Pomoc z niderlandzkim!

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 65
poprzednia |
Czy jest ktoś, kto uczy(ł) się języka niderlandzkiego? Jeśli tak, napiszcie mi proszę z jakich podręczników i innych materiałów korzystaliście i czy są jakieś programy komputerowe mogące mi pomóc.Z góry dziękuję za wszelką pomoc.Pa!
Witek_78
Język niderlandzki nie należy w Polsce do popularnych. Najlepiej się go uczyć korespondencyjnie w szkole ESKK. Nie ma lepszych materiałów od skryptów i kaset tej szkoły.
Oprócz tego mogę polecić podręczniki:

Lisetta Stembor, Stanisław Prędota,
Mówimy po niderlandzku
Wiedza Powszechna
Warszawa 1986
Podręcznik + 2 kasety audio

Błyskawiczny kurs języka holenderskiego,
Wydawnictwo GRANPOK
Podręcznik + 4 kasety audio

Lisetta Stembor
Gramatyka języka niderlandzkiego z ćwiczeniami
Wiedza Powszechna
Warszawa 2000

Lisetta Stembor, Alina Wójcik
minirozmówkie niderlandzkie
Wiedza Powszechna
Warszawa 1990
książeczka + kaseta audio

Hans Beelen
PONS Rozmówki niderlandzkie (last minute)
Wydawnictwo LektorKlett,
Poznań 2003

Programu wspomagajacego naukę języka niderlandzkiego raczej w Polsce nie dostaniesz, ale przy odrobinie dobrej chęci można przygotować własne bazy niderlandzkie SuperMemo.
>Czy jest ktoś, kto uczy(ł) się języka niderlandzkiego? Jeśli tak,
>napiszcie mi proszę z jakich podręczników i innych materiałów
>korzystaliście i czy są jakieś programy komputerowe mogące mi pomóc.Z
>góry dziękuję za wszelką pomoc.Pa!
>Witek_78

Co chcesz wiedziec na temat jezyka niderlandzkiego...?Pisz prosze na [email]
Uczę się niderlandzkiego już prawie rok i korzystam z książki \"Code Nederlands Deel 1\", do której dołączone są dwa CD z tekstami (holenderskie wydawnictwo ThiemeMeulenhoff; www.thiememeulenhoff.nl). Książka w Polsce praktycznie niedostępna, no i cholernie droga, ale całkiem niezła.
Ucze sie niderlandzkiego juz 6 lat, przez pewien czas mieszkalam w Holandii na stale, chodzilam do szkoly itp. Musze przyznac, ze rzeczywiscie - znalezc w Polsce dobra ksiazke do nauki tego jezyka jest niezwykle trudno. Problem z nauczycielem to kolejna sprawa. Jesli chodzi o ksiazki, to ja poczatkowo uczylam sie z \"Mowimy po niderlandzku\" Lisetty Stembor i Stanislawa Predoty. Z cala pewnoscia duzym plusem tej ksiazki jest gramatyka od podstaw wytlumaczona po polsku i wiele cwiczen pod kazdym rozdzialem. Niestety, podrecznik ten powstal w 1986 roku. Bedac w Holandii na stale, przekonalam sie, ze realia tej ksiazki sa... ze tak powiem... mocno przeterminowne. Holendrzy naprawde nie mowia takim jezykiem, totez, moim zdaniem, prawdziwego jezyka lepiej uczyc sie od nauczyciela albo z ksiazek kupionych na miejscu, w Holandii. Moge polecic \"Levend Nederlands\" (Cambridge Unieversity Press) - tu jednak nie ma wytlumaczonej zbyt dobrze gramatyki. Poza tym tej ksiazki nie da sie kupic w Polsce:(
Jesli jestes juz mocniej zaawansowany, to radze korzystac z \"Zestien Plus\"(wydawnictwo Wolters-Noordhoff) - sa to glownie teksty, cwiczenia trzeba dokupic osobne. Niestety zestaw ten jest do kupienia tylko w Holandii i to niestety za troche astronomiczna cene...ok.17 euro:(
Zaawansowani moga tez zajrzec do \"Beeld van een taal\" (Ludo Permentier i Ewoud Sanders) - sa to tylko teksty do czytania, nie ma zadnych cwiczen. Do kupienia rowniez tylko na miejscu:(
Jesli chodzi o nauczyciela, to wydaje mi sie, ze mozesz miec jeszcze wiekszy problem. Ja pamietam, ze poszukiwalam go straaasznie dlugo,a dodam, ze mieszkam w milionowym miescie - Lodzi!!! Mysle, ze o ile masz taka mozliwosc, to powinienes starac sie skontaktowac ze studentami niderlandystyki. Moze ktorys z nich zechce Ci dawac lekcje. Jesli mieszkasz we Wroclawiu, to nie powinno byc problemu, jesli gdzie indziej, to ...wybacz, ale pozostaje mi trzymac kciuki. A moze mieszkasz w Lodzi albo w okolicach? Jesli tak, to moge Ci poleci moja wlasna nauczycielke.

