STUDENCI JAPONISTYKI

Temat przeniesiony do archwium.
czy jest ktoś kto studiuje japonistykę i mógłby trochę napisać o tym kierunku, o przygotowaniach do egzaminu...etc. Bardzo trudno znaleźć kogoś kto studiuje ten orientalny kierunek, a wiadomości na temat tego rodzaju studiów są bardzo ograniczone...
, z góry dzięki, pozdrawiam:-)
Motto jukuri kanasite kudasaj?
kusa iro iro ono ono hana no tegara kana :)
ja też jestem bardzo zainteresowany tym kierunkiem, ale ludzie zrozumcie początkujących i piszcie w naszym ojczystym języku:-)
ja też jestem bardzo zainteresowany tym kierunkiem, ale ludzie zrozumcie początkujących i piszcie w naszym ojczystym języku:-)
przeciez oni sobie beke krecą......;-))
Co mozna robic po japonistyce?
Co mozna robic po japonistyce?
Dołączam sie do prosb poprzednikow. czy wie ktos gdzie mozna studiowac Japonistyka oprocz UJ???? [email]
Nie wiem, stary. Wg mnie dużo rzeczy: możesz sobie ziemniaki posadzić i potem ich doglądać, oglądać kucharskie programy po japońsku. Możliwości jest baaaardzo dużo. Najlepiej jednak pracować w zawodzie albo być przedstawicielem jakiejś firmy. Wszystko zależy od Ciebie //dwarqwe z białego
Japonistykę można studiować w trzech miejscach w Polsce.

1) Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
2) Uniwersytet Warszawski w Warszawie
3) Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

Tylko tam można to studiować. Słyszałem że jest kilka szkół wyższych w których są elementy japonistyki przy okazji jakiś studiów ale nie wiem gdzie to jest.
no jescze na Wyzszej Szkole Jezykow Obcych w Poznaniu jest taki kierunek jak anglistyka z japonistyka ...
owszem, ale nie ma się po tym żadnych uprawnień i wystawiają ci zaledwie zaświadczenie że ukończyło się kurs japońskiego....nawet w indeks wbijają jedynie pieczątke ze to filologia angielska. poza tym niech nikt nie mysli ze to jest mile latwe i przyjemne, to przede wszystkim kucie od rana do wieczora bardzo nudnych rzeczy, bo oprocz jezyka, uczycie sie wielu rzeczy zupelnie z nim nie zwiazanych.
czego sie uczy tam procz jezyka? czy to fajne studia?
Bardzo ciekawe
czy jest ktoś kto studjuje japonistyke na UMA w Poznaniu ?
Proszę o kontakt. [email]
no... moim zdaniem można pracować jako tłumacz j japońskiego w jakiejś firmie
http://www.staff.amu.edu.pl/~orient/site/japonistyka.html
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Szkoły językowe

 »

Nauka języka