Studia w Szkocjii.

Temat przeniesiony do archwium.
Aktualnie mieszkam w Anglii i skonczylem High School. I zamierzam pujsc na studia w Edinburgu poniewaz mieszkam w Liverpoolu i jest tutaj slaby Universytet. I teraz sie wacham czy isc do collagu w liverpoolu czy w szkocjii ale z tego co slyszalem to trzeba placic za collage w Edinburgu i nie znam sie tam na kursach zeby sie dostac do Universytetu w Edi. Mam juz Gsce z matmy i angielskiego i tam innych przedmiotow. czy w szkocjii musze pujsc na jakies 4 kursy zeby sie dostac do universytetu? I czy sie placi za uni w edinburgu i w collagu. jezeli ktos ma z was taka wiedze to prosze o kontakt.
pozdrawiam kacper.
Pierwsze pytanie to jest takie, co chcesz robić? Jeśli chcesz iść na uniwersytet musisz mieć dobrze zdane albo A-levels z Anglii albo Highers ze Szkocji. I to jest podstawa.
Za uni/college prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić jeśli mieszkałeś w Anglii przez ostatnie 3 lata i tam zdobyłeś kwalifikacje na studia.
Jeśli nie masz A-levels to mógłbyś pójść do college w Szkocji albo na Highers i wtedy dostać się na uni, albo na HNC/HND (choć nie wiem jak jest z dostaniem się z Twoimi kwalifikacjami, musisz konkretnie patrzeć na stronach college) i wtedy ew. wskoczyć po tym kursie na np 2 lub też na 3 rok na uni.
Chcialbym robic Ekonomie. W szkocjii mieszkalem 1,5 roku od S1 do S2 i potem przeprowadzilem sie do liverpoolu i zakonczylem highschool i jedynie co mam to GCSE i mieszkam w anglii prezz 2 Lata.
no to cóż, zorientuj się jakie miałbyś wymagania na HNC/HND, czy wybrany college ma taki kurs i po tym możesz wybrać się na uni. albo wybierz się na highers. musisz konkretnie znaleźć kilka szkół i szukać, pytać, dzwonić. bo każda szkoła może wołać innej kwoty za kurs.
możesz się też zorientować czy może SAAS pokryje Twoje czesne - z tym, że SAAS pokrywa naukę przez 5 lat ale tylko raz w życiu, wobec czego jeśli pokryje Ci HNC/HND to nie pokryje uni (a studia na uni są o wieeeeele droższe).
Co to znaczy HNC/HND i SAAS mozesz mi napisac co oznaczaja te skroty.
SAAS to organizacja opłacająca czesne.
HNC=Higher National Certificate
HND=Higher National Diploma
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia