Lingwistyka Wawa - proszę o odp

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.
Za rok maturka, ang oczywiście rozszerzony, celujemy w 100, a rosyjski jeszcze się okaże jaki poziom.
Moim marzeniem jest Lingwistyka Stosowana na UW. Tam trzeba zdawać 2 języki na rozszerzeniu i tu mnie martwi ten rosyjski. Miejsc jest mało. Z wiodącym angielskim 50, na wiodący rosyjski chyba nie chcę się porywać (15 miejsc).
2 opcja to Katedra Języków Specjalistycznych na UW. 1 język na rozszerzeniu, drugi na podstawie lub rozszerzeniu. Tu biorą też niestety pod uwagę polski - podstawa lub rozszerzenie. Grupa angielsko-rosyjska baardzo skromna - 20 miejsc :( (rosyjsko-angielska też 20 miejsc).
Zaznaczam że zwykła filologia mało mnie interesuje bo wiem że na lingwistyce kładą dużo większy nacisk na praktyczny rozwój języka niż na znajomość literatury i historii jak to ma miejsce na lingwistyce.
Tak więc szukam jakiejś alternatywy i BARDZO mi zależy żeby było to w Warszawie. Ostatecznie jednak rozpatrzę też inne miasta :P
Gdzie jeszcze znajdę takie kierunki? I jakie są wymagania?
Proszę o wszelkie odpowiedzi.
Kasia
ang-ros, ros-ang to nie są popularne kombinacje, tak więc te grupy nie są takie małe.
moze ktos wie cos wiecej?
Niektórzy myślą, że my w Warszawie to mamy wszystko i jeszcze więcej.
Ale uniwersytet jest jeden. To znaczy jest jeszcze UKSW, ale tam takich kierunków nie ma.
Zostają tylko jakieś uczelnie prywatne. Znajdź w Internecie jakieś strony z katalogiem kierunków i tam szukaj... Albo jakiś spis uczelni prywatnych. Nikt nie zna całej listy. I nie ma sensu czekać aż ktoś coś napisze, lepiej poszukać samemu. Jeśli chodzi o lingwistykę stosowaną w innych miastach, to na pewno jest w Lublinie, bo tam skladałam na fran-ang i rosyjski też raczej byl. Liczyły się dwa języki obce rozszerzone pisemne. Z tym, że tam język wiodący był chyba mnożony przez większy współczynnik...

Ale tak pocieszenie. Szczerze? Na rosyjski są najniższe progi :P Więc nie panikuj. Jeśli chodzi o kombinację ang-ros to próg w zeszłym roku wynosił średnio 92% z każdego języka. Na kombinację z wiodącym rosyjskim próg był sporo niższy, ale nie wiem ile dokładnie wynosił. O tłumaczeniach niestety nic nie wiem...
cala rzecz w tym ze przeszukalam net dokladnie i nie znalazlam juz nigdzie LS. No, tylko gdzies tam w Bydgoszczy chyba. Kurde nigdy w zyciu nie dostane 92% z rosyjskiego. Gdybym miała koło 100 z ang a z rus kolo 80, bylby jeszcze cien nadziei? Jak myslisz?
Lingwistyka stosowana jest na każdym większym uniwersytecie. Na niektórych jest też filologia ang-ros., poszukaj dokładniej.
a czy myślicie, że mając 94 proc z angielskiego i ok. 95 z niemieckiego mam szanse się dostac na sekcję niemiecko angielską? bo wszyscy mowią, że 95 to absolutne minimum... Pozdrawiam;)
Rozumiem. Ale chyba można składać podania do 2 grup, w moim przypadku i do ang-ros i do ros-ang?
Ciekawe. Bo z tego, co wiem, jest tylko na UW, UMCS, UAM i Akademii Bydgoskiej.
nie, musisz od razu zdecydowac sie na okreslona kolejnosc jezykow. Moze sekretariat/komisja rekrutacyjna odpowie na pytanie, czy mozliwa jest zamiana kolejnosci po zakonczeniu postepowania rekrutacyjnego.
189/200 pkt powinno wystarczyć, z tego co słyszałam...
Nie wiesz może, czy ILS ma zamiar w najbliższych latach wprowadzić stacjonarną magisterkę? Bo na ich stronie jest plan takich studiów, chociaż na razie dostępne są tylko zaoczne. I ciekawam ich planów ;d
bedzie magsiterka na pewno. na razie program studiow dwustopniowych jest realizowany na 1 i 2 roku, tzn. osoby od 3 roku wzwyz studiuja jeszcze w trybie jednolitym, bez podzialu na licencjat i magisterke. Za rok, kiedy obecny drugi rok skonczy 3 rok studiow, bedzie nabor na studia magisterskie stacjonarne. Nie bedzie zadnej przerwy w nauczaniu na tym poziomie.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa