Studia II stopnia-dwie opcje, szkoły-co wybrac?

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo prosze o opinie po przeczytaniu co ponizej napisze.

W tym roku koncze studia licencjackie i zamierzam dalej sie ksztalcic w specjalizacji nauczycielskiej. Tu gdzie mieszkam mam dwie szkoly do wyboru:

albo uniwersytet - gdzie sa studia wieczorowe, a nie ma zaocznych tak jakbym to chciała. I ludzie ktorych znam i robia tam te studia sa niezadowolone z poziomu nauczania. Jezdzi sie tylko na zjazdy, placi i nic sie na nich nie robi. Jest to uniwersytet wroclawski. ( i tutaj prosze aby Mr Julek nie bronil szkoly, gdyz opinie ktore slysze nagminnie nie są wyssane z palca a pochodza od osob ktore tam robia studia mgr- sa zawiedzione poziomem nauczania-komentuja to jednym zdaniem: Straszna lipa.

albo prywatna szkola- gdzie jest tryb zaoczny,atmosfera bardzo fajna, wykladowcy wymagaja, ciekawie prowadzone zajęcia, spory nacisk na praktyczna nauke jezyka: bardzo fajne zajecia z gramatyki. Jest to Wyzsza Szkola Filologiczna we Wroclawiu (WSF).

No ale.. wsrod pracodawcow istnieje opinia ze szkola panstwowa to szkola panstwowa i jest najlepsza, i jak maja przed soba kogos z panstwowki i kogos z prywatnej to przyjmuja ta z panstwowej. I nie wiem co robic.. czy isc na uniwerek, meczyc sie z dojazdami cotygodniowymi, nic nie nauczyc sie a miec dyplom z UNIWERSYTETU czy isc do prywatnej gdzie wiem ze jest o wiele lepiej i sie duzo naucze tylko ze.. dyplom nie bedzie prestizowy?

Co byscie zrobili na moim miejscu? Ja jestem zalamana i nie wiem co mam zrobic.. mysle mysle i cholery dostaje, bo nie potrafie podjac decyzji. Prosze o wypowiedz osoby ktore juz pracuja.
Nie bede bronil anglistyki uniw., bo wiem, ze nie wszystko jest ok, ale prawde mowiac, jak ktos chce to sam duzo ze studiow wyciagnie. Poza tym, zawsze mozna pojsc na zajecia do innych wykladowcow, ktorzy wymagaja, ktorzy kaza cos robic.

Co do stosunku do absolwentow WSF - masz 100% racje: wciaz jest tak, ze absolwent uczelni panstwowej wygrywa - slusznie, czy nie, nie mi to oceniac.

pzdr.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie