UMCS czy KUL? Jakie progi?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. W maju maturkę piszę i chciałabym się dowiedzieć czy filologia angielska na KULu bardzo "odstaje" od poziomu tego kierunku na UMCS? A może ktoś wie jakie były progi na UMCS w tym roku?? pozdrawiam
Więc tak.. Nie ma co ukrywać anglistyka na umcs różni się znacznie stopniem trudności od tej na kul. Egzamin przez który ok 30 % ludzi bierze warunki na umcs, na kulu ma postać jakiegoś banalnego sprawdzianiku.( ten sam zakres materiału na umcs semestr na kul 2 semestry) Co wiecej ludzie którzy wylecieli z umcs przez PNJA, bezpiecznie kończa studia na kul.
Generalnie na umcs jest sie ciezej dostac dlatego ze jest wymagany roz polski...
ok może i trudniej, ale kogo to później obchodzi. Każdy w Polsce wie, że KUL ma renomę. Tak samo otzrymujesz licencjat albo mgr. Na KUL- u masz więcej możliwości (np. Nauczanie ang dla niewidomych).
Rozumiem, że chcesz chwalić swoją uczelnię, ale myślę że mocno przesadzasz ze swoim stwierdzeniem. Prawda jest taka, że KUl jest o wiele bardziej znany nie tylko w karaju ale i za granicą. Banalny sprawdzianik? Dobre sobie... Takie opinie słyszalaś? Jeżeli nie widziałaś i nie wiesz na pewno, to nie pisz bzdur. Dwa semestry i może wszystko jasno wytłumaczone, za to na UMCS odpatrachane w ciągu jednego a potem 30% poprawek. Trzeba jakoś oszczedzać, by spłacić te długi jakie ma uczelnia...
Szczerze napisałam, nie chciałam wychwalać mojej uczelni. Też widzę minusy studiowania tam.
Wiem, że UMCS jest na wysokim poziomie (teraz jestem w Kolegium, które jest pod patronatem właśnie tej uczelni), ale oferuje jedynie studia nauczycielskie.

KUL jaki jest, to jest, ale wprowadzono tam zajęcia ciekawsze np. można uzyskać specj. tłumaczeniową. Wiem, że studenci tłumaczą filmy. Tego w UMCS nie ma i chyba długo nie będzie.
Kul ma renomę... tak ... :D
Jedyne rzeczy które słyszałem o Kulu to takie ze mając księdza w rodzinie nie trzeba się martwić o wyniki rekrutacji... dzięki za taką renomę :/
Osobiście znam osobę, która nie dostała pracy dlatego ze była po Kulu- to jest ta Twoja renoma??
Jeszcze o tym nie słyszałam, żeby ktoś nie dostał pracy bo jest po KUL-u. MOżna nie dostać, ale po jakiejś szkółce prywatnej nawet warszawskiej etc.
Kiedys przyjda czasy, ze to nie 'szkola' bedzie przeszkadzala w tym ze nie dostaniesz pracy, ale sam fakt, ze 'pracy' niema na rynku.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie