Cambridge University i University of Edinburgh

Temat przeniesiony do archwium.
Hej! Czy ktoś dostał się lub wybiera się na któryś z powyższych univerów i mógłby mi odpowiedzieć na pare pytań? Jak ciężko dostać się na Uni of Edinburgh? Czy rekrutacja jest bardzo wymagająca? (chodzi mi o College of Humanities and Social Science)
Jaka jest prawdziwa różnica między colleges w Cambridge? Z Tompkin's Table wynika, że niektóre colleges są lepsze od innych, ale czy te różnice wpływaja na jakość nauczania? (w końcu kierunek jest jeden). Lepiej jest składać podanie do konkretnego college'u czy złożyć open application? (chodzi oczywiście żeby się przede wszystkim dostać).
Jeśli ktoś się orientuje to bardzo proszę o odpowiedź tutaj albo na mojego maila: [email] albo [gg]
Prawdopodobnie w tym roku złożę podanie na University of Edinburgh (również College of Humanities and Social Science). Toczę wewnętrzną walkę, bo z jednej strony zawsze chcialam studiować w UK, a z drugiej ostatnio zdałam sobie sprawę jaka to poważna decyzja i zaczęłam się bać hehe ;)
Wracając do tematu, to trudno jest mi Tobie pomóc, bo sama dopiero zamierzam składać papiery na tę uczelnię. Przede wszystkim musisz zapoznać się ze stroną UCAS (tam jest wszystko, także wymagania dotyczące przyjęć), a także odwiedzić stronę Internetową samego uniwersytetu!
Jeżeli chodzi o Cambridge, to pytanie jest ważne, bo niektóre college są prestiżowe, a inne dają Ci tylko papierek i nic więcej...na Twoim miejscu nie składałabym chyba open application, ale decyzja należy do Ciebie. To są tylko moje ogólne wnioski, bo rekrutacją do Cambridge za bardzo się nie interesowałam. Pozdrawiam :)
POdobno studia w Szkocji sa darmowe więc ja bym wybrała Edinburg. Dobry uniwerek, na rankingu światowym! zajmuje wysokie miejsce. A co do rekrutacji to już od września zaczyna się na UCAS (The University and Colleges Admission Service) www.ucas.com ale zagraniczni kandydaci mogą do sierpnia 2006 ale wiadomo,lepiej wcześniej :) Ja zamierzam sie zabrać za to w styczniu 2006. Za miesiąz jade do Szkocji. Pozdrawiam.
Cześć ja też mam zamiar studiować w Edinburghu. Jeżeli ktoś ma jakies INFO to pisać na [email] bo ja jestem zielony :(. Prosze o pomoc
Ktoś mi powie co to jest Open Application??????
Open Application odnosi sie do Oxfordu i Cambridge, polega na tym, że nie składasz aplikacji do konkretnego college tylko przydziela Cie komputer gdzie popadnie (najprawdopodobniej do takiego college gdzie jest mniej kandydatów).

A wracając do Szkocji to Edinburgh sucks bo wymagają powyżej 80% z KAZDEGO przedmiotu na poziomie rozszerzonym, co jest chore zważywszy na to jak poszła nowa matura (a już w szczególności niektóre przedmioty nieproporcjonalnie trudne w porównaniu do innych) *very angry* :///
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Business English

 »

Studia językowe