Filologia???Tylko jaka????

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!!!
Jeżeli ten temat już się powtórzył to z góry przepraszam,ale po przeszukaniu forum nie znalazłem dręczących mnie informacji.Moje pytanie jest takie za 2 lata postanowiłem się przełamać i zdać UWAGA!!!! rozszerzoną maturę z języka niemieckiego :-) W szkole jest to mój jezyk wiodący,którego uczę się od kilku ładnych lat,ale moja znajomość zatrzymała się na etapie Ich bin.... Interesuje mnie ten język i nawet go lubię,ale nie zamierzam studiować germanistyki bo aż takim fanatykiem nie jestem.Moje pytanie brzmi jaką filologię można studiować na UŚ w Sosnowcu tzn. która jest od podstaw i nie wymaga matury z tego konkrey=tnego języka. A i czy jest tam taki kierunek jak języki stosowane niemiecki+ drugi język obcy i czy po skończeniu mam tytuł mgr dwóch języków i uprawnienia nauczycielskie. Z góry gorące dzięki :)
http://irk.us.edu.pl/katalog.php?op=show&p=1&sk=naglowek&sm=a&search=&kierunek=FL To adres strony internetowej UŚ na ktorej są wszystkie filologie. Od podstaw z tego co wiem jest tylko rosyjski. Ale moj kumpel 5 lat temu poszedl na filologie wczesnoslowianskie i tez okazalo sie ze cala grupa nie zna zadnego z jezykow slowianskich i musieli nadganiac. Najlepiej jak dowiesz sie za 2 lata w czasie rekrutacji:] Pojedziesz na uczelnie czy zadzwonisz i juz:] Bo duzo rzeczy z roku na rok sie zmienia.