Yeah! Dostałem się na anglistykę UMCS!

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, przed chwilą wywiesili listę przyjętych na UMCS. Udało się, jestem na anglistyce! A jak u was? Zostajecie przy UMCS-ie czy może wolicie KUL? Ja wczoraj złożyłem odwołanie na KUL, ale w tej sytuacji wszystko uległo zmianie i mam mały dylemat. Raczej na pewno wybiorę UMCS. Pozdrawiam wszystkich przyszłych studentów!
są wyniki w internecie???
ja wlasnie nie moge sie dodzwonic!!! od ilu przyjmuja??? jak licza punkty??? prosze odpowiedz
witaj w klubie!...39 miejsce...cienko...no, ale zawsze to przyjety jestem
ja mam 74 p. a od 60 jest zdany egzamin
a liczą tak:
FILOLOGIA ANGIELSKA - 5-letnie magisterskie studia stacjonarne

Egzamin wstępny obejmuje:

- egzamin pisemny (3-godzinny test) z języka angielskiego z elementami wiedzy o kultu­rze i historii Wielkiej Brytanii i USA,
- egzamin ustny z języka angielskiego i języka polskiego.

Rozwiązanie 50 % zadań testu stanowi ocenę dostateczną. Uzyskanie mniejszej liczby punktów niż 50 % z możliwych do uzyska­nia z testu pisem­nego powoduje niezakwalifiko­wa­nie się kandydata do części ustnej i jest równoznaczne z oceną niedostateczną z egzaminu z języka angielskiego. Ocenę końcową z języka angiel­skiego, na którą składają się oceny z części pisemnej i ustnej, ustala komisja.

Ostateczne oceny z poszczególnych przedmiotów przeliczane są na punkty wg następują­cej skali:


o c e n a 5,0 4,5 4,0 3,5 3,0
liczba punktów z języka angielskiego 6[tel]
liczba punktów z języka polskiego 4[tel]
eh, czyli jesli mam 57,5 po pisemnych, 3+ z angielskiego ustnego i 3 z polskiego, to jestem przyjeta czy nie?
Przyjęli 81 osób. Z tego co pamiętam ostatnia osoba miała 64 punkty, ale pewnie przyjmą jeszcze ludzi z 60 punktami (to było minimum żeby zdać wszystkie egzaminy) po rozpatrzeniu odwołań. Wszystko będzie jasne gdzieś na początku sierpnia. Osoby, które teraz zostały przyjęte mają złożyć wszystkie dokumenty do 28 lipca.
Ja byłem w dość licznej grupie ludzi z 66 punktami. Z pisemnego miałem 65,5 pkt. (3,5) a z obu ustnych 3. Czyli bardzo średnio, ale mnie przyjęli.
ja mam prosbe do osob ktore zlozyly odwolania,a sie dostaly gdzie indziej, i decyduja ze ida wlasnie na te studia.wycofujcie odwolania.naprawde bedzie latwiej tym co chca sie dostac
Spoko, jeśli o mnie chodzi to załatwię sprawę z odwołaniem na KUL (znaczy wycofam) prawdopodobnie we wtorek po tym jak zbiorę wszystkie papiery na UMCS.
i chwala takim ludziom.buziaczek
Na jakim jesteście poziomie, ludzie, którzy sie podostawaliscie?
sheph.: skad wiesz do kiedy składac dokumenty, a moze wiesz jakie to dokumenty maja byc?
Co do 28 lipca to jest ogłoszenie obok listy przyjętych, acha i te papiery to do sali 313 (chyba).

A papiery następujące:
1. Oryginał świadectwa maturalnego
2. Zaświadczenie od lekarza o możliwości podjęcia studiów
3. Wyciąg z dowodu osobistego
4. 4 zdjęcia - zwykłe w \"legitymacyjnym\" formacie

I to chyba tyle. Ale lepiej upewnijcie się sami w miarę możliwości bo ja byłem w szoku po ogłoszeniu listy przyjętych i może nie wszystko zapamiętałem :). Będę w Lublinie we wtorek to jeszcze wszystko obczaję dokładniej. Chętnie zapoznałbym się z programem studiów i rozkładem zajęć tylko, że na wydziale nic takiego nie ma. W gablotach jest wszystko o innych kierunkach tylko nie o anglistyce. Nic to, będę szukał dalej albo się popytam ludzi. 3majcie się. nara.
Mam jeszcze takie pytanie do tych co się dostali i na UMCS i na KUL. Którą uczelnię zamierzacie wybrać? A może ktoś składał odwołanie na KUL i jednocześnie dostał się na UMCS, tak jak ja? Bo ciągle jestem \"in two minds\" w tej kwestii... qrcze....
... ale nadal zamierzam wycofać odwołanie z KULu ...
... tylko, że coraz bardziej się waham ...
Poczytam jeszcze co tam ludzie piszą o tych dwóch uczelniach - mam nadzieję, że UMCS ma lepszą opinię, miałbym łatwy wybór.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Studia językowe