Jesli masz jakies watpliwosci, to pisz: [email]
Chetnie pomoge!!!
Trzymam kciuki za wszystkich uczacych sie holenderskiego!!! Chyba nie ma ich zbyt wielu, ale.... kussen voor jullie! :)
Pozdrawiam
czy niderlandzki jest trudnym w nauce jezykiem i czy jest podobny do niemieckiego?
moim zdaniem dobrym pomyslem jest nawiazanie kontaktu z jakims milym Holendrem.
To naprawde daje rezultaty.sama od niedawna wymieniam sie mailami z Holendrem i to wylacznie w tym jezyku.Strasznie duza motywacja do nauki.Sama ucze sie od niedawna-ok.6miesiecy.
Mysle, ze niderlandzki nie jest zbyt trudny do nauki. Wydaje mi sie, ze jest porownywalny z angielskim. W brzmieniu jest dosc charakterystyczny. Mnie prawde mowiac kojarzy sie bardziej np. ze szwedzkim, a gramatyke ma mocno podobna do niemieckiego, tylko bez tych wszystkich przypadkow i innych utrudnien. Szkoda tylko, ze nie jest tak przydatny jak np.angielski czy niemiecki. No ale z drugiej strony znajomosc kazdego jezyka jest wazna. Z tego co wiem mozna studiowac niderlandystyke we Wroclawiu. Na egzaminie zdaje sie niemiecki (tego jestem pewna na 90%).


Pozdrawiam wszystkich uczacych sie niderlandzkiego i tych, ktorzy kiedys zaczna:)
Jezeli szukasz kogos, kto by cie uczyl niderlandzkiego i mieszkasz w okolicach Poznania, to chetnie ci pomoge :-)
Jak dotad zajmowalam sie glownie tlumaczeniami, ale od tego roku zaczynam tez uczyc.
Mozesz napisac maila na adres: [email]
Groetjes!
Pozdrawiam, chyba pana znam...:)
Strasznie się cieszę,Ze odkryłam tę stronę. Mieszkałam w Holandii przez prawie dwa lata i dosyć dobrze posługiwałam się j. holenderskim, ale od powrotu do Polski - tj. od 6 lat - nie miałam z nim żadnego kontaktu. Chciałabym teraz przypomnieć sobie to co już umiałam (a było nieźle), ale szkopuł w tym, że wszystkie materiały, z których uczyłam się na kursie i nie tylko, zostawiłam znajomym w Amsterdamie, a w moim mieście - Rzeszowie- mam nikłe szanse na znalezienie nauczyciela. Przeglądam strony w poszukiwaniu kursów online, ale nie znalazłam nic naprawdę dobrego. Gdyby ktoś mógł mi pomóc będę bardzo wdzięczna. Dag.
na KUL-u sa lektoraty z jezykow niderlandzkich prowadzone przez native\'ow. dla studentow za darmo(przynajmniej tak bylo do tej pory), dla osob spoza uniwersytetu platne, niestety nie pamietam ile.
pozdrawiam :-)
Ostatnio trafiłem w sieci na adres www.języki-obce.pl, w ofercie na tej stronie znajduje się podręcznik z dwiema płytami CD \"Czas na język - Nidelrandzki \" Wojciecha Czeronki. Jest to raczej słownik tematyczny niz podręcznik, ale zawiera ciekawy rozdział na temat nauki języków i dość skromny opis gramatyki.

Programów wspomagających naukę niderlandzkiego na naszym rynku nie spotkałem, ale radzę korzystać z SuperMemo tworząc własną bazę niderlandzką.

