lingwistyka stosowana UMCS

Temat przeniesiony do archwium.
Czy wybiera sie ktos w tym roku na lingwistyke stosowana na angielski z francuskim na UMCS?jak myslicie na ile trzeba bedzie zdac maturki?pozdrawiam wszystkich maturzystów!:)
Hej... Ja wybieram się na ten kierunek ( o ile zdam w ogole mature ) w przyszłym roku. Z tego co czytałem na forum trzeba miec okolo 80 kilka procent z obu jezykow.
Wiadomo, ze przy przeliczniku 0,6 dla angielskiego i 0,4 dla francuskiego spokojnie można zmienić proporcję... Wydaje mi się, że przy 90% z angielskiego, 75 z francuskiego powinno spokojnie wystarczyć :P

No tak... Ładnie to wygląda - a jak jest w rzeczywistości niech napisze ktoś kto tam jest :P
Ja się dostałam w tym roku na umcs. Miałam 90 z niemca i 80 z anglika (kombinacja niemiecki+ang) i wystarczyło mi tak ledwo, ledwo,żeby się dostać. pozdro!
>Wydaje mi się, że
>przy 90% z angielskiego, 75 z francuskiego powinno spokojnie
>wystarczyć :P

Ta, jasne :P Miałam 91% z ang. i 89% z fran. i byłam zaledwie trzynasta. Ale w tym roku miejsc było 20 a nie 15. Nie pamiętam dokładnie, ale próg w I turze wynosił ok. 85 pkt. Zwolniły się tylko 2 miejsca. Zauważyłam, że na lingwistykę z francuskim (zarówna na UMCS jak i na UW) próg jest zazwyczaj wyższy niż na inne kombinacje. Rezygnuje też mało osób.
Najprościej za to jest się dostać na kombinację z rosyjskim :P
Potwierdzam, na AR jest najłatwiej. :) Ale później masa ludzi ulewa w tej grupie egzaminy.

Ja jestem na 2. roku i miałem 94% z niemca i 91% z angielskiego i sie dostalem do niem+ang. :)
Aj tam - pewnie sie nie dostanę :P ale co mi tam - będę próbować :P Na dużo więcej niz 75 z francuza to nie liczę... Pozostanie mi jakas filologia...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie