Ktory wybrac uniwersytet??

Temat przeniesiony do archwium.
Mam mozliwosc studiowania na:
1.Middlesex university (Londyn) -english language
albo
2.De Montfort University (Leicester )-english language +education study.

zastanawiam sie,ktory z powyzszych uni.wybrac.Bede tez w miedzyczasie studiowac, wiec tak mysle,ze moze wybrac lepiej ten 1 uni.a z 2 strony zastanawiam sie nad 2 bo chce po studiach uczyc ang. W sumie to niby po oby dwu kierunkach moge uczyc, ale sama nie wiem, ktory wybrac:/
Czy moglby mi ktos doradzic??
Bede wdzieczna!
Pozdrawiam!:)))
Zależy kogo i gdzie chcesz uczyć. Jeśli angielskiego jako j. obcego, to cokolwiek wybierzesz, będziesz mogła uczyć.
hej!:)
Chce uczyc ang.za granica...hmmm wiec pewno wybiore ten w Londynie zawsze to wieksze miasto i wieksze mozliwosci.
Jak ktos ma jeszcze jakies sugestie to chetnie poslucham:)
ale pewnie i wyższe koszta
Cytat: rose71
hej!:)
Chce uczyc ang.za granica...hmmm wiec pewno wybiore ten w Londynie zawsze to wieksze miasto i wieksze mozliwosci.
Jak ktos ma jeszcze jakies sugestie to chetnie poslucham:)

Jeśli chcesz uczyć angielskiego jako obcego, to równie dobrze możesz iść na turystykę czy politologię. Angielski w UK jako kierunek studiów to zupełnie co innego niż filologia w Polsce, w UK to jest głównie literatura angielska - coś jak polonistyka na polskim uni. Żeby uczyć angielskiego jako obcego musisz mieć CELTA/DELTA - a to robisz niezależnie od studiów, choć zgodzę się, że przy takiej ilości tekstów, jakie omawia się na angielskim w UK faktycznie język jest bogaty i inny, lepszy. Ale że Londyn = większe możliwości? Z pewnością większe koszta życia, jak pisze Damian. Jeśli chcesz iść tylko dlatego, że 'nieważne jaki uni a ważne że Londyn' to szczerze odradzam.
Jeszcze jedno, w Londynie wszyscy chca studiowac....ale nie wszystkich stac.
Faktycznie, aby uczyć angielskiego jako jez. obcego trzeba posiadać min.CELTA. Jeżeli zależy Ci na studiach konkretnie w Londynie, zerknij na ofertę University of Westminster. Ja tam zaczynam studia magisterskie MA Teaching English to Speakers of Other Languages we wrześniu 2012, typowy kurs dla osób które chcą zostać nauczycielami;-)Nie jestem jednak pewna czy istnieje coś podobnego na poziomie licencjackim.
Podobny kurs oferuje St Andrews, ale także na poziomie magisterskim.

Wesołych Świąt :)
Ja ogolnie chce sie dostac na psychologie do De Montfort :) ale to tak poza tematem :D

Education studies przygotowuje cie byciem nauczyciela ogolnie, daje ci teoretyczna wiedze na temat nauczania ogolnego, np historia edukacji, filozofia edukacji, troche psychologii i socjologi itp.

jesli chcesz uczyc angielskiego jako jezyka obcego to CELTA to swietny kurs. Dobry przyklad:
Jak przyjechalam do UK poszlam na kurs zwany ESOL (english for speakers of other languages) i moj nauczyciel byl anglikiem. jedyne co skonczyl adekwatnego do nauczania angielskiego to wlasnie CELTA. Jest to bardziej intensywny kurs niz studia, nie wiem jak to jest rozpoznawalne w polsce ale zeby mieszkac w uk i uczyc tu zagranicznych ludzi angielskiego to ci wystarczy na 100%. Wczesniej ten koles robil biologie z botanika i z tego mial licencjat a teraz uczy w collegu ;)

jak co to pisz na gg to chetnie podziele sie moja wiedza i doswiadczeniem ;) 3532288
Z CELTA/DELTA przyjma Cie w kazdej prywatnej szkole. Ale chyba to nie wystarczy zeby uczyc w panstwowych szkolach. Piersze to trzeba zdac, a pozniej rozgladnac sie za tym, co bedzie dawalo Ci wiecej przyjemnosci czy prywatne czy panstwowe.
Dziekuje wszystkim za tak wyczerpujace odpowiedzi!:)))
Mowicie,ze CELTA, a co np z TEFL???? Widzialam wiele ofert pracy za granica, gdzie wlansie wymagaja TEFL-a....
aaa i dodam jeszcze,ze ja nie chce uczyc angielskiego w UK, ale w jakims azjatyckim kraju:)))
Ja też bym chciała iść na English na ktoryś z tych uniwersytetów, ale boję się, że nie podołam, bo tak jak ktoś wyżej pisał, studia nie wyglądają tam tak jak u nas filologia. Dlatego chcę złożyć na media. Myślę też o Derby- o Events managment.
Czy ktoś korzysta z usług Episteme??
Cytat: Malrose
Ja też bym chciała iść na English na ktoryś z tych uniwersytetów, ale boję się, że nie podołam, bo tak jak ktoś wyżej pisał, studia nie wyglądają tam tak jak u nas filologia.

Wbrew pozorom moze byc latwiej na dobrym uni w UK niz na dobrym uni w Polsce - zalezy w czym sie czujesz dobrze i czego oczekujesz. Jesli lubisz i jestes gotowa duzo pisac i czytac, skupic sie na literaturze i kulturze, polecam UK.

Cytat:
Czy ktoś korzysta z usług Episteme??

Poszukaj sobie na tym forum moich postow dotyczacych korzystania z pseudopomocy firm, ktore wiecej moga Ci zaszkodzic niz pomoc.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa