licencjat a TEFL w UK??

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.
jestem nowa tutaj i starałam sie znleźć odp na moje pytanie ale po dniu serfowania zrezygnowałam i postanowiłam napisać. Mój problem polega na tym że zdałam licencjata na NKJO i wyjechałam do Anglii. I troche nie wiem kim jestem teraz...jaki to level A B C... no i co musze zrobic zeby isc na uzupełniające tutaj?? A przede wszystkim co trzeba zrobić żeby zostać nauczycielem angielskiego np naszych rodaków bądź innych obcokrajowców...czy powinnam robić TEFL??? prosze o pomoc, chce kontynuować swój rozwój ale nie wiem skąd zaczynam a co dopiero gdzie idę... moze macie znajomych w podobnych sytuacjach któży znależli sobie jakiś sposób na życie związany z moją edukacyjną przeszłością?? dzieki za kazda odp:)
Piersze popytaj sie o PGCE.
Zeby uczyc jez. obcego dla obcokrajowcow - zacznij szukac ogloszen w tym kierumku w gazetach - tam generalnie pisza jakie sa wymagania - i wtedy bedziesz dokladnie wiedziala.
Widzialam w Polskich gazetach ogloszenia na nauczycieli.
czesc, jestem w podobnej sytuacji, tez mam licencjata z NKJO i przez trzy miesiace pracowalam w prywatnej szkole angielskiego dla Polakow- tam nie potrzebowalam angielskich kwalifikacji. Szukalam informacji na temat przekwalifikowania sie, dowiedzialam sie ze trzeba zlozyc aplikacje zeby zostac QTS ( bodajze qualified teacher in service)- i przejsc testy z literacy i numeracy- kazdy nowy nauczyciel musi przez to przejsc. mialam duzo informacji zgromadzonych na kompie ale po sformatowaniu zadna strona mi sie nie zachowala- w kazdym razie szukaj takich terminow jak newly qualified teacher, overseas teacher, QTS. Pozdrawiam, Ania
Nie wiem dokladnie, czy zakonczenie NKJO w Polsce daje status 'nauczyciela' - tzn. czy po prostu mozna wtedy uczyc i w jakich szkolach, czy potrzebne sa inne kwalifikacje.
PGCE -(Post Graduate Cert in Education) to jest roczny kurs po ktorym dostaje sie Qualified Teachers Status.
Jak NKJO daje uprawnienia nauczyciela, to napewno to uznaja i QTS bedzie tylko formalnoscia - ale tego nie jestem pewna. Napewno ktos tutaj bedzie wiedzial.
Wspaniale! dziekuje za odpowiedzi. A czy mogłabys mi gradko85 powiedziec jak dostalas ta prace w szkole dla Polaków?? jak wogole sie do tego zabrac?? I jesli mozna wiedziec, gdzie to było?:) no i na co chcesz sie przekwalifikowac. Pozdrawiam

« 

Pomoc językowa

 »

English only