję w tej szkole, a szkoda.
średni poziom, ja jestem na AP i osoby, które odpadły od nas z roku 2 lata temu , bardzo średnie z resztą jeśli chodzi o poziom językowy poszły na TWP i świetnie sobie radzą, ot co
Cześć!!!
Czy informacje,które podaje kolega heptos są prawdziwe,jeżeli wiecie coś na ten temat piszcie!!!
Mnie też zastanawiał fakt czemu otrzymaliśmy legitymacje"słuchacza"kolegium-a nie zwykłą legitkę studencką...
Nam ciągle powtarzają,że otrzymamy dyplom umcsu-nie wierzę,że ktoś wciska nam takie kłamstwa z taką premedytacją..
pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 43
poprzednia |