BJK
W Katowicach jest szkoła \"Świat bez granic\" i tam mozna się uczyć niederlandzkiego (850 zł za semestr, 10 % zniżki dla uczniów i studentów)
No tak, ale to nie Rzeszów. Gdyby ktoś miał info na temat niderlandzkiego w Rzeszowie to bardzo proszę o sygnał. dag.
>No tak, ale to nie Rzeszów. Gdyby ktoś miał info na temat
>niderlandzkiego w Rzeszowie to bardzo proszę o sygnał. dag.
Wiem, że w żadnej szkole językowej w mieście takiego kursu nie ma, myślę raczej o korepetycjach.
Mam pytanko czy ktos moze wiem o mozliwosciach uczenia sie jezyka niderlandzkiego w Gdansku?Bardzo proisze o odpowiedz.Pozdrawiam wszystkich juz sie uczacych.
czy moge uzyskać jakieś namiary na tą szkołe : \"Świat bez granic\" (wiecej szczegółów :adres, telefon...) z góry wielkie dzięki.
czy moge uzyskać jakieś namiary na tą szkołę : \"Świat bez granic\" (wiecej szczegółów :adres, telefon...) z góry wielkie dzięki. moj mail: [email]
>Mam pytanko czy ktos moze wiem o mozliwosciach uczenia sie jezyka
>niderlandzkiego w Gdansku?Bardzo proisze o odpowiedz.Pozdrawiam
>wszystkich juz sie uczacych.

Wyżej już pisałem o szkole ESKK. Na jej kursach mozna się uczyć niezależnie od miejsca zamieszkania. Wymaga to wprawdzie dużego samozaparcie, ale ESKK dostarcza najbardziej przyjazne samoukom materiały, a kurs \"Język niderlandzki dla początkujących\" jest chyba najlepiej przygotowanym kursem poza kursami angielskiego.
Kto ci naopowiadał o \"Mówimy po niderlandzku\", źe \"Holendrzy naprawdę takim językiem nie mówią\" ...?
Ja jestem przeciwnego zdania!
Elzbieta z Rotterdamu
zdaje sie niemiecki lub angielski
oj cos mi pachnie reklama...nie pierwszy raz...
A wąchaj do skutku. Oczywiście, ze każda wypowiedź na temat jakiejś szkoły można nazwać albo reklamą albo krytyką. Ja z ESKK nie mam już nic wspólnego. Ale prez parę lat przerabiałem kolejne kursy angielskiego, później hiszpańskiego z ciekawości zapisałem sie też na kurs niderlandzkiego, stąd moja wysoka ocena tej szkoły i jej materiałów.
Tak cuchnie poraz kolejny reklama( to sie wyczowa). Chyba tylko ty chwalisz tak ta szkole.Jestes fenomenem!.Ja slyszalem ze to jest gowno te cale ESKK!!!!!!! zreszta juz pisalem polecam ulotke z tek szkoly Loooooooooool zabaczcie czego to oni nie oferuja hehe czekam na kurs astronauty i uszczelkaza!
Pozdrawiam
Hej. Na szczęście w Gdańsku mamy możliwośc nauki tego super języka! Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki w 3 grupach: dwie początkujące (o 15:20 i 18:30) i jedna średniozaawansowana (o 16:55). Cena okolo 750zl/semestr. Zajęcia prowadzi osoba po niderlandystyce z nienaganną wymową. Chętnych prosze o kontakt mailowy [email] lub przyjscie osobiście-Gdańsk-Wrzeszcz, ul. Matejki 21/1 (równoległa do Grunwaldzkiej, na wysokości DH Jantar, dojazd tramwajem 6,11,12,15 i autobusami 199 i 115. Groetjes en kusjes voor allemal. Als je meer weten wil-schrijf een emailtje of kom langs!!! We wachten op jullie!....Prettige Kerstdagen!
Cóż, jeśli oceniasz coś na podstawie ulotki, to możesz napisać wszystko i wszystko powinno Ci cuchnąć. Żeby coś krytykować, trzeba to poznać. Mnie nie interesuja kursy hobbystyczne tej szkoły. Jeśli chodzi natomiast o kursy językowe to nalezy ona do najlepszych. Można ją porównać do szkoły CEAC, z tym że ta druga uczy mniej języków i jej metoda bardziej przemawia do ludzi młodych zaczynających naukę od zera. Są róznież inne szkoły korespondencyjne, ale znam je tylko z ulotek i na ich temat sie nie wypowiadam.
a ja mam pytanie o dobry slownik \"online\", macie jakies namiary? bo w sumie to w ksiegarnii znalazlam strasznie drogi i maly slownik wiedzy powszechnej, o ktorym slyszalam zreszta ze jest nienajlepszy

a moze jakies kursy \"online\"?
A czy istnieje jakaś szkoła w Krakowie w której można uczyć sie niderlandzkiego lub szwedzkiego? Slyszałam ze Mały Rynek prowadzi kursy szwedzkiego, ale opinie o tych kursach raczej nie zachęcają do zapisania się ....
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 65
poprzednia |

« 

Studia językowe

 »

Nauka języka