studiujesz anglistykę na UŚ? Kliknij tu!!

Temat przeniesiony do archwium.
Jeśli tu weszłaś/ wszedłeś to dziękuję:)jako przyszła maturzystka rozważam różne kierunki studiów i ponieważ nie chcę brać kota w worku mam pytanie, a właściwie kilka, dotyczących poszczególnych specjalności na UŚ.
1)języki stosowane- francuski z angielskim. na maturze trzeba zdawać tylko angielski, ale to co mnie dziwi to to że ten kierunek "podpada" pod romanistykę, dlatego chciałabym wiedzieć na jakim poziomie (i czy w ogóle)jest wymagana znajomość francuskiego.
2) angielski z arabskim. na jakim poziomie wykładany jest arabski? i jak ogólnie wyglądają takie studia, czy to coś pomiędzy anglistyką i arabistyką?
z góry dziękuję.
witam :)
ja osobiscie studiuje jezyki stosowane wiec moge co nieco o nich powiedziec :)
na maturze zdajesz tylko angielski, tzn. w zeszlym i w tym roku tylko on byl brany pod uwage przy rekrutacji. Fakt, kierunek podchodzi pod romanistyke jednak znajomosc francuskiego nie jest wymagana, zajecia sa od samiusienkich podstaw, jednak tempo jest duze. Po pierwszym roku osoby ktore na poczatku w ogole nie znaly francuskiego mowia juz calkiem niezle. Nauki francuskiego jest dosc duzo bo az 8 jednostek a angielskiego troche mniej bo 6 :) do tego od samego poczatku sa wyklady po angielsku z literaturoznawstwa, literatury brytyjskiej i amerykanskiej, historii UK i USA, kulturoznawstwa. Do tego dochodzui gramatyka opisowa angielskiego i jezykoznawstwo. Na 2 roku zaczynaja sie juz wyklady po francusku tzn. literatura itp. z tym ze dopiero od semestru letniego. Kierunek ogolnie calkiem fajny tylko studiujac tutaj jestes praktycznie pozbawiona zycia towarzyskiego :P zajec jest duzo i raczej nie ma szans na jakis 1 dzien wolny w tygodniu jak to jest na innych kierunkach.

Co do arabskiego to osobiscie nie wiem, ale z tego co slyszalem to arabski jest tak jakby w formie lektoratu tylko :/ Jesli sie myle to zaraz ktos mnie poprawi :P

pozdrawiam
dzięki wielkie:)

« 

Nauka języka

 »

Brak wkładu własnego