mgr stos. międz. z CAE

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Mam mgr stos. międz. i CAE + kurs pedagogiczny. Chciałabym uczyć jęz. angielskiego w szkołach państwowych (uczę w szkole językowej). Oprócz 5-letniej filologii angielskiej, gdzie moge nabyć takowe uprawnienia? (interesuja mnie tylko zaoczne studia/kursy). Bardzo dziękuję.
Na IFA w Poznaniu: roczny kurs:
http://ifa.amu.edu.pl/fa/Post_graduate_courses
Nie bardzo rozmumiem, co to znaczy kurs pedagogiczny: to masz uprawnienia do nauczania czy nie?
Czy masz na myśli pedagogiczny kurs kwalifikacyjny?
Jeśli tak to masz kwalifikacje do nauczania, możesz je tylko podnieść.
Jeśli nie to możesz się ubiegać o przyjęcie na pedagogiczny kurs kwalifikacyjny choćby do NKJO UJ.Jeśli nie jesteś z Krakowa lub okolic popytaj w kuratorium właściwym dla twojego regionu.
Możesz wybrać się do NKJ-nauczycielskiego kolegium języków obcych lub na studia podyplomowe w Poznaniu i o ile dobrze pamiętam to w Warszawie też.
Jeżeli uczysz w szkole językowej może warto starać się o przyjęcie na kursy do CELTA i DELTA lub studia refundowane z Europejskiego Funduszu Społecznego? Możesz przecież uzyskać referencje do swojego obecnego pracodawcy oraz zaświadczenie o zatrudnieniu w placówce edukacyjnej na stanowisku nauczyciela języka obcego .
Hej,

dzięki wielkie za podpowiedzi, naprawde cenne. Odnośnie mojego kursu pedagogicznego, to na "certyfikacie" mam napisane "kurs pedagogiczny", ale z tak smiesznym papierek nawet nie chcę się pokazywać w żadnej szkole (tym samym dokumentem legitymuje się osoba prowadząca działalność, a zatrudniająca uczniów). Studia refundowane z UE - szukałam w necie, ale chyba nie bałdzo mi to idzie, może macie jakieś namiary na to? Z góry dziękuję raz jeszcze
Hej,
ciężko było zdobyć pracę w szkole językowej? Jesteś zadowolona z zarobków? Ja też mam CAE i mgr'a z socjologii, udzielam lekcji prywatnie, daje mi to satysfakcję, ale z tego co widzę w ogłoszeniach poszukiwani są mgr filologii, NKJO.. Natomiast w podstawówkach wiem, że czasami biorą kogoś z łapanki, niekoniecznie z pełnymi kwalifikacjami, wiadomo - zarobki. Jak się domyślam kończyłaś UWr? Tam swojego czasu można było zrobić kurs pedagogiczny. Pozdrawiam serdecznie:)
Hej,
ukończyłam stsunki miedz. na UJ, a kurs robiłam swoją drogą do szkoły. Z zarobków jestem zadowolona, szczególnie, że teraz za projekty unijne duuuuuuużo więcej płacą. Ale mam niedosyt, czuję się tak nieswojo ucząc, a nie mając takich kwalifikacji, żebyt nikt nie miał zastrzeżeń. I chce je zdobyć. Znalazłam też - nie do wiary - filologię podyplomową na Wyższej Szkole Umiejętności w Kielcach. Wiecie co to takiego? Dzwoniłam do nich, ale na razie mają mało kandydatów i nie wiadomo, czy kierunek otworzą...

A to w Poznaniu (Na IFA w Poznaniu: roczny kurs:
http://ifa.amu.edu.pl/fa/Post_graduate_courses) to nadaje już takie kwalifikacje, że wystarczy do zatrudnienia w każdej szkole państwowej i potem żadna mądra ustawa tego nie zmieni??

Blondynką jestem i tak sobie pytam, bo nie chcę dwa razy czegoś robić...

Pozdrawiam,
K
To idź do NKJO uj-strona www: www.go.edu.pl na kurs metodyczny (kwalifikacyjny)z języka angielskiego (będziesz potrzebować zaświadczenia o zatrudnieniu w placówce oświatowej) a potem polecam CELTA i DELTA i nikt w całej europie i USA się nie przyczepi do twoich kwalifikacji.
dziewczyny-zajrzyjcie tutaj:
http://www.mostwanted.pl/cg,pl,arts,1,339,0,0,0.htm
Do belleimage:
Na stronie www Uniwersytetu Wrocławskiego znalazłam coś takiego:
Podyplomowe Studium Kształcenia Nauczycieli Języka Angielskiego
ul. Kuźnicza 22
50-138 Wrocław
Telefon: 375-24-39

Zadzwoń tam i popytaj o te studia.
Powodzenia!
No, wiedziałam, że jak się zgłoszę tu, to jakaś dobra dusza mi pomoże :)

A co myślicie o tym?? - jedyna anglistyka podyplomowa (tytuł mgr filologii) na Wyższej Szkole Umiejętności w Kielcach (http://www.wsu.kielce.pl/pliki/informator/informator.pdf ----------- strona 7)??
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia