Studia USA - aplikacja

Temat przeniesiony do archwium.
wiem że był taki temat ale jest tak długi że się nie łapię więc...
Bardzo chciałabym wyjechać na studia do USA, Kanady albo UK.
Jakie formalności muszę załatwić, jakie są wymagania i czy w ogóle są jakieś szanse. Nie należę do typu kujonów. Moja średnia przez całe życie operowała wokół 4.9. Teraz jestem w 1 klasie LO i mam 4.7. Wiem jednak że nie tylko oceny się liczą. Dużo działam poza szkołą. Jestem przewodniczącą klasy, być może niedługo także szkoły. Udzielam się charytatywnie w szpitalu, hospicjum, WOŚP, domu dziecka. Jakie mam szanse na dostanie się na jeden z uniwesytetów Ivy??
Tylko na taki mogę liczyć ze względów finansowych, bo dochód mojej rodziny do wysokich nie należy.
Jeszcze jedno pytanie. Na jakich Uniwersytetach Ivy mogę studiować dziennikarstwo, psychologię lub prawo?
Sama średnia mało mówi. Oceny są ważne, ale nie są najważniejszym kryterium przyjęcia na Ivy. Osiągnięcia i aktywności pozaszkolne też się liczą. Jakie masz szanse? Dopóki nie spróbujesz to się nie przekonasz. Zależy od znajomości angielskiego i wyników z SATów, jak również eseju, referencji, konkurencji (a ta jest ogromna, w końcu kto by nie chciał studiować za darmo w jednym z najlepszych uniwersytetów na świecie?), szczęścia i czego jeszcze.

Jeżeli chodzi o prawo to są to studia graduate, więc najpierw cokolwiek, potem dopiero prawo. Wątpię czy jakakolwiek szkoła w Ivy ma dziennikarstwo, poza Columbia, która ma journalism, ale dopiero jako studia graduate. Zawsze możesz też studiować powiedzmy angielski i w szkole szukać koneksji, tak czy tak powinno być łatwiej znaleźć pracę niż po kierunku journalism z innych szkół. Psychologię na pewno ma Yale i Harvard, na poziomie graduate chyba wszystkie, zresztą wszystkie te informacje możesz sobie bardzo ładnie wygooglować. Żeby studiować w Stanach trzeba być zaradnym:D
Wydaje mi się, że średnia z liceum nie jest najważniejsza, duże znaczenie ma też aktywnośc poza szkolna, wyniki z testów TOEFL i SAT, no i to, jak napiszesz esej, jakie będziesz miał listy rekomendacyjne... bardzo dużo pomocnych informacji dla Polaków wybierających się na uczelnie Ivy jest tutaj: www.naHarvard.pl
(a dokładnie: http://www.naharvard.pl/jak-aplikowac.html)

Cytat: Mistery
wiem że był taki temat ale jest tak długi że się nie łapię więc...
Bardzo chciałabym wyjechać na studia do USA, Kanady albo UK.
Jakie formalności muszę załatwić, jakie są wymagania i czy w ogóle są jakieś szanse. Nie należę do typu kujonów. Moja średnia przez całe życie operowała wokół 4.9. Teraz jestem w 1 klasie LO i mam 4.7. Wiem jednak że nie tylko oceny się liczą. Dużo działam poza szkołą. Jestem przewodniczącą klasy, być może niedługo także szkoły. Udzielam się charytatywnie w szpitalu, hospicjum, WOŚP, domu dziecka. Jakie mam szanse na dostanie się na jeden z uniwesytetów Ivy??
Tylko na taki mogę liczyć ze względów finansowych, bo dochód mojej rodziny do wysokich nie należy.
Jeszcze jedno pytanie. Na jakich Uniwersytetach Ivy mogę studiować dziennikarstwo, psychologię lub prawo?
edytowany przez williamblake: 23 sty 2011