rekrutacja na filologię ang. ( stara matura)

Temat przeniesiony do archwium.
Czy może ktoś orientuje się jak wygląda dokładnie sytuacja osób ze starą maturą, które chciałyby studiować filologię angielską na uczelni państwowej (studia dzienne). Wg informacji uzyskanej na uczelni w ubiegłym roku takie osoby zdawały egzamin wstępny, w tym roku przeliczane są na punkty stare oceny ( na UŁ). Najwięcej punktów za pisemny angielski- a gdy zdawałam starą maturę nie było możliwości wyboru pisemnego języka :(. W takiej sytuacji nie mam nawet sensu składać papierów:( Jeśli ktokolwiek posiada szerszą wiedzę w tym temacie byłabym bardzo wdzięczna:)Z góry dziękuję:)
Miało być :"nie ma nawet sensu";)
masz starą maturę, więc lat też masz już trochę...wystarczy wejść na stronę danej uczelni, w zasady rekrutacji na dany kierunek...w razie wątpliwości, są również telefony...
wybacz, ale żenują mnie takie posty
Dziękuję za poradę:) Już dawno to zrobiłam;)
Filologia angielska jest drugim kierunkiem, na którym chciałam studiować na UŁ:) ( mam już mgr UŁ)
Ale do rzeczy: pytałam o powyższą kwestię, gdyż dowiedziałam się "pocztą pantoflową", że podobno są takie umocowania prawne, które pozwalają osobom ze starą maturą (które nie zdawały pisemnego angielskiego - wtedy nie było możliwości takiego wyboru) aby przeprowadzić, mimo zmiany przepisów o rekrutacji, egzamin wstępny. Chciałam zweryfikować tą tezę:) i miałam nadzieję, że może ktoś na ten temat coś wie:)
Przykro mi, że mój post tak zażenował szanowną Koleżankę/Kolegę:) Pozdrawiam!:)
>>że może ktoś na ten temat coś wie: - uczelnia NIC na ten temat niewiedziala?
Ja zawsze mysle, ze pytania powinny byc zwrocone do zrodla - tzn danej uczelni i wtedy one maja malenkie szanse byc odpowiedziane rzetelnie. A droga pantoflowa, ze ktos tam, kiedys tam, jakos tam, gdzies tam sie dostal - nie znaczy, ze warunki i nic innego sie nie zmienilo od tego czasu. Nawet najlepszy Profesor z tej uczelni nie bedzie w stanie Ci odpowiedziec, czy masz szanse byc przyjeta.
Dzięki Terri:)
W rekrutacji mówią, że nie mam szans w przypadku, gdy nie pisałam egzaminu z ang. na maturze (starej):( Zatem chyba muszę puścić mimo uszu plotki, że jest jakieś wyjście w takiej sytuacji:) Pozdrawiam:)
Jak to nie ma szans? Po prostu jest przeprowadzany egzamin
i radzę nie wierzyć ludziom, bo "wiedza zdroworozsądkowa" często mija się ze stanem faktycznym. Trzeba iść pogadać z dziekanatem.
Fakt posiadania starej matury nie może skutkować brakiem mozliwości dostania się na jakikolwiek kierunek, a jeśli tak by było, to można powołać się na konstutucję i inne przepisy, dające prawo do równych szans zdobycia wykształcenia.
czy mi się wydaje, czy ty chciałaś się dostać na ten kierunek bez egzaminu?
pomimo posiadania starej matury?
???
https://rekrutacja.uni.lodz.pl/index.php/kierunki/kierunki,kierunek,297,9

Dla wyjaśnienia dodam, że mam starą maturę i nie zdawałam pisemnego z angielskiego:(
Zasady przyjęć dla kandydatów


ze "starą maturą":


Suma punktów za oceny z egzaminu maturalnego z:
- języka angielskiego (u x 0,5 + p x 3) oraz
- języka polskiego (u x 0,5 + p x 1)
Jeżeli kandydat posiada na świadectwie maturalnym zamiast oceny z języka angielskiego zapis o zwolnieniu z tego egzaminu na podstawie uzyskanego certyfikatu, otrzymuje maksymalną liczbę punktów z języka angielskiego.
Oceny z egzaminu maturalnego będą przeliczane według tabeli przeliczników.

Tabele przeliczników
dla "starej matury":


SKALA 2-6
Ocena Liczba punktów
Celująca 100
Bardzo dobra 83
Dobra 65
Dostateczna 48
Dopuszczająca 30
SKALA 3-5
Ocena Liczba punktów
Bardzo dobra 100
Dobra 65
Dostateczna 30
Temat przeniesiony do archwium.

« 

FCE - sesja lato 2008

 »

Brak wkładu własnego